Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Braxton Pope
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2019-2020
Team Name
Diamondville Wrestling Club
Kemmerer
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
TF 12-1 4:31
A. Sanchez
Wyoming
2024 WAWA JR & Female State - Freestyle
Cons. Semis (8 Man)
175
02/24
L
DEC 9-5
T. Strohschein
Greybull/Riverside
WHSAA Boys State Championships
Championship
2A-175
02/23
W
Replay
DEC 7-4
S. Hess
Dubois
WHSAA Boys State Championships
Semis (16 Man)
2A-175
02/23
W
Replay
MD 11-2
S. Cuthrell
Moorcroft
WHSAA Boys State Championships
Quarters (16 Man)
2A-175
02/22
W
F 2-0 0:26
A. Perry
Wyoming Indian
WHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
2A-175
02/18
L
F 2-0 1:11
T. Strohschein
Greybull/Riverside
WHSAA 2A West Regional
1st Place
175
02/17
W
DEC 7-2
B. Anderson
Kemmerer
WHSAA 2A West Regional
Round 6 Semis
175
02/17
W
DEC 7-2 TB1
R. Young
Big Piney
WHSAA 2A West Regional
Round 4 Quarters
175
02/03
L
F 4-0 4:14
L. (Buff)
Douglas
2024 Rumble in Rawlins Dual Invitational
Round 2 (3 Team)
175
01/27
W
F 4-0 3:14
A. Santago
Laramie
2024 Ron Thon Memorial JV
Placement Matches
175
01/27
W
M FOR 0-0
W. Humphreys
Natrona County
2024 Ron Thon Memorial JV
Consi Semis
175
01/27
W
DEC 3-1 SV
S. Cuthrell
Moorcroft
2024 Ron Thon Memorial JV
Semis with WB
175
01/27
W
F 4-0 2:49
P. Copping
Thunder Basin
2024 Ron Thon Memorial JV
WB Rd 6 64-man, WB Rd 4 32-man
175
01/27
W
F 2-1 2:12
E. Rodrick
Natrona County
2024 Ron Thon Memorial JV
Quarters with WB Rd 5 64-man, Rd 2 32-man
175
01/26
W
F 13-0 3:30
K. Kasper
Laramie
2024 Ron Thon Memorial JV
WB Rd 4 64-man
175
01/26
W
F 6-1 2:48
K. Rivas
Star Valley
2024 Ron Thon Memorial JV
Rd 4 Champ, Rd 3 WB 64-man WB Rd 2 32-man
175
01/26
L
F 2-0 0:52
L. Bauers
Green River
2024 Ron Thon Memorial JV
Round 1-2
175
01/20
L
DEC 2-1
B. Anderson
Kemmerer
2024 Lander Valley HS Invite
Rd 4 WB 32-man, Rd 2 WB 16-man
175
01/19
L
F 2-0 2:32
R. Pope
Cokeville
2024 Lander Valley HS Invite
Quarterfinals with WB
175
01/19
W
DEC 13-7
R. Young
Big Piney
2024 Lander Valley HS Invite
Champ Rd 2 & WB Rd 1 32-man, Rd 1 16-man
175
01/12
W
DEC 7-1
E. Lozano
Rawlins
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Round 1 (6 Team)
175
01/12
W
DEC 4-2
T. Gale
Laramie
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Round 1 (4 Team)
175
01/12
L
F 8-2 1:30
C. Blunt
Meeker
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Round 2 (4 Team)
175
01/12
W
F 4-0 3:11
E. Muela
South
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Finals (2 Team)
175
01/12
L
F 12-4 4:23
J. Zahm
Cheyenne East
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Round 4 (6 Team)
175
01/12
W
F 4-2 5:33
A. Lopez
Rifle
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Round 2 (6 Team)
175
01/12
L
F 2-0 2:44
D. Shupe
Uintah 2
2024 Thoman Soda Ash Memorial Dual
Round 3 (6 Team)
175
01/06
L
F 9-0 1:42
W. PETERSON
Payson
TOC - Tournament of Champions
4th and 5th WB
175
01/06
L
F 6-0 2:51
S. Thornhill
Rock Springs
TOC - Tournament of Champions
Quarters 7 WB
175
01/05
W
F 1-2 3:53
L. Landrus
West Grand
TOC - Tournament of Champions
Round 2 Champ & WB (32 Man)
175
01/05
W
DEC 5-2
G. Fausett
Carbon
TOC - Tournament of Champions
Round 1.5
175
12/27
W
F 2-0 1:57
N. Richmond
Pinedale
Kemmerer @ Pinedale
Round 1
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/14
W
DEC 2-1 UTB
B. Mackey
Top Of The Rock Wrestling Club
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 2
170
04/14
W
F 5-3 5:57
B. Mackey
Top Of The Rock Wrestling Club
2023 WAWA Kids/16U/Female State - Folkstyle
Round 1
170
02/24
L
F 2-0 0:37
I. Gardner
Wind River
WHSAA Boys State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
2A-160
02/24
W
F 1-0 3:32
H. Howard
Dubois
WHSAA Boys State Championships
First Round Wrestlebacks (16 man)
2A-160
02/24
L
DEC 6-0
B. Humpal
Moorcroft
WHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
2A-160
02/17
L
DEC 4-3
K. Winters
Rocky Mountain
WHSAA 2A West Regional
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
02/17
W
F 4-0 1:26
M. Chance
Cokeville
WHSAA 2A West Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
160
02/17
L
F 5-0 5:04
C. Thompson
Cokeville
WHSAA 2A West Regional
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
01/28
L
Replay
F 2-0 0:34
C. Dalton
Cody
2023 Ron Thon Memorial JV
Quarters with WB Rd 5 64-man, Rd 2 32-man
160
01/27
W
Replay
DEC 1-0
L. Jones
Central
2023 Ron Thon Memorial JV
WB Rd 4 64-man
160
01/27
W
Replay
F 2-0 1:47
B. Tatro
Wind River
2023 Ron Thon Memorial JV
Rd 4 Champ, Rd 3 WB 64-man WB Rd 2 32-man
160
01/27
L
Replay
DEC 1-0
L. Fincher
Worland
2023 Ron Thon Memorial JV
Round 1-2
160
01/21
W
Replay
DEC 8-2
H. Howard
Dubois
2023 Lander Valley JV HS Invite
1st & 3rd (16 Man)
160
01/21
W
Replay
DEC 3-2
C. Dalton
Cody
2023 Lander Valley JV HS Invite
Round 5
160
01/21
L
Replay
DEC 4-3
S. Skelton
Thermopolis
2023 Lander Valley JV HS Invite
Round 4
160
01/20
W
Replay
F 7-3 4:05
M. Haws
South
2023 Lander Valley JV HS Invite
Round 2 - QF
160
01/20
W
Replay
DEC 5-0
D. Clawson
Riverton
2023 Lander Valley JV HS Invite
Round 1 (16 Man)
160
01/14
W
MD 14-0
W. Preece
Mountain View
2023 Thoman-Jackman JV Tournament
Round 5
161-169
01/14
W
TF 20-5 4:23
M. Chance
Cokeville
2023 Thoman-Jackman JV Tournament
Round 4 (5 Man)
161-169
01/14
W
F 7-0 3:52
R. Weakley
Salem Hills
2023 Thoman-Jackman JV Tournament
Round 3
161-169
01/13
L
DEC 7-5
D. Henderson
Green River
2023 Thoman-Jackman JV Tournament
Round 1 (5 Man)
161-169
01/07
L
F 4-2 5:04
J. Case
Hayden
TOC second chance
Round 2 Champ
165
01/07
W
DEC 5-3
W. Baker
Palisade
TOC second chance
1
165
01/07
L
F 7-0 3:08
C. Duncan
Union
TOC - Tournament of Champions JV
2nd WB
165
01/06
L
MD 12-3
D. Byars
Emery
TOC - Tournament of Champions JV
Round 2
165
01/06
W
F 7-0 3:56
C. Degraffenried
North Fork High School
TOC - Tournament of Champions JV
Round 1
165
12/17
L
F 2-0 0:42
M. Parry
Rich
2022 Joe Aimone Invitational
Round 5
160B
12/16
W
DEC 1-0
J. Awtrey
Cokeville
2022 Joe Aimone Invitational
Round 4
160B
12/16
W
F 5-0 1:52
E. Earl
Rich
2022 Joe Aimone Invitational
Round 3
160B
12/16
W
F 5-0 1:46
M. Chance
Cokeville
2022 Joe Aimone Invitational
Round 2
160B
12/16
L
DEC 4-2 SV
T. Earley
---
2022 Joe Aimone Invitational
Round 1
160B
12/10
L
MD 13-3
R. Maestas
Payson
Wasatch Intermountain Duals--JV
Round 7 (8 Man)
156-163
12/10
W
F 3-1 5:57
C. Bradshaw
Lone Peak
Wasatch Intermountain Duals--JV
Round 6 (8 Man)
156-163
12/10
W
FOR 0-0
R. Collins
---
Wasatch Intermountain Duals--JV
Round 5 (8 Man)
156-163
12/10
W
DEC 10-9 UTB
D. Kahle
Fruita Monument
Wasatch Intermountain Duals--JV
Round 4 (8 Man)
156-163
12/10
L
F 2-0 0:52
C. Bishop
Payson
Wasatch Intermountain Duals--JV
Round 3 (8 Man)
156-163
12/10
W
DEC 4-1
Z. Nelson
---
Wasatch Intermountain Duals--JV
Round 2 (8 Man)
156-163
12/09
W
F 0-0 2:46
H. Thompson
Central
Wasatch Intermountain Duals--JV
Round 1 (8 Man)
156-163
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
F 12-0 1:29
I. Gardner
Wind River
WHSAA 2A West Regional
Semis and WB5
145
02/18
W
DEC 11-4
S. Hess
---
WHSAA 2A West Regional
WB4
145
02/18
L
DEC 8-1
C. Carpenter
---
WHSAA 2A West Regional
Round 2 Champ and WB1
145
01/28
L
Replay
MD 11-2
C. Carpenter
Lovell
2022 Ron Thon Memorial JV
Rd 4 Champ, Rd 3 WB 64-man WB Rd 2 32-man
145
01/28
W
Replay
F 4-2 3:54
M. Haws
South
2022 Ron Thon Memorial JV
WB Rd 2 64-man
145
01/28
L
Replay
DEC 7-2
P. Briggs
Cheyenne East
2022 Ron Thon Memorial JV
Round 1/2 (64 Man)
145
01/08
L
DEC 7-5
K. West
Moffat County
TOC second chance
Round 1 (16 Man)
144
01/07
L
F 2-0 0:49
I. Meacham
Union
TOC - Tournament of Champions JV
2nd Wrestleback (32 Man)
144
01/07
L
F 7-0 2:56
K. Murdock
Uintah
TOC - Tournament of Champions JV
Round 1 (32 Man)
144
12/17
L
F 2-0 0:36
J. Kunz
Star Valley
2021 Joe Aimone Invitational Tournament
Round 5
145B
12/17
W
F 4-1 5:38
S. Hess
---
2021 Joe Aimone Invitational Tournament
Round 4
145B
12/17
W
DEC 11-4
C. Wells
Bear Lake
2021 Joe Aimone Invitational Tournament
Round 3
145B
12/11
L
F 10-0 2:00
G. Stahl
---
Evanston Invitational JV
Session 8 - 9
138
12/10
W
DEC 2-0
A. Brown
---
Evanston Invitational JV
Session 7
138
12/10
L
DEC 6-0
S. Gregory
---
Evanston Invitational JV
Session 6
138
12/10
W
DEC 7-3
B. Potter
Mountain View
Evanston Invitational JV
Session 4
138
12/10
W
F 6-0 3:16
E. Perkins
Evanston
Evanston Invitational JV
Session 2
138
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/02
L
F 2-0 1:05
K. Schneider
Mountain View
Lincoln Middle School Invite 2019
1st & 3rd (16 Man)
159-171
11/02
W
DEC 3-1
D. Campbell
---
Lincoln Middle School Invite 2019
4th Wrestleback (16 Man)
159-171
11/02
W
F 7-2 2:52
E. Frady
Rock Springs
Lincoln Middle School Invite 2019
Semis & 3rd WB (16 Man)
159-171
11/02
W
F 5-0 0:46
G. Carribou
Rock Springs
Lincoln Middle School Invite 2019
2nd Wrestleback (16 Man)
159-171
11/02
L
F 2-1 0:49
K. Schneider
Mountain View
Lincoln Middle School Invite 2019
Quarters & 1st WB (16 Man)
159-171
11/02
W
F 2-0 0:12
H. Knezovich
Rock Springs
Lincoln Middle School Invite 2019
Round 1 (16 Man)
159-171
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020