Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Timothy Presteen
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Shiocton Middle School
Shiocton Youth Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/17
W
F 5-0 0:43
M. Kauffman
Shawano Hawks
Shawano Youth Holiday Classic
Round 5
102-107
12/17
W
F 2-0 0:41
R. Wilson
Shawano Hawks
Shawano Youth Holiday Classic
Round 4
102-107
12/17
L
DEC 7-0
B. Betker
Rosholt
Shawano Youth Holiday Classic
Round 2
102-107
12/17
W
F 2-0 0:32
S. Waloway
Marinette
Shawano Youth Holiday Classic
Round 1
102-107
12/10
W
DEC 11-4
M. Presteen
Shiocton
Brillion Tournament
Round 3 (4 Man)
92-104
12/10
L
MD 12-0
D. Edmond
Chilton Hilbert Wrestling
Brillion Tournament
Round 2 (4 Man)
92-104
12/10
L
TF 15-0 3:00
T. Conrad
Freedom Wrestling
Brillion Tournament
Round 1 (4 Man)
92-104
10/15
L
F 7-0 1:21
O. Marshall
Askren Wrestling Academy
X-Elite Fall Kick-Off
Round 2 (Best of 3)
102-110
10/15
L
MD 15-2
O. Marshall
Askren Wrestling Academy
X-Elite Fall Kick-Off
Round 1 (Best of 3)
102-110
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
W
F 2-0 0:48
M. Simonsen
Bay Port Youth Wrestling Club
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Round 6
95
03/18
W
MD 12-4
A. Allen
De Pere Redbirds Youth
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Round 5
95
03/18
W
MD 9-1
E. Goral
Denmark
WWF Kids Folkstyle Bay Port Qualifier
Round 4
95
03/12
W
F 2-0 0:12
Z. Routheaux
Seymour
19TH Annual Seymour Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
88-97
03/12
W
F 2-0 0:17
R. Erickson
Shawano Youth Wrestling
19TH Annual Seymour Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
88-97
03/12
W
F 0-2 0:35
J. Liebergen
Freedom
19TH Annual Seymour Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
88-97
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022