Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Parker Anderson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Jesuit
Jesuit HS
Jesuit High School
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
DEC 11-5
H. Perez
Sulphur
LHSAA State Championships
2nd Wrestleback (32 Man)
D 1 170
02/26
L
DEC 2-0
R. Solomon
Holy Cross
LHSAA State Championships
Round 2 Champ. (32 Man) & Round 1 Champ. (16 Man)
D 1 170
01/21
W
F 2-0 0:35
J. Allelo
---
Jesuit @ Brother Martin
Round 1
170
01/16
L
DEC 9-5
C. Otzenberger
Calvary Baptist
48th Louisiana Classic
Conso Round 4
170
01/16
L
DEC 8-6
A. Gonzales
North Desoto
48th Louisiana Classic
Champ Quarterfinal & Conso Round 3
170
01/15
W
F 2-2 0:49
Z. Wilson
Archbishop Shaw
48th Louisiana Classic
Champ Round 2 & Conso Round 1
170
01/15
W
F 2-0 0:26
M. Cartner
Fontainebleau
48th Louisiana Classic
Champ Round 1
170
01/14
W
F 2-0 0:36
V. Bourgeois
Holy Cross
Jesuit @ Holy Cross
Round 1
170
12/31
W
F 0-0 1:30
Z. Watkins
Teurlings Catholic
TCH Quad Meet
Champ. Round 1
170
12/19
W
DEC 6-0
B. Bennett
East Ascension
2020 Trey Culotta Invitational
Placement (8 Man)
182
12/19
L
DEC 13-7
J. Krail
DeLaSalle
2020 Trey Culotta Invitational
Semis & WB (8 Man)
182
12/19
W
F 2-0 0:06
D. Rodriguez
Brother Martin
2020 Trey Culotta Invitational
Quarterfinals (8 Man)
182
12/18
W
F 2-0 1:21
Z. Chaney
Live Oak
2020 Trey Culotta Invitational
Round 3 (8 Man)
182
12/18
W
F 2-0 0:24
J. Tapia
Brother Martin
2020 Trey Culotta Invitational
Round 2 (8 Man)
182
12/18
L
F 12-2 3:11
T. Sewell
Christian Brothers
2020 Trey Culotta Invitational
Round 1 (8 Man)
182
12/05
W
F 0-0 0:38
J. Jarreau
Catholic Br
Catholic Duals
Round 3 (6 Team)
182
12/05
W
F 2-0 1:01
N. Gee
St. Amant
Catholic Duals
Round 4 (6 Team)
170
12/05
W
F 2-0 0:45
N. Stelly
Dutchtown
Catholic Duals
Round 2 (6 Team)
182
12/05
W
F 2-0 0:32
M. Lewis
East Ascension
Catholic Duals
Round 5 (6 Team)
170
12/05
W
F 2-0 2:34
J. Turner
Live Oak
Catholic Duals
Round 1 (6 Team)
182
12/05
L
DEC 4-3
B. Cascio
---
Jesuit @ St. Pauls
Round 1
182
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
W
F 4-2 2:20
G. Reed
Sam Houston Hs
LHSAA State Championships
5th Place Matches
D 1 152
02/15
L
MD 11-2
J. Chittom
Parkway
LHSAA State Championships
Cons. Semis
D 1 152
02/15
W
DEC 6-3
T. Richard
Catholic, BR
LHSAA State Championships
5th Wrestleback
D 1 152
02/15
W
DEC 4-0
T. Wilkin
Airline
LHSAA State Championships
4th Wrestleback
D 1 152
02/14
L
DEC 4-2
R. Horvath
Brother Martin
LHSAA State Championships
Quarters
D 1 152
02/14
W
F 4-0 2:36
B. Champagne
St. Amant
LHSAA State Championships
Round 2 Champ. (32 Man) & Round 1 Champ. (16 Man)
D 1 152
02/14
W
F 2-0 0:37
G. Fleming
Hahnville
LHSAA State Championships
Round 1 Champ. (32 Man Only)
D 1 152
01/18
L
DEC 9-4
M. Abdelhaq
Chalmette
47th Louisiana Classic
Conso Round 3
152
01/18
W
F 4-0 1:30
L. Aucoin
Archbishop Rummel
47th Louisiana Classic
Conso Round 2
152
01/17
L
DEC 6-0
M. Seal
Archbishop Shaw
47th Louisiana Classic
Champ Round 2
152
01/17
W
F 2-0 0:30
R. Messer
---
47th Louisiana Classic
Champ Round 1
152
12/21
L
F 5-0 2:32
B. Mahoney
East Ascension
2019 Trey Culotta Invitational
Placement (20 Man)
152
12/21
W
DEC 7-2
R. Horvath
Brother Martin
2019 Trey Culotta Invitational
Semis & WB (20 Man)
152
12/21
L
F 4-2 4:55
R. Horvath
Brother Martin
2019 Trey Culotta Invitational
Quarterfinals (20 Man)
152
12/21
W
F 2-0 1:28
C. Doyle
Bishop Lynch
2019 Trey Culotta Invitational
Champ. Round 1 (20 Man)
152
12/20
W
F 2-0 1:09
C. Pierre
Comeaux
2019 Trey Culotta Invitational
Round 3 (20 Man)
152
12/20
W
F 4-0 1:49
V. Sanders
Zachary
2019 Trey Culotta Invitational
Round 2 (20 Man)
152
12/20
W
DEC 6-1
C. Howard
Memphis University School
2019 Trey Culotta Invitational
Round 1 (20 Man)
152
12/07
L
F 2-0 0:48
R. Ingram
Live Oak
2019 Catholic Duals
Round 5 (10 Team)
152
12/07
W
F 11-0 3:25
L. Naquin
St. Amant
2019 Catholic Duals
Round 4 (10 Team)
152
12/07
W
F 2-0 0:56
W. Kersten
Dutchtown
2019 Catholic Duals
Round 1 (10 Team)
152
12/07
L
TF 17-2 4:45
B. Mahoney
East Ascension
2019 Catholic Duals
Placement
152
12/07
W
DEC 4-2
A. Carbajal
Hoover
2019 Catholic Duals
Round 2 (10 Team)
152
11/23
W
DEC 3-0
D. Finley
---
2019 Gulf Coast Clash presented by MSA
placement 3-32
152
11/23
W
MD 16-5
J. Scott
---
2019 Gulf Coast Clash presented by MSA
rd 10 semis
152
11/23
W
DEF 3-0 2:16
J. Romig
Holy Cross HS
2019 Gulf Coast Clash presented by MSA
rd 9 con 2
152
11/23
W
F 2-0 0:50
R. Solomon
Holy Cross HS
2019 Gulf Coast Clash presented by MSA
rd 8 con 1
152
11/23
L
F 5-0 0:45
M. Pace
Woodward Academy
2019 Gulf Coast Clash presented by MSA
rd 6 rd of 16
152
11/23
L
TF 19-3 3:22
W. MILLER
---
2019 Gulf Coast Clash presented by MSA
rd 5
152
11/23
W
F 4-0 1:14
K. Turner
Woodward Academy
2019 Gulf Coast Clash presented by MSA
rd 4
152
11/22
W
F 2-0 0:35
J. Coggin
---
2019 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd. 2
152
11/22
W
F 2-0 1:57
T. Blankenship
---
2019 Gulf Coast Clash presented by MSA
Rd. 1
152
11/21
W
DEC 8-6 SV
T. Richard
Catholic Br
Catholic Br @ Jesuit
Round 1
152
11/14
L
MD 9-1
P. Ward
St. Pauls
Jesuit @ St. Pauls
Round 1
152
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
W
DEC 6-3
B. Wilson
---
2019 LHSAA District 9-5A Championships
Placement Matches (8 Man)
JV138
01/26
W
DEC 2-1
P. McConnell
Jesuit
2019 LHSAA District 9-5A Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
JV138
01/26
W
F 2-0 1:18
R. Corca
Brother Martin
2019 LHSAA District 9-5A Championships
Quarterfinals (8 Man)
JV138
01/12
W
F 4-1 2:38
D. Turner
Hahnville
Live Oak JV Tournament
3rd and Finals
138
01/12
W
F 7-0 2:14
C. Cassels
Central Br
Live Oak JV Tournament
Semifinals
138
01/12
W
F 11-2 4:50
B. Champagne
St. Amant
Live Oak JV Tournament
Round of 8
138
01/12
W
F 2-0 1:00
B. DeWitt
---
Live Oak JV Tournament
Round of 16
138
12/16
W
F 4-4 3:38
J. Carmello
Jesuit
2018 Big Horse Open
24 - Consi A3
145
12/16
W
F 7-0 1:39
M. Smith
Dutchtown
2018 Big Horse Open
24 - Consi A2
145
12/15
W
DEC 5-2
C. Campbell
---
2018 Big Horse Open
24 - Consi A1
145
12/15
L
DEC 3-2
J. Wheeler
Covington
2018 Big Horse Open
24 - R2
145
12/08
L
F 11-0 4:30
A. Dodson
Live Oak
Border Wars VI
IBT Quarters & 1st WB (16 Man)
145 IBT
12/08
L
F 5-0 1:32
N. Wilson
Wakulla Hs
Border Wars VI
IBT Round 1 (16 Man)
145 IBT
12/08
W
F 2-0 0:30
M. Muniz
Ft Walton Beach H S
Border Wars VI
RR Round 5
145 RR
12/08
L
TF 16-0 3:55
B. Davidson
---
Border Wars VI
RR Round 4
145 RR
12/07
L
F 11-3 2:41
G. Zertopoulis
---
Border Wars VI
RR Round 3
145 RR
12/07
W
F 7-0 2:44
E. Devoid
Choctawhatchee
Border Wars VI
RR Round 2
145 RR
12/07
W
TF 17-0 5:12
T. Musgrove
Suwannee
Border Wars VI
RR Round 1
145 RR
12/01
L
F 7-3 1:48
T. Mahoney
East Ascension
2018 Catholic High Duals
Round 2 (10 Team)
152
12/01
L
DEC 14-8
A. Mire
Hahnville
2018 Catholic High Duals
Round 4 (10 Team)
160
12/01
L
MD 18-5
M. Macaluso
Holy Cross
2018 Catholic High Duals
Placement
160
12/01
L
MD 17-5
M. Mire
Catholic Br
2018 Catholic High Duals
Round 5 (10 Team)
152
11/17
L
MD 13-1
C. Queyrouze
Jesuit
Jesuit Invitational Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
145
11/17
W
F 6-4 3:29
J. Carmello
Jesuit
Jesuit Invitational Wrestling Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
145
11/17
L
DEC 8-3
L. Battaglia
Jesuit
Jesuit Invitational Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
145
11/17
W
F 3-2 1:06
J. Bak
De La Salle
Jesuit Invitational Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
145
11/15
W
DEC 15-9
G. Vicknair
St. Pauls
St. Pauls @ Jesuit
Round 1
152
11/03
L
F 7-0 1:57
D. Teddlie
C.E. Byrd
St Michael Warrior Open
Placement (24 Man)
145
11/03
W
F 6-2 4:13
J. Franklin
Airline High School
St Michael Warrior Open
Semis & WB (24 Man)
145
11/03
L
MD 10-2
A. Dodson
Live Oak
St Michael Warrior Open
Round 2 (24 Man)
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024