Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alexander Guy
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
Bloomington North
Mississinewa
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
F 2-0 2:00
K. Maxey
Sullivan
IHSAA Sectional @ Bloomington North
Champ Round 1 (16 Man)
132
01/18
W
DEC 9-6
C. Traylor
Columbus North
2020 Conference Indiana
Placement Matches (8 Man)
132
01/18
L
F 2-1 2:02
T. Crews
---
2020 Conference Indiana
2nd Wrestleback (8 Man)
132
01/18
L
F 4-0 1:07
A. Reynolds
Bloomington South
2020 Conference Indiana
Quarterfinals (8 Man)
132
01/15
L
F 17-3 2:38
L. Deckard
Edgewood
Edgewood @ Bloomington North
Round 1
132
12/27
L
F 6-1 1:47
N. Banister
Seymour
Mooresville Holiday Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
132
12/27
L
F 6-2 4:00
K. Curry
Mooresville
Mooresville Holiday Classic
Round 1 (32 Man)
132
12/21
L
F 5-0 0:50
M. Baughn
Castle
Bo Henry Classic
Placement Matches (8 Man)
132
12/21
L
F 5-0 2:09
D. Hutchinson
Bedford North Lawrence
Bo Henry Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
132
12/21
W
F 2-2 2:20
T. Montgomery
---
Bo Henry Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
132
12/21
L
F 6-0 3:05
T. Crews
---
Bo Henry Classic
Quarterfinals (8 Man)
132
12/14
L
F 2-0 0:59
C. Johnson
---
Columbus North Invitational
Round 5 (6 Team)
132
12/14
W
DEC 6-4 SV
L. Phillips
Columbus North
Columbus North Invitational
Round 3 (6 Team)
132
12/14
L
F 4-1 1:00
N. Powell
Carmel
Columbus North Invitational
Round 2 (6 Team)
132
12/14
L
F 2-0 0:51
J. Roberson
---
Columbus North Invitational
Round 4 (6 Team)
132
12/14
L
DEC 2-1 TB1
C. Luckey
Brown County
Columbus North Invitational
Round 1 (6 Team)
132
12/07
L
F 10-1 5:50
J. Lowhorn
Martinsville
2019 Bloomington Invitational
Round 1 (6 Team)
132
12/07
W
F 2-0 0:21
R. Kinchenlow
Lawrence North
2019 Bloomington Invitational
Round 2 (6 Team)
132
12/07
W
DEC 6-2
L. Phillips
Columbus North
2019 Bloomington Invitational
Round 4 (6 Team)
132
12/07
L
F 2-0 0:19
H. Watson
Center Grove
2019 Bloomington Invitational
Round 3 (6 Team)
132
12/07
L
F 2-0 0:37
N. Castelluccio
---
2019 Bloomington Invitational
Round 5 (6 Team)
132
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/08
L
F 7-1 1:57
G. Lloyd
HSE
Marauder Summer Duals
Round 3 (3 Team)
138
06/08
W
F 4-6 1:52
S. Sanchez
Daleville
Marauder Summer Duals
Round 1 (4 Team)
138
06/08
L
F 2-0 0:41
T. Abbott
Cowan
Marauder Summer Duals
Round 2 (4 Team)
138
02/10
L
F 4-0 1:53
I. Fuhrman
Forest Park Wrestling
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
2nd Wrestleback (32 Man)
132
02/10
L
F 2-0 0:28
J. Fox
Greencastle
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 2
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024