Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Austin Miller
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Grand Island Central Catholic
Lamar
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
F 8-0 3:21
N. Halsey
---
NSAA Class C District 1
Semis and WB3
132
02/12
W
DEC 9-4
J. Searight
Lutheran High Northeast
NSAA Class C District 1
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/11
L
F 8-1 1:05
L. Bryce
Raymond Central
NSAA Class C District 1
Quarters and WB1
132
02/05
L
F 4-0 1:39
T. DeWitt
Cross County/Osceola
Crusader Invitational
Cons./ RR Round 3
132
02/05
L
F 5-0 1:06
B. Fye
Central City
Crusader Invitational
Quarters/Round 2
132
01/22
L
F 7-0 2:31
J. Patchin
Concordia/DC West
Centennial Conference Tournament
Round 5
132
01/22
W
F 2-0 0:37
G. Klein
Hastings St. Cecilia
Centennial Conference Tournament
Round 4
132
01/22
W
F 4-0 4:31
T. Hawkinson
Hastings St. Cecilia
Centennial Conference Tournament
Round 3
132
01/22
L
F 2-0 1:09
C. Lierman
Bishop Neumann
Centennial Conference Tournament
Round 2
132
01/15
L
TF 17-2 4:46
A. Hernandez
Sutton
Shelton Wrestling Invitational
Round 5
132
01/15
L
F 5-0 2:17
J. Dubbs
Alma
Shelton Wrestling Invitational
Round 4
132
01/15
L
F 11-1 2:11
N. Kuehn
---
Shelton Wrestling Invitational
Round 3
132
01/15
W
DEF 0-0
T. Hawkinson
Hastings St. Cecilia
Shelton Wrestling Invitational
Round 2
132
01/15
W
MD 14-5
J. Tickle
South Loup
Shelton Wrestling Invitational
Round 1
132
01/08
W
F 2-0 1:20
I. Minchow
Lincoln Pius X JV
Malcolm Invite
Round 4
132
01/08
L
F 2-0 1:06
T. Zach
Wayne
Malcolm Invite
Round 3
132
01/08
L
F 11-1 5:38
J. Fox
Malcolm
Malcolm Invite
Round 2
132
12/30
L
F 4-0 2:02
B. Pokorny
Central Valley
Pleasanton Kurt Keaschall Invite
Round 3
132
12/30
W
F 8-0 4:22
T. Jones
Arapahoe
Pleasanton Kurt Keaschall Invite
Round 2
132
12/30
L
F 5-0 1:17
C. Jasnoch
---
Pleasanton Kurt Keaschall Invite
Round 1
132
12/10
L
F 2-0 0:52
C. Hough
Aquinas
Wood River Invite
Round 2
132
12/10
L
DEC 3-0
G. Didier
St. Paul
Wood River Invite
Round 1 (16 Man)
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024