Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
GABE FERNANDEZ
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Elk Grove
Elk Grove
Elk Grove Senior
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
DEC 5-1
D. Dalton
Casa Roble
Sac-Joaquin Men`s Masters
3rd WB
285
02/16
W
F 3-10 3:55
E. Hernandez
Natomas
Sac-Joaquin Men`s Masters
2nd Wrestleback (32 Man)
285
02/16
L
DEC 4-0
E. Johnson
Oakdale
Sac-Joaquin Men`s Masters
Round 2 Champ & WB (32 Man)
285
02/16
W
F 2-2 2:00
J. Rodriguez
Ripon
Sac-Joaquin Men`s Masters
Round 1 (32 Man)
285
02/10
W
F 2-0 0:59
A. Flores
Lincoln (Stockton)
2024 CIF Sac Joaquin Section D1
Placement Matches (16 Man)
287
02/10
W
F 2-0 1:50
P. Sierra
Merrill West
2024 CIF Sac Joaquin Section D1
4th Wrestleback (16 Man)
287
02/10
L
DEC 6-0
B. Meggers
Oak Ridge
2024 CIF Sac Joaquin Section D1
Semis & 3rd WB (16 Man)
287
02/10
W
F 6-0 2:33
M. Valle
Tracy
2024 CIF Sac Joaquin Section D1
Quarters & 1st WB (16 Man)
287
02/10
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Granite Bay
2024 CIF Sac Joaquin Section D1
Round 1 (16 Man)
287
02/03
L
F 3-2 1:48
P. Reiser
Pleasant Grove
Delta League Championship
Varsity Finals
287
02/03
W
F 4-0 3:10
O. Uniza
Jesuit
Delta League Championship
R2 JV/G
287
01/20
L
F 0-2 0:37
G. Valverde
James Logan
2024 MidCals
5th
288 Boys
01/20
L
F 2-0 0:40
J. Warren
Tuttle
2024 MidCals
Cons Semis and 7th place
288 Boys
01/20
W
DEC 6-4 SV
T. Smith
McQueen
2024 MidCals
Cons D2 R2
288 Boys
01/20
W
F 2-0 1:51
M. Vasquez
Frontier
2024 MidCals
Cons Round 1 Day 2
288 Boys
01/20
L
DEC 6-2
J. Escalamte-aranda
Hollister
2024 MidCals
Quarters & 5th WB (64 Man)
288 Boys
01/19
W
DEC 6-0
R. Ramirez
Merrill West
2024 MidCals
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
288 Boys
01/19
W
F 7-5 3:45
D. Mendez
Watsonville
2024 MidCals
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
288 Boys
12/29
L
Replay
F 4-0 0:48
M. Aiano
Reed
2023 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Round 4 - Cons Only
285
12/29
W
Replay
F 2-0 0:41
T. Wilson
Junipero Serra
2023 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Round 3 - Champ and WB
285
12/28
L
Replay
F 0-0 0:41
D. Dalton
Casa Roble
2023 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
285
12/28
W
Replay
F 2-2 1:36
R. Neely
Casa Grande
2023 Sierra Nevada Classic - HS BOYS
Round 1 (64 Man)
285
12/09
L
F 5-2 1:25
D. Mathews
Folsom
Curt Mettler Invitational
R7- Metals
285
12/09
L
F 4-4 2:03
J. Friedman
Ponderosa
Curt Mettler Invitational
R6- 16 con semi & 32 con 4/semi
285
12/09
L
F 2-0 0:33
D. Follette
Laguna Creek H S
Curt Mettler Invitational
R5- 16/32 semi/con3
285
12/09
W
F 5-0 1:46
D. Mathews
Folsom
Curt Mettler Invitational
R 3- 16 Q/con1 & 32 Q/con2
285
12/09
W
F 2-0 0:10
E. Dworak
Twelve Bridges
Curt Mettler Invitational
R 1 Champ 16/32
285
12/03
W
F 5-0 2:56
D. Twisselman
Ernest Righetti
5th Annual Old Dutch Classic
Rd 7 Finals
285
12/03
W
F 3-1 2:24
D. Soares
St. Joseph/Santa Maria
5th Annual Old Dutch Classic
Rd 5 Semis
285
12/02
W
F 5-1 1:24
D. Filice
Arroyo Grande
5th Annual Old Dutch Classic
Rd 4 Qtrs & Co
285
12/02
W
F 0-0 1:30
A. Johnson
Stockdale
5th Annual Old Dutch Classic
Rd 2 16,24,32 Ch 32 co 1
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
F 2-0 0:45
G. Johnson
---
Sac-Joaquin Men`s Masters
2nd Wrestleback (32 Man)
285
02/17
W
Replay
F 2-1 3:17
F. Rodriguez
Escalon
Sac-Joaquin Men`s Masters
Round 2 Champ & WB (32 Man)
285
02/17
L
Replay
F 2-0 0:35
E. Glines
Vista del Lago
Sac-Joaquin Men`s Masters
Round 1 (32 Man)
285
12/03
L
F 4-0 3:17
K. White
Lompoc
Old Dutch Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
12/03
W
F 0-0 0:27
J. Bailey
Santa Barbara
Old Dutch Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
285
12/03
L
F 0-0 3:13
F. Johnson
Justin Garza
Old Dutch Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
11/26
L
F 4-1 1:26
A. Flores
Lincoln (Stockton)
Bear Bash
Round 3 (3 Man)
271-281
11/26
W
F 4-0 1:50
C. Ryans
Ripon
Bear Bash
Round 2 (3 Man)
271-281
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020