Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27 · Resumes Today at 11:00 AM UTC
NHSCA National Duals
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gavin Wilson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2019-2020
Team Name
Northwestern
Palmer Junior Middle School
Tomah
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
F 2-0 0:29
L. Richardson
Eielson Junior High
Tanana Invitational Wrestling Tournament
4th Wrestleback (64 Man)
148
02/17
L
DEC 8-2
J. Isaac
Westside
SCHSL 4A Upperstate Qualifier
4th Wrestleback (16 Man)
150
02/17
W
F 5-0 2:43
E. Sowinski
Riverside
SCHSL 4A Upperstate Qualifier
3rd Wrestleback (16 Man)
150
02/17
W
TF 15-0 3:51
S. Green
Aiken
SCHSL 4A Upperstate Qualifier
2nd Wrestleback (16 Man)
150
02/17
L
DEC 7-6
A. New
South Aiken
SCHSL 4A Upperstate Qualifier
Quarters (16 Man)
150
02/17
W
DEC 7-1
S. Mobley
Lancaster
SCHSL 4A Upperstate Qualifier
Round 1 (16 Man)
150
02/10
L
F 2-0 0:21
C. Krause
Sparta
WIAA D1 Reg CI @ Holmen
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
165
02/10
L
F 4-1 1:32
C. Petersen
West Salem/Bangor
WIAA D1 Reg CI @ Holmen
Quarterfinals (8 Man)
165
01/27
L
F 11-4 2:50
C. Perterson
Tomah
Menomonie Whitetail Challenge - JV
Round 6
165
01/27
W
F 2-0 0:48
G. Troisi
Regis/Altoona
Menomonie Whitetail Challenge - JV
Round 5
165
01/27
L
F 2-0 0:36
K. Pinkert
Eau Claire North
Menomonie Whitetail Challenge - JV
Round 4
165
01/27
W
DEC 16-10
A. Cruz
Eau Claire North
Menomonie Whitetail Challenge - JV
Round 3
165
01/27
L
F 6-4 0:53
N. Cullinan
Regis/Altoona
Menomonie Whitetail Challenge - JV
Round 1
165
01/06
L
F 8-7 1:28
D. Xayaleuth
La Crosse Logan/Cent.
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Placement
165
01/06
L
F 2-0 1:41
R. Wuensch
West Salem/Bangor
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 10
165
01/06
W
F 7-4 2:17
C. Justinger
West Salem/Bangor
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Semifinals
165
01/06
L
F 2-0 0:33
D. Xayaleuth
La Crosse Logan/Cent.
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Quarterfinals
165
01/06
W
F 9-5 2:30
J. Adair
Sparta
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 2
165
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/16
W
F 0-0 0:46
C. Stitt
Holmen
Riverdale Middle School Tournament
Round 3 (4 Man)
122-124
11/16
L
F 0-0 0:24
T. Bailey
---
Riverdale Middle School Tournament
Round 2 (4 Man)
122-124
11/15
L
F 0-0 2:37
G. Yoose
Fennimore
Riverdale Middle School Tournament
Round 1 (4 Man)
122-124
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020