Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tyler Nebelung
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/26
L
DEC 7-0
G. Layton
Coon Rapids
MSHSL State Championships
1st place
285AAA
03/25
W
DEC 2-1
D. Villeda
Eagan
MSHSL State Championships
Semis
285AAA
03/25
W
DEC 4-1
K. Stewart
Eastview
MSHSL State Championships
Quarterfinals (8 Man)
285AAA
03/25
L
DEC 2-1
T. Johnson
---
MSHSL Team State
Semifinals (4 Team)
285
03/21
W
F 5-0 2:38
X. Powers
Blaine
MSHSL Ind State Prelim 7AAA-8AAA
True Second
285
03/20
L
DEC 6-0
G. Layton
Coon Rapids
MSHSL Ind State Prelim 7AAA-8AAA
1st Place
285
03/20
W
F 5-0 2:25
S. Gustin
Saint Cloud Tech
MSHSL Ind State Prelim 7AAA-8AAA
Semifinals
285
03/20
W
F 2-0 1:07
E. VanRisseghem
Little Falls
MSHSL Ind State Prelim 7AAA-8AAA
Quarterfinals
285
03/17
W
F 5-0 5:25
X. Powers
Blaine
MSHSL Section 7AAA
Semis & 1st WB (8 Man)
285
03/13
W
F 5-0 1:45
L. Sanchez
---
MSHSL Team State Prelim 7AAA-8AAA
Finals (4 Team)
285
03/13
W
F 2-0 1:34
E. Zimmerman
Forest Lake
MSHSL Team State Prelim 7AAA-8AAA
Semifinals (4 Team)
285
03/06
W
F 2-0 0:16
E. Zimmerman
Forest Lake
Forest Lake @ Anoka
Round 1
285
03/06
W
F 0-0 1:55
T. Bodenburg
St. Francis
St. Francis @ Anoka
Round 1
285
03/04
W
F 0-0 3:05
J. Cockfield
Stillwater
Anoka vs. Stillwater
Round 1
285
02/27
W
F 9-4 7:08
X. Powers
Blaine
Blaine @ Anoka
Round 1
285
02/27
W
F 9-4 5:53
X. Powers
Blaine
Blaine @ Anoka
Round 1
285
02/27
W
F 0-0 5:09
B. Rokala
Dassel-Cokato-Litchfield
Anoka @ Dassel-Cokato-Litchfield
Round 1
285
02/26
W
F 2-0 0:56
I. Wong
Champlin Park
Anoka @ Champlin Park
Round 1
285
02/20
W
F 4-1 0:57
A. Hunter
Robbinsdale Armstrong
Anoka @ Robbinsdale Armstrong
Round 1
285
02/19
W
F 9-2 2:59
C. Larkin
Brainerd
Anoka @ Brainerd
Round 1
285
02/18
W
F 2-0 0:11
J. Anderson
---
Anoka @ Rogers
Round 1
285
02/13
W
F 6-2 1:01
O. Swedberg
Totino-Grace
Totino-Grace @ Anoka
Round 1
285
02/13
W
DEC 2-0
E. Novak
Foley
Foley vs. Anoka
Round 1
285
02/10
W
F 8-3 1:35
P. Lavin
Irondale
Anoka @ Irondale
Round 1
285
02/05
W
F 2-0 0:22
S. Ostrode
Aitkin
Anoka @ Aitkin
Round 1
285
02/05
W
F 2-0 1:21
C. Norwig
North Branch
Anoka @ North Branch
Round 1
285
01/30
W
F 4-1 1:10
J. Berry
---
Princeton @ Anoka
Round 1
285
01/29
W
F 14-2 6:54
S. Paye
Park Center
Park Center @ Anoka
Round 1
285
01/23
W
F 4-1 1:28
S. Simpson
Cambridge-Isanti
Anoka @ Cambridge-Isanti
Round 1
285
01/21
W
F 9-2 2:28
E. Sherer
Andover
Andover @ Anoka
Round 1
285
01/15
W
F 6-2 1:54
J. Lassila
Elk River
Elk River @ Anoka
Round 1
285
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
L
DEC 6-5
D. Bryant
Hopkins
MSHSL State Championships
Cons. Round 1 (16 Man)
220AAA
02/28
L
DEC 3-2
J. Schack
---
MSHSL State Championships
Champ Round 1 (16 Man)
220AAA
02/22
W
F 2-0 2:50
N. Beberg
Andover
MSHSL Section 7AAA
True Second
220
02/22
L
DEC 4-3
P. Castillo
Forest Lake
MSHSL Section 7AAA
1st Place
220
02/22
W
DEC 9-2
G. Rosstedt
Champlin Park
MSHSL Section 7AAA
Round 3
220
02/21
W
F 4-2 2:21
C. Ho
---
MSHSL Section 7AAA
Round 2
220
02/14
W
F 5-0 2:58
T. Wiese
Forest Lake
MSHSL Section 7AAA Team
Semifinals (16 Team)
285
02/14
W
F 11-0 3:29
A. Hjelm
St. Francis
MSHSL Section 7AAA Team
Quarterfinals (16 Team)
285
01/25
L
DEC 9-7 SV
S. McEnelly
---
East Ridge Ruckus
3rd Place
220
01/25
L
MD 13-4
J. Schack
---
East Ridge Ruckus
Round 4: Semi`s
220
01/25
W
F 21-12 5:51
J. Johnson
Mahtomedi
East Ridge Ruckus
Round 2
220
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024