Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jacob Ledbetter
Results
High School Results
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
DEC 9-4
T. WILKINS
---
AHSAA 1A-5A South Super Section
4th Wrestleback (32 Man)
160
02/09
L
F 0-0
N. COHELEY
---
AHSAA 1A-5A South Super Section
Quarters & 3rd WB (32 Man)
160
02/09
W
F 0-0
J. Clark
---
AHSAA 1A-5A South Super Section
Round 1 (32 Man)
160
02/09
W
DEC 9-5
S. POORE
Alexandria
AHSAA 1A-5A South Super Section
Round 2 Champ & WB (32 Man)
160
01/27
W
F 0-0
J. Pollard
Charles Henderson
Hornet Slam 5
1st & 3rd (16 Man)
160
01/26
W
F 0-0
J. Meadors
Dadeville
Hornet Slam 5
4th Wrestleback (16 Man)
160
01/26
L
F 0-0
J. DAVIS
Enterprise
Hornet Slam 5
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
01/26
W
F 0-0
J. Conway
Beauregard High School
Hornet Slam 5
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
01/17
W
F 6-2 1:54
J. Fuhrman
---
AHSAA State Dual Championships
Champ - Round 1 (16 Team)
160
01/17
L
MD 10-0
T. Hamilton
St James
AHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (16 Team)
160
12/21
L
F 6-9 4:31
S. Walker
---
Beast of the Beach
Placement Matches (8 Team)
182
12/21
L
F 2-5 1:16
C. Butler
Bay
Beast of the Beach
Round 2 (8 Team)
182
12/21
L
F 4-1 1:44
C. Davis
Marianna
Beast of the Beach
Round 1 (8 Team)
182
12/21
L
MD 17-8
K. Holley
Hiram
Beast of the Beach
Round 3 (8 Team)
170
12/21
L
DEF 2-0 0:18
A. Earle
Gulf Breeze
Beast of the Beach
Quarters & WB (16 Team)
182
12/21
W
F 4-2 1:29
B. Linn
Westmoore
Beast of the Beach
Champ Round 1 (16 Team)
182
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024