Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Christian white
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Brunswick
East Coweta
Glenn Hills
Glenn Hills
North Davidson
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/24
W
DEC 6-2
J. Cartrette
Ledford Senior
North Davidson @ Ledford Senior
Round 1
120
01/21
W
TF 19-2
C. Michael
Northern Guilford
Quad North Davidson
Round 1
120
01/06
W
F 14-2
L. Owens
Central Davidson
Crosby Invitational
Semifinals
120
12/22
W
F 0-0
A. Moretz
West Davidson
North Davidson Tri ND/West Davidson/Surry Central
Round 1
120
12/21
W
F 0-0
N. Brown
East Davidson
East Davidson Tri
Round 1
120
12/17
W
TF 20-5
S. Fontana
Starmount
Foothill Duals
Round 1
120
12/17
W
F 0-0
J. Sweet
Wilkes Central
Foothill Duals
Round 1
120
12/17
W
F 0-0
D. Habana-Hernandez
Elkin
Foothill Duals
Round 1
120
12/14
W
F 0-0
T. Brady
Oak Grove
Oak Grove Tri (N. Davidson/Wheatmore)
Round 1
120
12/07
W
DEC 7-2
D. King
Montgomery Central
Montgomery Central @ North Davidson
Round 1
120
11/30
L
DEC 9-8
F. Teniente
West Caldwell
Quad at Statesville (North Davidson, West Caldwell, Harding)
Round 1
120
11/30
W
F 0-0 4:20
M. Smith-Jackson
Statesville
Quad at Statesville (North Davidson, West Caldwell, Harding)
Round 1
120
11/23
W
TF 19-4
A. Moretz
West Davidson
Black Knight Gobbler
Cons. Semis
120
11/23
L
DEC 11-5
C. Glass
Davie
Black Knight Gobbler
Semifinals
120
11/23
W
F 0-0
K. Thomas
Southeast Guilford
Black Knight Gobbler
Quarterfinals
120
11/23
W
DEC 5-1
C. Vestal
East Wilkes
Black Knight Gobbler
3rd Place Match
120
11/16
W
F 1-0
J. Norman
Ronald Reagan
Reagan Quad #1
Round 1
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/17
W
DEC 4-1
B. Bringer
S Effingham B
2023 Newberry Wrestling Camps
Round 5 (10 Team)
130
02/18
L
Replay
F 12-3 4:10
A. Cruz
Banks County
GHSA State Championships
3rd Place Match
2A-120
02/18
W
Replay
F 7-1 1:49
J. Wallace
Cook
GHSA State Championships
Cons Semi (16 Man)
2A-120
02/17
L
Replay
TF 17-2 2:56
T. Davis
Rockmart
GHSA State Championships
Semis
2A-120
02/17
W
Replay
DEC 10-5
C. Stock
Fellowship Christian School
GHSA State Championships
Quarters (16 Man)
2A-120
02/17
W
Replay
DEC 7-2
B. Mcjunkin
Model
GHSA State Championships
Champ. Round 1 (16 Man)
2A-120
02/02
L
F 0-0
C. Diles
Harlem
Senior Night @ Harlem
Round 1
132
01/28
W
F 0-0
A. Hammond
Hephzibah
Hephzibah Duals Senior Night
Round 1
126
01/12
W
F 0-0
T. Billings
Central Davidson
North Davidson @ Central Davidson
Round 1
113
01/08
W
F 0-0
A. Aguilera
Swain County
Pin Down Autism Super Duals
Round 1
113
01/08
W
TF 18-3
C. Michael
Northern Guilford
Pin Down Autism Super Duals
Round 1
113
01/08
L
MD 15-4
M. Kerns
Lumberton
Pin Down Autism Super Duals
Round 1
113
01/08
L
MD 13-3
H. Otero
Landstown
Pin Down Autism Super Duals
Round 1
113
01/08
W
F 0-0
N. Meyer
Cedar Ridge
Pin Down Autism Super Duals
Round 1
113
01/08
W
F 0-0
H. Wolfe
Athens Drive
Pin Down Autism Super Duals
Round 1
113
01/08
W
DEC 9-8
I.
Southeast Guilford
Pin Down Autism Super Duals
Round 1
113
01/08
W
DEC 9-8
E. Hines
Uwharrie Charter Academy
Pin Down Autism Super Duals
Round 1
113
01/07
W
F 0-0
A. Hawk
Westside Augusta
Area 4 - AA Duals @ Putnam County
Round 1 (4 Team)
132
01/07
W
F 2-0 0:36
A. Hawk
Westside Augusta
Area 4 - AA Duals @ Putnam County
Round 1 (4 Team)
132
01/06
W
F 7-0 0:39
A. Aguilera
Swain County
Pin Down Autism Super Duals
Round 1
113
01/05
L
DEC 12-5
X. Santos
Asheboro
North Davidson @ Asheboro
Round 1
113
12/29
L
F 2-0 0:52
J. Stewarts
Peninsula Catholic
2022 Holy Angels Invitational
Cons 4
120
12/29
L
F 0-0 0:32
T. Gentry
Buford
2022 Holy Angels Invitational
Round of 64
120
11/23
L
F 2-2 0:41
G. McCall
Trinity
West Rowan Thanksgiving Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
132
11/23
L
F 2-5 2:50
A. Luna
East Rowan
West Rowan Thanksgiving Invitational
Quarterfinals (8 Man)
132
11/21
L
FOR 0-0
A. Rios
Starrs Mill
JV/Girls Tomahawk Tussle
Placement Matches (8 Man)
138B
11/21
L
FOR 0-0
B. Johnson
Whitewater
JV/Girls Tomahawk Tussle
Cross Bracket (8 Man)
138B
11/21
L
F 4-0 0:45
B. Suber
Cherokee
JV/Girls Tomahawk Tussle
Round 3 (8 Man)
138B
11/21
L
F 7-5 2:53
A. Torres
Newnan
JV/Girls Tomahawk Tussle
Round 2 (8 Man)
138B
11/21
W
MD 9-0
A. Tindell
Upson Lee
JV/Girls Tomahawk Tussle
Round 1 (8 Man)
138B
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024