Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Apr 27-28 · Resumes Today at 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Apr 27-28 · Resumes Today at 12:00 PM UTC
Poseidon
Apr 27-28 · Resumes Today at 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brycen King
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
West Bend
West Bend Wildcat Wrestling
West Bend Wildcats
West Bend Wildcats Wrestling
Wisconsin
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
F 2-0 0:50
J. Lanser
Port Washington Piranha Wrestling Club
Port Washington Piranhas Youth Wrestling
Round 2 (5 Man)
59-60 A
03/02
W
DEC 9-6
R. Konkol
Kettle Moraine Wrestling Club
Badger Youth Wrestling
Placement Matches (8 Man)
59-61
03/02
W
F 7-0 2:37
O. Wirkus
Sussex Sabercats Wrestling Club
Badger Youth Wrestling
Quarterfinals (8 Man)
59-61
02/18
L
DEC 6-2
B. Wade
Pardeeville Boys Club
Beaver Dam GOYA CHALLENGE
Round 3 (4 Man)
56-58
02/18
W
F 5-0 1:16
W. Kaehne
Kewaskum Wrestling
Beaver Dam GOYA CHALLENGE
Round 2 (4 Man)
56-58
02/18
W
F 6-0 1:52
B. Priestley
Lake Mills Mat Club
Beaver Dam GOYA CHALLENGE
Round 1 (4 Man)
56-58
01/27
W
F 2-0 0:28
C. Eggert
Lake Mills Mat Club
Fear the Bird Wrestling Tournament
Round 4
59-60
01/27
W
F 10-2 1:30
L. Pitzer
Marshall Wrestling Club
Fear the Bird Wrestling Tournament
Round 2
59-60
01/27
W
DEC 6-4
E. Sosa
Pardeeville Boys Club
Fear the Bird Wrestling Tournament
Round 1
59-60
12/16
L
F 2-0 0:55
W. Tanner
Team Nazar
Wild West Youth Wrestling Tournament
Round 3 (3 Man)
58-62
12/16
L
DEC 9-4
L. Honkala
Negaunee
Wild West Youth Wrestling Tournament
Round 1 (3 Man)
58-62
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
W
F 5-0 0:46
H. Humblet
Green Bay United
West De Pere Youth Wrestling Tournament
Round 4 (6 Man)
51-52
02/04
W
F 5-0 0:37
G. Skenandore
Seymour
West De Pere Youth Wrestling Tournament
Round 5 (6 Man)
51-52
02/04
W
F 5-0 0:56
G. Shefchik
West De Pere Wrestling
West De Pere Youth Wrestling Tournament
Round 1 (6 Man)
51-52
02/04
W
F 10-2 2:00
C. Glime
De Pere
West De Pere Youth Wrestling Tournament
Round 2 (6 Man)
51-52
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023