Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Charlie Krebs
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2020-2021
Team Name
Pec Argyle Youth wrestling
Pec Argyle youth wrestling
Pec-Argyle
Pec-Argyle Youth Wrestling
Pec/Argyle
Pec/Arygle
Pecatonica
Pecatonica-Argyle
Sarbacker Wrestling Academy
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
Replay
TF 17-0 3:22
R. Vendegna
B.A.M. Training Center
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 2.5
97
03/02
L
F 2-0 1:19
E. Dorshorst
Lodi Youth Wrestling
2024 Verona Classic
Placement Matches (8 Man)
91-97
03/02
W
F 4-0 0:36
D. Romano
Waterloo Knights Wrestling
2024 Verona Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
91-97
03/02
W
TF 16-0 1:21
J. Jones
Middleton Area Wrestling Club
2024 Verona Classic
Quarterfinals (8 Man)
91-97
02/16
W
F 2-0 1:18
B. Marty
Royall/Wonewoc Center
Desoto Middle School
Placement Matches
100
02/16
W
F 5-0 0:33
Z. Mlsna
Cashton
Desoto Middle School
Round 3
100
02/15
W
F 8-0 2:11
S. Wagner
Desoto
Desoto Middle School
Round 2
100
02/15
W
TF 15-0 2:21
A. Knoble
North Crawford
Desoto Middle School
Round 1
100
02/09
W
F 5-0 0:46
D. Rose
Richland Center
Ithaca/Weston MS Invite
Round 3 (4 Man)
95-97
02/09
W
MD 9-0
W. Wetter
Boscobel
Ithaca/Weston MS Invite
Round 2 (4 Man)
95-97
02/09
W
DEC 6-4 SV
B. Marty
Royall
Ithaca/Weston MS Invite
Round 1 (4 Man)
95-97
01/23
W
F 14-3 1:37
J. Sawyer
Cuba City
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 4
95-104
01/23
W
DEC 5-0
R. Aultman
IGH
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 3
95-104
01/22
W
MD 13-5
J. McCartney
Belmont/Platteville
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 2
95-104
01/21
L
F 2-0 0:53
O. Millard
Team Nazar
2024 Gavin Breadon Wrestling Tourney
Round 4
95-99
01/21
W
F 9-0 2:29
C. Burkheimer
Janesville Youth Wrestling Clu
2024 Gavin Breadon Wrestling Tourney
Round 3
95-99
01/21
L
DEC 5-4
B. Krauss
Askren Wrestling Academy
2024 Gavin Breadon Wrestling Tourney
Round 2
95-99
01/16
L
TF 21-4 3:36
L. Gruenenfelder
Pec-Argyle
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 5
92-100
01/15
W
F 4-0 1:27
J. McCartney
Belmont/Platteville
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 4
92-100
01/15
L
F 9-2 1:28
T. Hoffman
IGH
SWC 8 Middle School -Belmont
Round 2
92-100
12/03
W
F 7-0 1:50
S. DeRosia
Hartford Wrestling Club
UW-Parkside Ranger Rumble Youth Tourney
Round 4
95-104
12/03
W
M FOR 0-0
J. Delgado
Stateline Stingers
UW-Parkside Ranger Rumble Youth Tourney
Round 5 (5 Man)
95-104
12/03
W
F 4-0 1:18
J. Garriga
Antioch Predators Wrestling Cl
UW-Parkside Ranger Rumble Youth Tourney
Round 3
95-104
12/03
L
MD 11-2
T. Zelechowski
Askren Wrestling Academy
UW-Parkside Ranger Rumble Youth Tourney
Round 2
95-104
12/03
L
F 8-0 1:44
C. Vogel
Richmond Wrestling Club
UW-Parkside Ranger Rumble Youth Tourney
Round 1 (5 Man)
95-104
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/24
W
DEC 9-6
C. Krueger
Mineral Point
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 3 (3 Man)
80-81
01/24
W
MD 12-2
U. Sprecher
River Valley
SWC 8 Middle School - Darlington
Round 2 (3 Man)
80-81
01/18
L
F 4-0 1:55
I. Droessler
Cuba City
SWC 8 Dodgeville
Round 3 (3 Man)
81-84
01/18
W
MD 11-0
U. Sprecher
River Valley
SWC 8 Dodgeville
Round 2 (3 Man)
81-84
01/13
L
DEC 7-3
W. Shramm
Riverdale
SWC 8 Middle School - Mineral Point
Finals (2 Man)
76-81
01/12
W
F 3-0 1:50
O. Christiansen
IGH
SWC 8 Middle School - Mineral Point
Finals (2 Man)
81-87
01/08
W
DEC 2-0
H. Salmon
North Crawford/Seneca
Lancaster PreK-6 Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
70-83
01/08
W
DEC 5-0
W. Redman
Prairie du Chien
Lancaster PreK-6 Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
70-83
01/08
W
MD 11-2
A. Kratochvill
Lancaster Wrestling Club
Lancaster PreK-6 Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
70-83
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/29
W
F 2-0 0:46
A. Oleszak
Nicolet Knight Wrestling Club
WWF Kids Holiday Open
7th Place
69-75
12/29
L
F 2-0 0:35
H. Lee
LAW
WWF Kids Holiday Open
Round 3
69-75
12/29
L
DEC 4-4 UTB
E. Dorshorst
Lodi Wrestling Club
WWF Kids Holiday Open
Round 2
69-75
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024