Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Logan Busig
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Thunder Mountain Wrestling Club
Woodland
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/03
L
TF 23-6 6:00
K. Smith
Warrenton
Kelly Bledsoe Memorial Invitational
final
215
12/03
W
F 2-0 0:42
J. Barr
Thurston
Kelly Bledsoe Memorial Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
215
12/02
W
F 5-0 1:54
D. Stetsyuk
Nelson
Kelly Bledsoe Memorial Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/19
L
Replay
DEC 8-6
M. Baker
Hillsboro Mat Club
WSWA Twin City 3-Style Classic FOLKSTYLE
Round 8
220
03/19
W
FOR 0-0
J. Dane
Twin City Wrestling Club
WSWA Twin City 3-Style Classic FOLKSTYLE
Round 7
220
03/19
L
Replay
F 12-1 2:39
M. Baker
Hillsboro Mat Club
WSWA Twin City 3-Style Classic FOLKSTYLE
Round 4
220
02/17
L
Replay
F 4-0 1:23
A. Ramos
Grandview
Mat Classic XXXIV
Round 5 Cons Only
2A 220
02/17
W
Replay
DEC 10-9
A. Weiker
Cedarcrest
Mat Classic XXXIV
Round 4 Quarters
2A 220
02/17
L
Replay
F 7-0 3:33
O. Morales
East Valley (Spokane)
Mat Classic XXXIV
Round 2
2A 220
02/05
W
F 2-0 0:38
T. Grove
Hudson`s Bay
Greater St. Helens League (2A)
Placement Matches (16 Man)
220
02/04
W
F 0-0 2:43
E. Bardue
Columbia River
Greater St. Helens League (2A)
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
02/04
W
DEC 10-5
A. Navarro-Guizar
R. A. Long
Greater St. Helens League (2A)
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
02/04
W
F 2-0 1:18
K. McAfee
Hockinson
Greater St. Helens League (2A)
Round 1 (16 Man)
220
01/21
L
F 0-0
K. West
Darrington
2023 - Rubber Chicken - Kalama
Championship
220
01/21
W
F 2-0 0:33
M. Eisay
Westview
2023 - Rubber Chicken - Kalama
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
01/14
L
F 4-0 1:42
A. Thomsen
Peninsula
2023 DAVE HOLTER KELSO INVITE
Champ
220
01/14
W
DEC 3-0
E. Mojica
Centralia
2023 DAVE HOLTER KELSO INVITE
Round 4
220
01/14
W
F 2-0 1:15
T. Poulos
Tumwater
2023 DAVE HOLTER KELSO INVITE
Round 2
220
12/04
L
DEC 5-4
M. Peacock
The Dalles
Kelly Bledsoe Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
220
12/04
L
F 3-2 3:05
D. Bennett
St. Helens
Kelly Bledsoe Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
12/03
W
F 10-2 2:28
S. PARSONS
---
Kelly Bledsoe Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
12/03
W
F 2-0 0:28
B. Barragan
Battle Ground
Kelly Bledsoe Invitational
Round 1 (16 Man)
220
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
Replay
F 2-0 1:22
K. Conklin
Lakewood
Mat Classic XXXIII
Round 4 Quarters
2A 195
02/18
L
Replay
F 4-2 1:40
W. Phelan
Orting
Mat Classic XXXIII
Round 2
2A 195
02/12
W
F 10-1 1:45
Z. Escobar
Mark Morris
WIAA 2A Region 3
3rd place
195
02/12
W
F 2-0 2:32
M. Morales
Mark Morris
WIAA 2A Region 3
2nd Wrestleback (8 Man)
195
02/12
L
F 2-0 0:34
C. Wheeler
Hockinson
WIAA 2A Region 3
Semis & 1st WB (8 Man)
195
02/12
W
F 10-4 5:18
K. Nowels
W. F. West
WIAA 2A Region 3
Quarterfinals (8 Man)
195
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022