Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kaleb Cooke
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Wilcox
Willcox
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
F 2-1 2:18
T. Larson
Holbrook
AIA State Championships
Consolation Round 1
D4-144
02/16
L
Replay
F 14-3 5:25
N. Mitch
Northwest Christian HS
AIA State Championships
Round 1 (16 Man)
D4-144
02/11
W
DEC 9-4
D. Anaya
San Manuel Jr. Sr.
AIA Div IV Sect IV
3rd
144
02/10
W
DEC 9-6
J. Kinser
Andrada Polytechnic
AIA Div IV Sect IV
Consi Semi
144
02/10
L
DEC 6-5
H. Blair
Pima
AIA Div IV Sect IV
Semis and WB 3
144
02/10
W
DEC 9-5
D. Anaya
San Manuel Jr. Sr.
AIA Div IV Sect IV
Quarters and WB 1
144
01/28
W
FOR 0-0
R. Anderson
La Joya Community
The Talon
Round 5 (8 Man)
146 B
01/27
W
F 2-0 1:10
D. Chen
Eastmark
The Talon
Round 4 (8 Man)
146 B
01/27
W
MD 12-2
E. Madril
Eastmark
The Talon
Round 3 (6 Man)
146 B
01/27
W
F 9-2 3:38
W. Williams
Yuma Catholic
The Talon
Round 2
146 B
01/27
W
F 4-0 1:51
G. Murillo
Boulder Creek
The Talon
Round 1
146 B
01/19
L
DEC 12-8
A. Barker
Highland
2024 LUSI JAMES W.A.R. DUALS
Round 4 (6 Team)
146
01/19
L
F 6-2 5:11
P. Kay
Maricopa
2024 LUSI JAMES W.A.R. DUALS
Round 3 (6 Team)
146
01/19
W
DEC 9-3
D. Estrada
Tombstone HS
2024 LUSI JAMES W.A.R. DUALS
Round 5 (6 Team)
146
01/19
L
MD 15-5
D. Ramiro
Arizona College Prep
2024 LUSI JAMES W.A.R. DUALS
Round 2 (6 Team)
146
01/18
L
F 0-0
O. Torres
Morenci Jr./Sr.
Willcox Multi
Round 1
144
01/18
W
MD 14-4
J. Parker
St. David
Willcox Multi
Round 1
144
01/18
W
F 0-0
R. Oddonetto
Globe
Willcox Multi
Round 1
144
01/18
W
F 0-0
K. Valdez
Valley Union
Willcox Multi
Round 1
144
01/13
L
F 7-0 1:24
J. Pacheco
Atrisco Heritage Academy
Flowing Wells Invitational 2024
6th Wrestleback (64 Man)
144
01/13
W
F 11-13 3:54
E. Salazar
Valley Vista
Flowing Wells Invitational 2024
5th Wrestleback
144
01/12
W
F 2-5 1:44
P. Nguyen
Cibola
Flowing Wells Invitational 2024
4th Wrestleback (64 Man)
144
01/12
W
TF 23-8 4:35
E. Garcia
Globe
Flowing Wells Invitational 2024
Round 4 Champ & WB (64 Man)
144
01/12
L
F 7-0 1:19
X. Chavez
Santa Cruz Valley Union Hs
Flowing Wells Invitational 2024
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
144
01/10
L
F 0-0
R. French
Globe
Globe High School Multi
Round 1
144
01/06
L
TF 16-0 2:16
C. Moore
Holbrook
McGlumphy-Comaduran 2023 Individuals
Quarterfinals (8 Man)
144
01/05
W
DEC 5-4
J. Kinser
Andrada Polytechnic
McGlumphy-Comaduran 2023
Round 2 (6 Team)
144
01/05
W
F 2-0 2:54
D. Estrada
Tombstone
McGlumphy-Comaduran 2023
Semis (4 Team)
144
01/05
L
F 2-0 0:42
O. Larson
Blue Ridge
McGlumphy-Comaduran 2023
Round 3 (6 Team)
144
01/05
L
DEC 9-3
H. Blair
Pima
McGlumphy-Comaduran 2023
Placement (4 Team)
144
12/20
L
F 0-0
N. Torres
Morenci Jr./Sr.
Morenci Duals
Round 1
144
12/20
W
F 0-0
A. Bryce
Pima
Morenci Duals
Round 1
144
12/14
W
F 3-4 2:30
K. Gowen
Tombstone HS
Morenci Duals
Round 1
144
12/07
L
MD 14-4
T. John
Thatcher
Willcox Duals
Round 1
144
12/02
L
F 4-4 5:09
A. Christensen
Mesquite
50th Annual Jerry Benson Tournament Boys
Round 7 (32 Man)
144
12/02
L
F 4-0 2:49
E. Veliz
Tolleson
50th Annual Jerry Benson Tournament Boys
Round 5 (32 Man)
144
12/01
W
F 2-1 2:30
A. Angel
Odyssey
50th Annual Jerry Benson Tournament Boys
Round 4 (32 Man)
144
12/01
W
F 2-2 3:46
N. Ridder
Horizon
50th Annual Jerry Benson Tournament Boys
Round 2 (32 Man)
144
12/01
L
DEC 7-5 SV
B. Whitman
Verrado
50th Annual Jerry Benson Tournament Boys
Round 1 (32 Man)
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/31
W
F 2-0 0:15
B. Larson
Sinagua
2022 Mile High Challenge Jr. High Div
1st & 3rd (16 Man)
142
12/31
W
DEC 8-4
B. Paxton
Yuma Grit
2022 Mile High Challenge Jr. High Div
4th Wrestleback (16 Man)
142
12/31
W
F 4-3 2:00
E. Navarro
Yuma Grit
2022 Mile High Challenge Jr. High Div
Semis & 3rd WB (16 Man)
142
12/31
L
MD 15-6
J. Williams
Eloy Blue Devils
2022 Mile High Challenge Jr. High Div
Quarters & 1st WB (16 Man)
142
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024