Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kage Kohout
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
YWC
YWC (york)
York Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
L
Replay
F 2-0 0:42
K. Trout-Palomo
Nebraska Elite Wrestling Club
NEUSA State 2024
Round 4
70
03/16
L
DEC 4-2 SV
J. Castor
Ogallala Youth Wrestling
NEUSA State 2024
Round 1 (32 Man)
70
03/10
W
DEC 5-2
R. Burdick
Western Edge Wrestling Club
2024 AAU State Nebraska
4th Wrestleback (32 Man)
70
03/10
W
F 2-0 0:37
L. Eaton
CWO
2024 AAU State Nebraska
Round 2 Champ & WB (32 Man)
70
03/02
W
DEC 5-2
L. Hiatt
Superior Youth Wrestling
NEUSA District 4
Placement (16 Man)
70
03/02
W
DEC 7-2
D. Orta
East butler
NEUSA District 4
4th Wrestleback (16 Man)
70
02/25
L
F 5-2 1:13
K. Thomas
St.Paul Youth Wrestling
Columbus Wrestling Anchor Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
69-77
02/25
L
DEC 8-1
C. Schrempp
League of Heroes
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
69-77
02/25
W
F 2-0 0:58
K. Prochaska
Boone Central
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Quarterfinals (8 Man)
69-77
02/24
W
MD 13-0
B. Bertsch
Malcolm
Fillmore Central 26h Annual Tournament
Round 3 (4 Man)
48
02/24
W
DEC 8-2
A. Kerr
HWA
Fillmore Central 26h Annual Tournament
Round 2 (4 Man)
48
02/24
W
MD 17-3
L. Peard
Aurora Wrestling Club
Fillmore Central 26h Annual Tournament
Round 1 (4 Man)
48
02/18
L
MD 9-0
A. Bargen
Lakeview
2024 Centennial Club Tournament
Round 3
C9
02/18
W
TF 15-0 2:12
W. Douglass
Seward Wrestling Club
2024 Centennial Club Tournament
Round 2
C9
02/18
W
F 7-0 1:15
K. Starr
RCWC
2024 Centennial Club Tournament
Round 1
C9
02/11
W
F 3-2 1:30
D. Dominy
Norris Wrestling Club
Lincoln Warriors/Team Agoge Winter Classic 2024
Placement Matches (8 Man)
65-69
02/11
W
DEC 8-4
S. Elias
Team Agoge
Lincoln Warriors/Team Agoge Winter Classic 2024
2nd Wrestleback (8 Man)
65-69
02/11
L
DEC 8-1
C. Weidner
2TG
Lincoln Warriors/Team Agoge Winter Classic 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
65-69
02/11
W
F 2-0 0:53
J. Jimenez
Hawks WC Lincoln
Lincoln Warriors/Team Agoge Winter Classic 2024
Quarterfinals (8 Man)
65-69
02/04
W
F 2-0 0:19
T. Kotas
CRETE WRESTLING CLUB
York Wrestling Club Tournament
Round 4
C8
02/04
W
F 9-0 2:26
G. Glause
Little Cougar Wrestling
York Wrestling Club Tournament
Round 3
C8
02/04
W
F 7-0 1:45
W. Douglass
Seward Wrestling Club
York Wrestling Club Tournament
Round 2
C8
01/28
W
FOR 0-0
F. Forfeit
---
Jeramie Schoepf Classic (Seward)
Round 2 (4 Man)
70
01/28
W
F 2-0 0:40
M. Brouillette
York Wrestling Club
Jeramie Schoepf Classic (Seward)
Round 3 (4 Man)
70
01/28
W
F 10-2 0:55
L. Bolling
Seward Wrestling Club
Jeramie Schoepf Classic (Seward)
Round 1 (4 Man)
70
01/21
L
DEC 2-0
C. Schrempp
Hartington League of Heroes
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 3
68-73
01/21
W
DEC 7-0
T. Bohaboj
Howells-Dodge
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 2
68-73
01/21
L
DEC 4-0
A. Bargen
Lakeview
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 1
68-73
01/07
L
DEC 4-2
J. Edmonds
Trojan Wrestling Club
Waverly Wrestling Club Tournament
Round 3 (4 Man)
67-72
01/07
W
DEC 4-0
C. Bailey
Waverly Wrestling Club
Waverly Wrestling Club Tournament
Round 2 (4 Man)
67-72
01/07
W
DEC 3-0
L. Armagost
Syracuse Mat Club
Waverly Wrestling Club Tournament
Round 1 (4 Man)
67-72
12/10
L
MD 9-0
R. Silva
Fremont Wrestling Club
Star City Clash Holiday Clash 2023
PlaceMent Matches
70
12/10
W
DEC 5-4
M. Unger
Lincoln Squires
Star City Clash Holiday Clash 2023
Round 5
70
12/10
L
F 2-0 0:44
D. Duncan
Ready RP Nationals
Star City Clash Holiday Clash 2023
Round 4
70
12/10
W
F 5-0 1:56
T. Sadd
2TG
Star City Clash Holiday Clash 2023
Round 2
70
12/10
W
F 2-0 0:56
B. Forney
Hawks WC Lincoln
Star City Clash Holiday Clash 2023
Round 1
70
12/03
W
F 4-3 1:30
T. Bohaboj
Howells-Dodge
Battle at the Tower
Round 3
B-8
12/03
L
TF 15-0 2:00
C. Weidner
2TG
Battle at the Tower
Round 2
B-8
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
MD 11-1
W. McDermott
GI Grapplers
CENTRAL CITY JUNIOR WRESTLING TOURNAMENT
Round 3 (4 Man)
65-67
03/11
W
F 9-0 2:34
T. Roberts
Clarks Maulers
CENTRAL CITY JUNIOR WRESTLING TOURNAMENT
Round 2 (4 Man)
65-67
03/11
L
DEC 7-6
H. Seda
Lakeview
CENTRAL CITY JUNIOR WRESTLING TOURNAMENT
Round 1 (4 Man)
65-67
02/25
W
F 2-0 0:35
K. Kubiaczyk
Fillmore Central
Fillmore Central 25th Annual Tournament
Round 3 (4 Man)
48
02/25
L
DEC 6-5
T. Gulbrandson
HWA
Fillmore Central 25th Annual Tournament
Round 2 (4 Man)
48
02/25
W
F 9-0 1:55
J. Schlegel
Fillmore Central
Fillmore Central 25th Annual Tournament
Round 1 (4 Man)
48
02/19
W
F 4-0 1:24
E. Rohrig
Friend Youth Wrestling
2023 Centennial Club Tournament
Round 3
C6
02/19
L
F 2-2 1:40
H. Seda
Lakeview
2023 Centennial Club Tournament
Round 2
C6
02/19
W
F 15-0 2:12
A. Wallin
Fillmore Central
2023 Centennial Club Tournament
Round 1
C6
01/29
W
F 2-0 0:30
K. Kubiaczyk
Fillmore Central
2023 Jeramie Schoepf Classic (Seward)
round 4
5
01/29
W
F 4-0 1:29
G. Widhalm
Lakeview
2023 Jeramie Schoepf Classic (Seward)
round 3
5
01/29
W
DEC 8-6
G. Westerbuhr
Malcolm Wrestling Club
2023 Jeramie Schoepf Classic (Seward)
round 2
5
01/22
W
F 4-6
D. Jacobi
Titan Club Wrestling
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 3
65-67
01/22
W
DEC 7-2
C. Sorensen
CWO
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 2
65-67
01/22
L
DEC 9-7 SV
M. Wortman
Lakeview
Lakeview Wrestling Club Tournament
Round 1
65-67
01/15
W
MD 12-0
M. Johnson
Kearney MatCats
Northwest Jr Viking Tournament
Round 3 (4 Man)
63-69
01/15
W
F 12-2 1:25
J. Jewell
GI Grapplers
Northwest Jr Viking Tournament
Round 2 (4 Man)
63-69
01/15
W
DEC 9-8
J. Wiese
Shelton Youth Wrestling
Northwest Jr Viking Tournament
Round 1 (4 Man)
63-69
01/08
W
F 2-0 0:41
S. Loos
Malcolm Wrestling Club
Malcolm Wrestling Club Tournament
Round 4
Bracket 4 3rd-4th
01/08
W
MD 10-0
T. Tromblee
Champions Wrestling Club
Malcolm Wrestling Club Tournament
Round 2
Bracket 4 3rd-4th
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023