May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nicholas Alder
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2015-2016
2014-2015
2013-2014
2012-2013
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
MD 9-0
J. Porritt
Layton
2016 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Cons Round 3
5A 170
02/11
W
DEC 4-0
A. Gonzalez
Westlake
2016 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Cons. Round 2
5A 170
02/10
L
F 2-0 0:47
K. Wilkinson
---
2016 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Quarters
5A 170
02/10
W
DEC 5-0
J. Gunnell
Mountain Crest
2016 UHSAA 4A/5A Utah State Championship
Champ Round 1
5A 170
12/18
W
F 2-0 1:33
A. Peterson
West Jordan
West Jordan @ Taylorsville
Round 1
170
12/13
L
DEC 6-2
T. Aldridge
---
Stallion Stampede Varsity Final
Placement (4 Man)
170
12/12
L
F 3-5 3:55
M. Coker
Skyline
Stallion Stampede Varsity Final
Semis (4 Man)
170
12/05
L
F 3-0 2:49
J. Shaffer
Fremont
2015 L.I.T.
Round 7 (Consolation)
170
12/05
W
DEC 1-0
B. Bolton
Union
2015 L.I.T.
Round 5 (Conso Rd.)
170
12/04
L
DEC 8-3
T. Tahbo
Lehi
2015 L.I.T.
Round 2 (Rd. of 32) & Cons. Rd. 1 64-Man
170
12/03
W
F 0-0 3:45
H. Barth
Brighton
Brighton @ Taylorsville
Round 1
170
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
L
F 4-6 2:00
R. Anthony
Granger
Taylorsville @ Granger
Round 1
160
01/09
W
DEC 11-6
R. Lunceford
Northridge
Excalibur Duals at Northridge
Round 4 (10 Team)
160
01/09
W
F 6-0 5:11
T. Orgill
North Summit
Excalibur Duals at Northridge
Round 3 (10 Team)
160
01/09
W
F 2-0 0:36
T. Evans
Stansbury
Excalibur Duals at Northridge
Round 1 (10 Team)
160
01/09
L
F 2-0 0:56
B. Hudson
Copper Hills
Excalibur Duals at Northridge
Round 2 (10 Team)
160
01/09
L
F 2-0 0:42
J. Steele
---
Excalibur Duals at Northridge
Round 6 (10 Team)
160
01/09
W
F 0-6 4:00
A. Fritz
Skyline
Excalibur Duals at Northridge
Round 8 (10 Team)
160
01/09
L
F 2-0 1:39
W. Price
---
Excalibur Duals at Northridge
Round 9 (10 Team)
160
01/09
L
DEC 6-3
H. Furse
---
Excalibur Duals at Northridge
Round 7 (10 Team)
160
12/18
L
DEC 6-5 TB1
T. Schaefermeyer
Hunter
Taylorsville @ Hunter
Round 1
160
12/18
L
MD 15-4
T. Corwell
Murray
Murray @ Taylorsville
Round 1
160
12/05
L
F 7-0 3:22
J. Hardy
Fremont
Taylorsville @ Fremont
Round 1
160
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/18
L
DEF 0-0 0:39
S. Duffus
Cyprus
2014 The Rockwell JV
3rd Place
152
01/18
W
F 4-1 3:00
Z. Wright
Bountiful
2014 The Rockwell JV
Saturday Round 6 Cons Semis
152
01/18
L
MD 10-2
C. McBride
Mountain Crest 3rd
2014 The Rockwell JV
Saturday Round 5 Semis
152
01/18
W
F 16-2 4:58
T. Gabriel
Logan
2014 The Rockwell JV
Friday Round 3
152
01/17
W
F 12-0 2:40
R. Ochoa
Cyprus
2014 The Rockwell JV
Friday Round 2
152
12/15
L
F 0-0
I. DeWeese
---
Riverton @ Taylorsville
Round 1
152
12/13
W
F 6-0 1:57
S. Kayumox
East
Stallion Stampede
Round 1 (6 Team)
152
12/13
L
F 2-0 1:03
I. DeWeese
---
Stallion Stampede
Round 5 (6 Team)
152
12/13
L
F 10-10 6:00
E. Patch
Stansbury
Stallion Stampede
Round 2 (6 Team)
152
12/13
W
DEC 11-5
J. *Lehi*
White Pine
Stallion Stampede
Round 3 (6 Team)
152
12/13
L
F 0-0 4:34
I. DeWeese
---
Taylorsville @ Riverton
Round 1
152
12/11
L
F 9-7 6:22
S. Johnson
Murray
Murray @ Taylorsville
Round 1
152
12/06
L
F 7-1 3:41
J. Gavin
---
L.I.T.
Round 3
152
12/06
L
F 4-1 1:33
N. Piscitelli
Wasatch
L.I.T.
Round 1 (32 Man)
152
12/06
L
F 2-0 0:46
A. Reeve
Fremont
Fremont @ Taylorsville
Round 1
152
12/05
L
F 0-0 0:33
D. Green
---
Westlake @ Taylorsville
Round 1
152
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/12
L
DEF 0-0
M. Taylor
---
The Joust
Placement Matches (8 Man)
138
01/12
L
DEC 5-2
M. Reynolds
Granger
The Joust
Cross Bracket (8 Man)
138
01/12
W
F 0-0 2:10
P. Wilkey
Copper Hills
The Joust
Round 2 (8 Man)
138
01/12
W
F 0-0 0:50
L. Bailey
Syracuse
The Joust
Round 1 (8 Man)
138
12/22
L
F 0-0
J. Linares
West Jordan
Stallion Stampede JV
4th Wrestleback (16 Man)
145
12/22
W
FOR 0-0
D. Olson
Copper Hills
Stallion Stampede JV
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
12/22
W
F 0-0 2:22
B. Darling
Tooele
Stallion Stampede JV
2nd Wrestleback (16 Man)
145
12/21
L
F 0-0 3:30
A. Johnson
Ogden
Stallion Stampede JV
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020