Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lincoln Prouty
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
Beaverton Mat Club
Beaverton Mat Club DA
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
L
F 2-1 0:31
J. Hoffine
Team Bucs Wrestling Club
Oregon Kids State Championship 2020
Round 4
43
01/25
W
DEC 11-9 SV
D. Jackson
Pleasant Hill Wrestling Club
Oregon Kids State Championship 2020
Round 3
43
01/25
L
F 0-0 0:34
W. Manderscheid
Southern Oregon Strong
Oregon Kids State Championship 2020
Round 1
43
01/19
L
F 5-1 2:36
T. Hoyt
---
Oregon Classic Kids Tournament 2020
Placement Matches (16 Man)
43
01/19
L
F 4-4 1:42
G. Anderson
Roseburg Mat Club
Oregon Classic Kids Tournament 2020
4th Wrestleback (16 Man)
43
01/19
W
DEC 6-3
T. Thompson
Forest Grove Jr Viks Wrestling
Oregon Classic Kids Tournament 2020
2nd Wrestleback (16 Man)
43
01/19
W
DEC 8-1
D. Jackson
Pleasant Hill Wrestling Club
Oregon Classic Kids Tournament 2020
Semis & 3rd WB (16 Man)
43
01/19
L
F 2-0 0:37
T. Hoyt
---
Oregon Classic Kids Tournament 2020
Round 1 (16 Man)
43
01/11
L
F 4-2 1:12
B. Hare
Lebanon
Metro Oregon Classic Qualifier 2020
round 6
43
01/11
W
MD 9-0
T. Thompson
Forest Grove Jr Viks Wrestling
Metro Oregon Classic Qualifier 2020
Round 4
43
01/11
W
DEC 5-4
K. Clark-dean
Lebanon
Metro Oregon Classic Qualifier 2020
Round 2
43
01/11
W
F 7-0 0:03
B. Peterson
McMinnville Mat Club
Metro Oregon Classic Qualifier 2020
Round 1
43
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 5-6 1:24
J. Hoffine
Team Bucs Wrestling Club
Oregon Kids State Tournament 2019
2nd Place Match (32 Man)
40
02/02
L
F 2-0 0:12
R. Johnson
La Grande Mat Club
Oregon Kids State Tournament 2019
Placement Matches (32 Man)
40
02/02
W
DEC 13-6
M. Butler
All-Phase Wrestling Club
Oregon Kids State Tournament 2019
Semis & 5th WB (32 Man)
40
02/02
W
F 2-0 0:23
A. Smith
Siletz Warrior Mat Club
Oregon Kids State Tournament 2019
Round 2 Champ & WB (32 Man)
40
01/23
W
F 13-2
R. Voss
Roseburg Mat Club /Umpqua Vall
Oregon Kids State Tournament 2019
Quarters & 3rd WB (32 Man)
40
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024