Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
kreyton rockefeller
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
F 2-0 0:55
H. Shiers
Kearney Catholic
NSAA Class C District 4
Semis and WB3
170
02/12
W
F 8-2 1:54
C. Dillan
Chase County
NSAA Class C District 4
2nd Wrestleback (16 Man)
170
02/11
L
F 4-2 1:35
J. Hodson
Red Cloud/Blue Hill
NSAA Class C District 4
Quarters and WB1
170
02/11
W
DEC 12-11
I. Edgren
Wood River
NSAA Class C District 4
Round 1
170
02/04
W
MD 14-1
H. Shiers
Kearney Catholic
Rebel Duals
Round 1 (6 Team)
170
02/04
L
F 2-0 1:48
A. Rudolf
---
Rebel Duals
Round 3 (6 Team)
170
02/04
L
F 6-1 2:40
C. Stieb
Arcadia/Loup City
Rebel Duals
Round 2 (6 Team)
170
01/29
W
MD 10-1
C. Teel
Minden
Doniphan Trumbull Invitational
Placement
170
01/29
W
F 4-0 4:29
A. Dubas
Cross County/Osceola
Doniphan Trumbull Invitational
Semis
170
01/29
W
DEC 8-2
D. Noble
Cross County/Osceola
Doniphan Trumbull Invitational
Quarters
170
01/29
W
F 2-0 0:26
A. Schwisow
Dorchester
Doniphan Trumbull Invitational
Round 1
170
01/22
W
DEC 4-1
H. Meyer
Ord
Louplatte Conference Tournament
Round 6
170
01/22
W
TF 16-0 4:52
T. Breckner
Doniphan-Trumbull
Louplatte Conference Tournament
Round 5
170
01/22
L
F 2-0 1:13
A. Meinecke
---
Louplatte Conference Tournament
Round 3
170
01/22
W
MD 19-5
S. King
---
Louplatte Conference Tournament
Round 2
170
01/08
W
F 3-2 2:05
Z. Watson
Kearney-Gold
Franklin Invite 2022
3rd Place
170
01/08
W
F 4-0 2:23
C. Grossnicklaus
---
Franklin Invite 2022
Round 5
170
01/08
L
DEC 12-6
J. Brown
Superior
Franklin Invite 2022
Round 4
170
01/08
W
F 4-1 2:42
C. Zutavern
Sandhills/Thedford
Franklin Invite 2022
Round 2
170
12/30
W
F 2-0 1:23
B. Flores
---
Wood River Holiday Duals
Round 3 (8 Team)
170
12/30
L
F 2-0 0:33
M. Kreikemeier
Raymond Central
Wood River Holiday Duals
Round 2 (8 Team)
170
12/30
W
DEC 7-2
L. Lindner
Broken Bow
Wood River Holiday Duals
Round 1 (8 Team)
170
12/30
L
F 8-9 4:40
B. Mcgee
Amherst
Wood River Holiday Duals
Cross Bracket (8 Team)
170
12/18
W
DEC 5-2
L. Vesely
---
2021 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 2 (10 Team)
170
12/18
W
F 2-0 1:10
N. Grilli
Southern Valley
2021 Kearney Catholic Dual Invitational
Placement
170
12/18
W
F 8-0 2:50
B. Blecha
Adams Central
2021 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 4 (10 Team)
170
12/18
L
MD 12-0
A. Meinecke
---
2021 Kearney Catholic Dual Invitational
Round 3 (10 Team)
170
12/11
L
F 2-0 1:13
A. Meinecke
St. Paul
Wood River Invite
Medal Rounds (Round 6)
170
12/10
W
F 9-4 5:15
T. Breckner
Doniphan-Trumbull
Wood River Invite
Round 4
170
12/10
W
MD 11-3
B. Mcgee
Amherst
Wood River Invite
Round 2
170
12/10
W
F 2-0 1:08
j. Schaefer
St. Cecilia
Wood River Invite
Round 1 (16 Man)
170
12/04
L
DEC 3-2
N. Upton
Ashland-Greenwood
Lakeview Invite
5th Round--Cons. Semis
170
12/04
W
DEC 7-5 SV
N. McDonald
---
Lakeview Invite
4th Round--Semis Consolation Qtrs
170
12/03
W
MD 15-1
L. Sliva
---
Lakeview Invite
3rd Round--2nd WB
170
12/03
L
F 3-2 1:49
K. Parde
Raymond Central
Lakeview Invite
2nd Round--Qtrs & 1st Consolation
170
12/03
W
F 5-0 3:01
J. Halsey
Elkhorn Valley
Lakeview Invite
1st Round
170
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
L
F 2-0 1:36
J. Klingelhoefer
---
NSAA Class C Sub-District 4B
Round 3 (Consi Semis)
160
02/06
L
F 4-6 3:22
C. Gilg
Kearney Catholic
NSAA Class C Sub-District 4B
Round 1 (Quarters)
160
01/30
W
DEC 7-4
C. Gilg
Kearney Catholic
Doniphan-Trumbull Invite
Round 6
160
01/30
W
DEC 7-2
C. France
Lincoln Southeast JV
Doniphan-Trumbull Invite
Round 5
160
01/30
W
FOR 0-0
H. Gress
High Plains Community
Doniphan-Trumbull Invite
Round 4
160
01/30
W
FOR 0-0
B. Reed
Cross County/Osceola
Doniphan-Trumbull Invite
Round 3
160
01/30
L
F 2-0 1:36
A. Banuelos
Minden
Doniphan-Trumbull Invite
Round 2
160
01/28
L
F 2-0 0:47
J. Sokol
---
Centurions Quad
Round 1 (4 Team)
160
01/28
W
F 2-0 1:09
A. Stutzman
Doniphan/Trumbull
Centurions Quad
Round 2 (4 Team)
160
01/23
L
DEC 8-6 SV
A. Meinecke
---
LouPlatte Conference Tournament
Round 4
160
01/23
L
F 2-0 0:25
G. Kluthe
---
LouPlatte Conference Tournament
Round 2
160
01/02
L
F 5-0 0:51
B. Bischoff
---
Wood River Holiday Duals
Round 3 (8 Team)
152
01/02
L
DEC 5-0
J. Moravec
Aquinas Catholic
Wood River Holiday Duals
Round 1 (8 Team)
152
01/02
L
F 2-0 0:41
C. Kreikemeier
Raymond Central
Wood River Holiday Duals
Round 2 (8 Team)
152
12/19
L
F 2-0 1:11
C. Graham
---
2020 Kearney Catholic Duals
Round 1 (6 Team)
160
12/19
L
F 17-3 2:26
C. Feldner
---
2020 Kearney Catholic Duals
Round 5 (6 Team)
160
12/19
W
F 0-0 2:56
J. Ransdell
Kearney
2020 Kearney Catholic Duals
Round 3 (6 Team)
160
12/19
W
F 5-5 3:23
C. Mayfield
Burwell
2020 Kearney Catholic Duals
Round 2 (6 Team)
160
12/19
W
F 2-0 1:02
C. Hill
---
Ravenna JV Invitational
Round 3
160B
12/18
W
F 5-0 1:04
C. Plunkett
Kearney
Ravenna JV Invitational
Round 2
160B
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/23
W
DEC 4-1
A. Molina
Horizon
Sunrise Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
144-149
11/23
W
DEC 6-0
B. Smith
Aurora
Sunrise Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
144-149
11/22
W
MD 9-0
E. Morin
North Platte
Sunrise Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
144-149
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024