Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jordan Sterns
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2015-2016
2013-2014
2012-2013
Team Name
O`Neill
O`Neill JV
O`Neill Leprechauns
Oneill
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/16
L
F 17-3 4:17
J. Kohl
---
West Holt Invitational 2015-2016
Round 5 (combined)
160
01/16
W
F 4-1 0:52
C. Mitchell
Burwell
West Holt Invitational 2015-2016
Round 4 (combined)
160
01/16
L
DEC 6-0
A. Widler
Clearwater/Orchard
West Holt Invitational 2015-2016
Round 2 (combined)
160
01/13
W
MD 15-4
M. Wiederholt
Northwest
Northwest @ O`Neill
Round 1
170
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/01
L
F 2-0 1:06
C. Cassidy
---
2014 NSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
160
02/15
L
F 2-0 1:58
T. Simonson
Madison
NSAA - Class C - District 2
2nd Wrestleback (16 Man)
160
02/14
L
F 10-2 4:28
A. Price
Pierce
NSAA - Class C - District 2
Round 1 (16 Man)
160
02/08
L
F 2-0 1:37
A. Price
Pierce
Norfolk Catholic Invite
2nd Wrestleback (8 Man)
160
02/08
W
F 2-0 3:19
B. Eickhoff
Hartington CC
Norfolk Catholic Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
160
02/08
L
F 11-4 3:29
J. Vergara
Wayne
Norfolk Catholic Invite
Quarterfinals (8 Man)
160
02/01
L
F 2-0 0:21
J. Chamberlain
Kearney
Boone Central Invite
Placement Matches (16,8) and Round 6 (6,5)
160
02/01
L
F 5-3 4:35
B. Huss
Omaha Westside
Boone Central Invite
Round 4 (16,8,6,5)
160
02/01
L
F 5-0 0:47
D. Prochaska
David City
Boone Central Invite
Round 3 (16,6,5)
160
02/01
L
F 2-0 0:36
G. Jacobsen
Neligh/Oakdale
Boone Central Invite
Quarterfinals (8 and 16) Round 2 (6,5)
160
02/01
L
F 0-2 1:44
A. Price
Pierce
Boone Central Invite
Round 1 (16,6,5)
160
01/31
L
MD 12-2
E. Stacken
Creighton/Verdigre
Creighton/Verdigre @ O`Neill
Round 1
160
01/25
L
DEC 10-4
D. Duffield
Norris
Aurora Duals
Round 2 (8 Team)
160
01/25
W
F 8-5 3:50
J. Hollingsworth
Central City
Aurora Duals
Round 3 (8 Team)
160
01/25
W
F 3-4 2:31
A. Price
Pierce
Aurora Duals
Round 1 (8 Team)
160
01/25
L
F 5-0 1:08
J. Nickels
York
Aurora Duals
Placement Matches (8 Team)
160
01/18
W
DEC 9-6
J. Padrnos
St. Paul
West Holt Invitational 2013-2014
Round 6 (combined)
160
01/18
W
F 6-0 1:34
J. Fernau
Ainsworth
West Holt Invitational 2013-2014
Round 5 (combined)
160
01/18
L
F 2-0 0:38
B. Ruda
Norfolk
West Holt Invitational 2013-2014
Round 4 (combined)
160
01/18
W
MD 13-1
S. Wentworth
West Holt
West Holt Invitational 2013-2014
Round 2 (combined)
160
01/04
L
DEC 9-5
C. Kramer
Battle Creek
O`Neill @ Battle Creek
Round 1
152
12/21
L
F 2-0 0:54
E. Oquist
Cross County/Osceola
Pope John Wrestling Invite
Round 5
152
12/21
L
F 4-5 2:57
B. Kinney
Elgin Public-Pope John
Pope John Wrestling Invite
Round 2
152
12/13
L
F 2-0 0:46
J. Redler
Malcolm
Nebraska Invitation Dual Tournament
Round 3 (4 Team)
160
12/13
W
F 3-7 3:49
R. Gilson
Columbus Scotus
Nebraska Invitation Dual Tournament
Round 1 (8 Team)
160
12/13
L
F 2-0 1:58
G. Jacobsen
Neligh Oakdale
Nebraska Invitation Dual Tournament
Round 3 (8 Team)
160
12/13
W
DEC 2-0
S. Valenzuela
Cozad
Nebraska Invitation Dual Tournament
Round 5 (8 Team)
160
12/10
W
F 2-0 0:40
H. King
Winside
Ponca 9th and 10th JV Tourney
Finals
152
12/10
W
F 2-0 1:06
T. Stubben
Creighton/Verdigre
Ponca 9th and 10th JV Tourney
Consilation Semi and 4th round 5 man
152
12/10
L
DEC 6-2
K. Cruz
Madison
Ponca 9th and 10th JV Tourney
Round 4
152
12/09
W
MD 13-2
H. King
Winside
Ponca 9th and 10th JV Tourney
Round 2
152
12/08
L
F 2-0 1:43
J. Meyer
---
O`Neill Wrestling Invite
2nd Wrestleback (8 Man)
152
12/08
W
F 5-4 4:43
K. Critchfield
Valentine High School
O`Neill Wrestling Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
152
12/08
L
F 14-2 1:52
B. Walters
O`Neill High School
O`Neill Wrestling Invite
Quarterfinals (8 Man)
152
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/17
W
DEC 6-4
D. Anthony
Hastings Wrestling Club
2013 Nebraska USA State
Round 8
132
03/17
L
DEC 8-6 SV
Q. Moles
Bloomfield youth wrestling
2013 Nebraska USA State
Round 6
132
03/17
W
F 7-0 1:33
T. Connely
Kearney catholic
2013 Nebraska USA State
Round 5
132
03/17
W
MD 9-0
B. Ernesti
Arlington Youth Wrestling
2013 Nebraska USA State
Round 4
132
03/17
L
F 10-1 1:29
J. Weibert
---
2013 Nebraska USA State
Round 2
132
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023