Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaxson Kusek
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Arcadia Loup City
Arcadia-Loup City
Arcadia/Loup City
Arcadia/Loup City
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
L
F 2-0 0:54
K. Perez
Mitchell
NSAA Class C Sub-District 4A
Round 3 (Consi Semis)
145
02/06
W
F 11-4 3:21
C. Dillan
Chase County
NSAA Class C Sub-District 4A
Round 2 (Semis and WB1)
145
02/06
L
F 12-0 5:58
J. Freeseman
---
NSAA Class C Sub-District 4A
Round 1 (Quarters)
145
01/30
L
DEC 4-2
A. Foust
Logan View
Ord Invitational
Round 4
145
01/29
W
F 6-1 1:47
K. Pagel
Maxwell
Ord Invitational
Round 3
145
01/29
W
F 2-0 0:22
B. Williams
Maxwell
Ord Invitational
Round 2
145
01/29
L
F 15-4 3:47
G. Nutter
North Platte St. Pat`s
Ord Invitational
Round 1
145
01/23
L
F 2-2 0:53
G. Anderson
---
LouPlatte Conference Tournament
Round 5
145
01/23
L
F 2-9 3:53
J. Roesler
---
LouPlatte Conference Tournament
Round 2
145
01/16
L
F 11-2 3:10
R. Reimers
Palmer
Palmer Invite 2021
Round 6
145
01/16
W
F 2-0 0:34
J. Austin
Riverside
Palmer Invite 2021
Round 5
145
01/16
L
F 0-2 1:30
H. Brauer
North Platte JV
Palmer Invite 2021
Round 4
145
01/16
W
F 2-0 0:38
X. Kellogg
St Paul JV
Palmer Invite 2021
Round 3
145
01/16
W
F 2-0 0:36
Q. Morris
Centura
Palmer Invite 2021
Round 2
145
01/14
W
F 2-0 0:40
N. Melgoza
Centura
Centura Quad
Round 1 (4 Team)
145
01/14
W
F 2-0 0:17
S. King
---
Centura Quad
Round 3 (4 Team)
145
01/14
L
F 6-0 2:41
R. Reimers
Palmer
Centura Quad
Round 2 (4 Team)
145
01/09
L
F 9-5 4:01
T. Ellis
Southwest
Amherst Invite 2021
Round 4
145
01/09
W
F 11-5 3:36
B. Mcgee
Amherst JV
Amherst Invite 2021
Round 3
145
01/09
L
DEC 10-4
T. Porter
Anselmo-Merna
Amherst Invite 2021
Round 2
145
01/09
W
F 2-0 1:00
L. Schroeder
Kenesaw
Amherst Invite 2021
Round 1
145
01/08
L
F 7-2 3:31
C. Mayfield
Burwell
Burwell Dual Tournament 20211/8/21
Round 3 (10 Team)
145
01/08
W
F 2-0 1:07
S. King
---
Burwell Dual Tournament 20211/8/21
Round 2 (10 Team)
145
01/08
W
F 4-2 1:56
J. Stoklasa
---
Burwell Dual Tournament 20211/8/21
Placement
145
12/12
L
DEC 8-4
I. Guevara
Grand Island JV
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 5
145
12/12
W
F 9-0 1:49
C. Streit
South Loup
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 4
145
12/12
W
F 2-0 0:50
T. Crago
South Loup
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 3
145
12/12
L
F 15-7 4:38
S. Quandt
Twin Loup
Anselmo-Merna Coyote Invitational
Round 2
145
12/04
L
F 4-4 5:09
G. Bojorquez
---
Ravenna `Dom Reicks` Dual Tournament
Finals (2 Team)
152
12/04
L
F 2-0 1:40
Q. Ackley
---
Ravenna `Dom Reicks` Dual Tournament
Round 1 (8 Team)
145
12/04
W
F 5-1 0:42
Q. Morris
Centura
Ravenna `Dom Reicks` Dual Tournament
Round 3 (8 Team)
152
12/04
L
F 3-4 1:39
Z. Gaffney
---
Arcadia/Loup City @ Broken Bow
Round 1
152
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023