Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kaitlyn Bjork
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/26
L
F 3-1 5:22
R. Crawford
BCLUW-SH
IGHSAU Regional Qualifier 8
Round 8C: 5th Place
130
01/26
L
F 2-2 1:44
R. Holt
Williamsburg
IGHSAU Regional Qualifier 8
Round 7: 6th WB
130
01/26
W
F 2-0 1:37
B. Burke
Crestwood, Cresco
IGHSAU Regional Qualifier 8
Round 6: Semifinals & 5th WB
130
01/26
W
F 2-0 1:44
L. Boettger
Ballard
IGHSAU Regional Qualifier 8
Round 5: 4th WB
130
01/26
L
DEC 9-2
A. Osterkamp
Dubuque Hempstead
IGHSAU Regional Qualifier 8
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
130
01/26
W
F 0-0 2:23
A. Wagner
South Winneshiek
IGHSAU Regional Qualifier 8
Round 2: 2nd Round & 1st WB
130
01/20
L
F 2-0 0:50
C. Weydert
Humboldt
Mason City Girls Invitational
Placement Matches (32 Man)
130
01/20
L
F 7-0 2:43
I. Christensen
Sumner-Fredericksburg
Mason City Girls Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
130
01/20
W
F 2-0 1:41
M. Brown
Fort Dodge
Mason City Girls Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
130
01/20
W
F 2-3 3:35
A. Wagner
South Winneshiek
Mason City Girls Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
130
01/20
L
F 1-2 3:29
C. Weydert
Humboldt
Mason City Girls Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
130
01/20
W
F 0-0 3:30
L. Wilson
North Central Trailblazers
Mason City Girls Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
130
01/19
W
MD 9-1
A. Wagner
South Winneshiek
South Winneshiek @ Decorah
Round 1
130
01/19
L
F 7-1 1:49
E. Collins
Charles City
Charles City @ Decorah
Round 1
130
01/12
W
F 8-0 2:53
B. Burke
Crestwood, Cresco
Decorah @ Crestwood, Cresco
Round 1
130
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEC 6-0
T. Atwell
Perry
IGHSAU State Championships
Round 5: Semifinals & WB 4
115
02/03
L
DEC 11-4
E. Weets
Vinton-Shellsburg
IGHSAU State Championships
Round 4: Quarterfinals & WB 3
115
02/02
W
DEC 10-9
R. Berns
Central Community, Elkader
IGHSAU State Championships
Round 2: 2nd Round and WB1
115
02/02
W
F 4-4 0:50
K. Spencer
Spencer
IGHSAU State Championships
Round 1: 1st Round
115
01/27
W
F 6-2 2:54
A. Kingsbury
Tripoli
IGHSAU Regional Qualifier 7
Round 9: 4th Place Wrestleback
115
01/27
L
DEC 6-3
K. Munson
Mason City
IGHSAU Regional Qualifier 7
Round 8B: 3rd Place
115
01/27
W
F 2-0 0:35
B. Craun
Oelwein
IGHSAU Regional Qualifier 7
Round 7: 6th WB
115
01/27
L
DEC 11-6
L. Stocks
Waterloo East
IGHSAU Regional Qualifier 7
Round 6: Semifinals & 5th WB
115
01/27
W
F 4-0 0:51
M. Edwards
North Central Trailblazers
IGHSAU Regional Qualifier 7
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
115
01/13
W
F 5-0 5:35
S. Hansmeier
Crestwood, Cresco
Crestwood, Cresco @ Decorah
Round 1
115
01/07
L
F 2-0 1:01
A. McDermott
Wahlert Dubuque
Central Girls Invite
Round 5
115
01/07
L
F 5-0 3:06
R. Berns
Central Community, Elkader
Central Girls Invite
Round 4
115
01/07
W
DEC 7-6
H. Reel
Dubuque Senior
Central Girls Invite
Round 2
115
01/06
W
F 2-0 1:30
J. Schwartz
North Central Trailblazers
Central Girls Invite
Round 1
115
01/06
W
F 2-0 1:59
A. Heine
Waverly-Shell Rock
Decorah @ Waverly-Shell Rock
Round 1
115
01/04
W
F 5-0 0:56
H. Hopkins
Holmen
Decorah vs Osage vs Holmen, WI (Girls)
Champ. Round 1
115
01/04
L
DEC 8-6 SV
M. Swenson
Osage
Decorah vs Osage vs Holmen, WI (Girls)
Champ. Round 1
115
11/29
W
F 5-0 1:20
R. Weidow
Decorah
Central Scramble
Round 2 (3 Man)
120
11/29
W
F 8-5 3:50
D. Lopez
Postville
Central Scramble
Round 1 (3 Man)
120
11/22
W
F 2-0 1:25
Q. Sorensen
S.W.A.T. Valkyrie
East vs West Dual Tournament**
Champ. Round 1
120
11/22
W
F 5-0 1:54
S. Richardson
Spencer
East vs West Dual Tournament
Champ. Round 1
120
11/22
W
F 2-0 1:07
J. Carrigan
Riverside, Oakland
East vs West Dual Tournament**
Champ. Round 1
120
11/19
W
F 7-0 3:41
A. Risvold
Cedar Falls
Decorah High School Girls` Fall Tourney
Finals (8 Man)
120 A
11/19
L
F 1-2 3:49
M. Swenson
Osage
Decorah High School Girls` Fall Tourney
Quarterfinals (8 Man)
120 A
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023