picture of 2023 MS State Tournament

2023 MS State Tournament on Mar 11, 2023 in Woodburn, OR.

Round X Placing

1

Samuel Greenstreet

S. Greenstreet

Madison (Eugene)
W
DEC 2-1
B 75
2

Yareli Flores

Y. Flores

Crook County
7

Yandel Basham

Y. Basham

Houck (Salem)
DEC 6-5
B 75
W
3

Rhoan Rambo

R. Rambo

Rogue River
4

Aiden Cox

A. Cox

Sunridge (Pendleton)
W
DEC 8-2
B 75
14

Chael Mason

C. Mason

Cascade (Turner)
7

Brayden Martinez

B. Martinez

Scenic (Central Point)
DEC 4-3
B 80
W
1

Easton Waldron

E. Waldron

Sky View (Bend)
4

Ryker Pruett

R. Pruett

North Bend
MD 9-0
B 80
W
2

Wyatt Carnrite

W. Carnrite

Rosemont Ridge (W Linn)

Round 9 CSF

14

Chael Mason

C. Mason

Cascade (Turner)
F 2-0 1:16
B 75
W
3

Rhoan Rambo

R. Rambo

Rogue River
4

Aiden Cox

A. Cox

Sunridge (Pendleton)
DEC 7-6 TB1
TB1
B 75
W
7

Yandel Basham

Y. Basham

Houck (Salem)
1

Easton Waldron

E. Waldron

Sky View (Bend)
DEC 8-4
B 80
W
6

Liam Shepherd

L. Shepherd

Hines (Burns)
9

Landon Lantry

L. Lantry

Houck (Salem)
W
F 2-0 1:13
B 80
7

Brayden Martinez

B. Martinez

Scenic (Central Point)
1

Evan Provost

E. Provost

Crook County
W
F 2-0 0:58
B 85
10

Cody Sieminski

C. Sieminski

Sweet Home

Round 8 SF

1

Samuel Greenstreet

S. Greenstreet

Madison (Eugene)
W
F 6-1 2:41
B 75
4

Aiden Cox

A. Cox

Sunridge (Pendleton)
3

Rhoan Rambo

R. Rambo

Rogue River
DEC 4-3
B 75
W
2

Yareli Flores

Y. Flores

Crook County
7

Yandel Basham

Y. Basham

Houck (Salem)
W
F 11-7 4:28
B 75
6

Xander Gonzalez

X. Gonzalez

Sandstone (Hermiston)
14

Chael Mason

C. Mason

Cascade (Turner)
W
DEC 4-2 SV
SV
B 75
8

Charles Thomas

C. Thomas

Hanby (Gold Hill)
11

Kord Setniker

K. Setniker

Santiam Christian
F 6-0 2:40
B 80
W
1

Easton Waldron

E. Waldron

Sky View (Bend)

Round 7

14

Chael Mason

C. Mason

Cascade (Turner)
W
DEC 10-5
B 75
5

Justin Tucker

J. Tucker

Crook County
6

Xander Gonzalez

X. Gonzalez

Sandstone (Hermiston)
W
F 6-4 2:22
B 75
12

Ian Kilgore

I. Kilgore

Twality (Tigard)
7

Yandel Basham

Y. Basham

Houck (Salem)
W
TF 17-2 3:50
B 75
9

James Culbertson

J. Culbertson

Evergreen (Hillsboro)
16

Quinn DeVoogd

Q. DeVoogd

Glide
MD 9-0
B 75
W
8

Charles Thomas

C. Thomas

Hanby (Gold Hill)
15

Wyatt Zipser

W. Zipser

Crane
DEC 6-3
B 80
W
1

Easton Waldron

E. Waldron

Sky View (Bend)

Round 6

1

Samuel Greenstreet

S. Greenstreet

Madison (Eugene)
W
MD 11-1
B 75
8

Charles Thomas

C. Thomas

Hanby (Gold Hill)
7

Yandel Basham

Y. Basham

Houck (Salem)
MD 8-0
B 75
W
2

Yareli Flores

Y. Flores

Crook County
3

Rhoan Rambo

R. Rambo

Rogue River
W
TF 16-1 2:30
B 75
6

Xander Gonzalez

X. Gonzalez

Sandstone (Hermiston)
5

Justin Tucker

J. Tucker

Crook County
F 2-2 6:00
B 75
W
4

Aiden Cox

A. Cox

Sunridge (Pendleton)
15

Tate Lawrence

T. Lawrence

Elton Gregory (Redmond)
FOR 0-0
B 75
W
9

James Culbertson

J. Culbertson

Evergreen (Hillsboro)

Round 4

1

Samuel Greenstreet

S. Greenstreet

Madison (Eugene)
W
FOR 0-0
B 75
15

Tate Lawrence

T. Lawrence

Elton Gregory (Redmond)
16

Quinn DeVoogd

Q. DeVoogd

Glide
F 2-0 1:13
B 75
W
2

Yareli Flores

Y. Flores

Crook County
3

Rhoan Rambo

R. Rambo

Rogue River
W
MD 9-1
B 75
14

Chael Mason

C. Mason

Cascade (Turner)
13

Peyton Zook

P. Zook

Patton (McMinnville)
F 7-0 2:12
B 75
W
4

Aiden Cox

A. Cox

Sunridge (Pendleton)
5

Justin Tucker

J. Tucker

Crook County
W
DEC 6-2
B 75
12

Ian Kilgore

I. Kilgore

Twality (Tigard)