Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Buckskin Classic at Conestoga Valley HS
Buckskin Classic at Conestoga Valley HS
Brackets
Results
Results
Team Name
BELLEFONTE AREA HS
Battlefield, VA
CRESTWOOD HS
DUBOIS AREA HS
EXETER TWP HS
HAMBURG AREA HS
HUNTINGDON AREA HS
JUNIATA HS
MARPLE NEWTOWN HS
MECHANICSBURG AREA HS
NEW OXFORD HS
NORTHERN LEBANON HS
OWEN J ROBERTS HS
PENNCREST HS
PHILIPSBURG OSCEOLA AREA HS
PITTSTON AREA HS
RED LION AREA HS
SPRING GROVE AREA HS
WILSON HS
Westfield
Weight Class
120
126
138
145
152
160
170
195
220
285
Champ. Round 1
View All
Derek Gulotta
D. Gulotta
OWEN J ROBERTS HS
DEC 5-4
120
W
Zack Clingan
Z. Clingan
SPRING GROVE AREA HS
Derek Gulotta
D. Gulotta
OWEN J ROBERTS HS
W
F 0-0 1:16
120
Corey Shane
C. Shane
RED LION AREA HS
Derek Gulotta
D. Gulotta
OWEN J ROBERTS HS
W
TF 17-1 2:37
120
Kody Cox
K. Cox
DUBOIS AREA HS
Derek Gulotta
D. Gulotta
OWEN J ROBERTS HS
W
MD 11-3
120
Tyler Bagoly
T. Bagoly
EXETER TWP HS
Alec Pupo
A. Pupo
OWEN J ROBERTS HS
DEC 3-1
126
W
Kerry Mega
K. Mega
HAMBURG AREA HS
Event Info
Buckskin Classic at Conestoga Valley HS on Dec 27, 2013 through Dec 28, 2013.