picture of 2022 Wyoming Cowboy Open

Nov 12

Here's how to watch the 2022 Wyoming Cowboy Open broadcast on FloWrestling. The 2022 Wyoming Cowboy Open broadcast starts on Nov 12, 2022. Stream or cast from your desktop, mobile or TV. Now available on Roku, Fire TV, Chromecast and Apple TV. Don’t forget to download the FloSports app on iOS or Android! If you can’t watch live, catch up with the replays! Video footage from the event will be archived and stored in a video library for FloWrestling subscribers to watch for the duration of their subscription.

Quarter-Finals

Kyler Lake

K. Lake

Utah Valley
W

Ridge Briggs

R. Briggs

Wyoming

Jameel Coles

J. Coles

Northwest Kansas Tech
W

Kodiak Stephens

K. Stephens

Oregon State-UNA

Ryan Hensley

R. Hensley

Northeastern
W

Seamus Casey

S. Casey

Air Force
W

Kort Wilkinson

K. Wilkinson

Utah Valley

Jayshon Hines

J. Hines

Northwest Kansas Tech
W

Logan Bean

L. Bean

Northeastern

Round of 16

Cody Phelps

C. Phelps

Western Wyoming
DEC 5-4
133 lbs
W

Aidan Noonan

A. Noonan

Wyoming

Wyatt McDermott

W. McDermott

Western Wyoming-UNA
DEC 14-7
149 lbs
W

luke van orden

l. orden

Utah Valley

Robert Woodcock

R. Woodcock

Air Force
DEC 5-3
157 lbs
W

Nathan Moore

N. Moore

Northern Colorado-UNA

Nash Singleton

N. Singleton

Oregon State
DEC 5-2
141 lbs
W

Kainalu Estrella

K. Estrella

Utah Valley

Channing Warner

C. Warner

Northeastern
W
DEC 14-12 SV
SV
149 lbs

Bryce Dauphin

B. Dauphin

Wyoming

Finals

Kyle Burwick

K. Burwick

Nebraska-UNA
W

Damion Elliott

D. Elliott

Oregon State
W

Mason Ding

M. Ding

Wyoming

Ridge Lovett

R. Lovett

Nebraska-UNA
W

Cooper Voorhees

C. Voorhees

Wyoming-UNA
W

Darren Green

D. Green

Wyoming
W

Job Greenwood

J. Greenwood

Wyoming

Consi-Semis

Logan Berger

L. Berger

Chadron State-UNA
W

Tanner Lofthouse

T. Lofthouse

Utah Valley

Cody Phelps

C. Phelps

Western Wyoming
W

Gabe Whisenhunt

G. Whisenhunt

Oregon State

Aidan Noonan

A. Noonan

Wyoming
W

JORE VOLK

J. VOLK

Wyoming

Gavin Dodge

G. Dodge

Northwest Kansas Tech
W
DEC 4-1
197 lbs

Angel Fuentes

A. Fuentes

Northeastern

Austin Scott

A. Scott

Oregon State
DEC 7-0
157 lbs
W

Nathan Moore

N. Moore

Northern Colorado-UNA

3rd Place

W

Kevin Zimmer

K. Zimmer

Wyoming

Bryce shelton

B. shelton

Air Force
W

Kainalu Estrella

K. Estrella

Utah Valley
W
DEC 3-2
174 lbs

Guillermo Escobedo

G. Escobedo

Wyoming

Warren Carr

W. Carr

Wyoming
W

Bryce Boumans

B. Boumans

Northwest Kansas Tech

Gavin Dodge

G. Dodge

Northwest Kansas Tech
W

Logan Bean

L. Bean

Northeastern

Round of 32

Warren Carr

W. Carr

Wyoming
W

tyler jones

t. jones

Utah Valley

Dylan White

D. White

Chadron State-UNA
W

Nathan Moore

N. Moore

Northern Colorado-UNA

Kyle Burwick

K. Burwick

Nebraska-UNA
W

Ricky Bell

R. Bell

Oregon State-UNA

Braydon Mogle

B. Mogle

Northeastern
W
DEC 9-5
133 lbs

Josh Kyle

J. Kyle

Wyoming

Carson Jensen

C. Jensen

Western Wyoming
W

Job Greenwood

J. Greenwood

Wyoming

Consi of 16 #2

Ricky Bell

R. Bell

Oregon State-UNA
W

Cody Phelps

C. Phelps

Western Wyoming

Amulek Partida

A. Partida

Northwest Kansas Tech
W

Cyrus Wells

C. Wells

Chadron State-UNA

Branden Pagurayan

B. Pagurayan

Wyoming
W

Bryce Dauphin

B. Dauphin

Wyoming

tyler jones

t. jones

Utah Valley
F 14-6 5:37
149 lbs
W

Jax Coburn

J. Coburn

Western Wyoming

Carson Jensen

C. Jensen

Western Wyoming
W

Casey Strand

C. Strand

Northwest Kansas Tech

5th Place

Ramon Salazar

R. Salazar

Unattached
W

Deegan Palmer

D. Palmer

Northeastern
W

John Knight

J. Knight

Oregon State-UNA

Antonio Ramos

A. Ramos

Air Force Academy Preparatory School
W

Kort Wilkinson

K. Wilkinson

Utah Valley

Dean Neff

D. Neff

Chadron State
F 2-0 2:30
165 lbs
W

Logan Berger

L. Berger

Chadron State-UNA

Gabe Whisenhunt

G. Whisenhunt

Oregon State
W

Aidan Noonan

A. Noonan

Wyoming

Consi of 4

Reagan LeFevre

R. LeFevre

Air Force
W
MD 12-0
157 lbs

Colton Gehlhausen

C. Gehlhausen

Chadron State-UNA

Merrell Morley

M. Morley

Utah Valley
W

Guillermo Escobedo

G. Escobedo

Wyoming

Bronson Richins

B. Richins

Northeastern
W

Ramon Salazar

R. Salazar

Unattached

Jaren Marx

J. Marx

Western Wyoming-UNA
W

Nick Gonzalez

N. Gonzalez

Air Force

Ridge Briggs

R. Briggs

Wyoming
W

Nick Gallegos

N. Gallegos

Colorado Mesa-UNA

Consi of 8 #2

Gatlin Wilson

G. Wilson

Western Wyoming-UNA
W

Caden Dobbins

C. Dobbins

Air Force Academy Preparatory School

Colton Gehlhausen

C. Gehlhausen

Chadron State-UNA
W

Wyatt Madole

W. Madole

Chadron State-UNA

Reagan LeFevre

R. LeFevre

Air Force
W

Harrison Gocke

H. Gocke

Chadron State

Brayden Engelking

B. Engelking

Unattached-UNA
F 2-0 0:29
174 lbs
W

Isaiah Anderson

I. Anderson

Oregon State

Gavin Kopp

G. Kopp

Northeastern
TF 16-0 3:59
174 lbs
W