picture of 2022 Reno Worlds

Apr 8-10

*Registration for Reno Worlds is available at the following link

Finals

Kodiak Blasi

K. Blasi

Triumph Wrestling Club
W

Bentley Gatica

B. Gatica

SWAT

James Catapano

J. Catapano

VHW
W
DEC 7-3
49 lbs

Daniel Khachatryan

D. Khachatryan

Dethrone

Presley 1 Salcedo

P. Salcedo

Sunkist Kids Monster Garage
W

Spencer Mattson

S. Mattson

Summit Wrestling Academy

Rambo Loya

R. Loya

Standfast Texas
W

Lincoln Gilinsky

L. Gilinsky

Junior Comet Wrestling

Parker French

P. French

Bear Cave
W

Robert Gibbs

R. Gibbs

The Glasgow Wrestling Academy

Semi-Finals

Maddon Harp

M. Harp

Team OKWA
W

John Thomas

J. Thomas

Genesis

Liam Pao

L. Pao

Miami Wrestling Club
W

Gunner Kelly

G. Kelly

Team Aggression

Ryker Wylie

R. Wylie

Sanderson Wrestling Academy
W

Spencer Mattson

S. Mattson

Summit Wrestling Academy

Kodiak Blasi

K. Blasi

Triumph Wrestling Club
W

Quincy Nanquilada

Q. Nanquilada

Mat Demon Wrestling Club

Beau Blevins

B. Blevins

Triumph Wrestling Club
W
DEC 2-0
55 lbs

Herra Fisher

H. Fisher

Empire Wrestling Club

Quarter-Finals

Cassidy Jackson

C. Jackson

Redmond High School
W

DeShaunn Baker

D. Baker

Crusader Wrestling

Zayden Taylor

Z. Taylor

EGWA
W

Lukas Kutt

L. Kutt

American Combat Gym

Shaun Gonzalez

S. Gonzalez

Ascend Wrestling Academy
W

Spencer Mattson

S. Mattson

Summit Wrestling Academy

Salihcan Oztas

S. Oztas

Spazz wrestling
W

John Thomas

J. Thomas

Genesis

Mikey Butler

M. Butler

Rampage
W

Emmerick DeLaCruz

E. DeLaCruz

Warriors Of Christ (WOC)

Round of 16

Zayden Taylor

Z. Taylor

EGWA
W

Owen Houtz

O. Houtz

None

Brysen Conn

B. Conn

Legacy Elite Wrestling Club
W

Mason Black

M. Black

Springs Elite Wrestling

Grayson Ponciano

G. Ponciano

White River Hornets Wrestling Club
W

Robert Gibbs

R. Gibbs

The Glasgow Wrestling Academy

Xipilli Zuniga

X. Zuniga

Team Aggression
W
F 2-2 1:33
43 lbs

Aiden Sanchez

A. Sanchez

Sanderson Wrestling Academy

Camila Ramirez

C. Ramirez

Mat Demon Wrestling Club
W

Carolina Guillent

C. Guillent

Socal Grappling Club

Round of 32

Michael Galindo

M. Galindo

Merced Bears WC
W

Tuff Jump

T. Jump

Comanche

Preston O'Gorman

P. O'Gorman

Nebraska Elite
W

Damian Romero

D. Romero

Elite Force Wrestling Club

Daniel Khachatryan

D. Khachatryan

Dethrone
W

Kash Colo

K. Colo

Bulldogs

Keith Hernandez

K. Hernandez

Federal way Spartans
W

Aurelius Trujillo

A. Trujillo

Pomona Elite

2nd Place

Spencer Mattson

S. Mattson

Summit Wrestling Academy
W

Dominic Collins

D. Collins

Sanderson Wrestling Academy

Daniel Khachatryan

D. Khachatryan

Dethrone
W

Aurelius Trujillo

A. Trujillo

Pomona Elite

Wesley Adams

W. Adams

Salem Elite Mat Club
W

Samuel Khachatryan

S. Khachatryan

Dethrone

Levi Mathew

L. Mathew

Spazz wrestling
W

Easton Aguirre

E. Aguirre

LA FAMILIA NEW MEXICO

Lincoln Gilinsky

L. Gilinsky

Junior Comet Wrestling
W

Merrick Stewart

M. Stewart

Hillsboro Mat Club

3rd Place

Merrick Stewart

M. Stewart

Hillsboro Mat Club
W

Zayden Naranjo

Z. Naranjo

LA FAMILIA NEW MEXICO

Samuel Khachatryan

S. Khachatryan

Dethrone
W

Landon Kamps

L. Kamps

Fallon Outlaws Wrestling Club

Abel Vigil

A. Vigil

Division Bell Wrestling
W

DeShaunn Baker

D. Baker

Crusader Wrestling

Lincoln Burgess

L. Burgess

Gold Rush Wrestling Academy
W

Uzziah Clark

U. Clark

Team OKWA

Dominic Collins

D. Collins

Sanderson Wrestling Academy
W

Ryker Wylie

R. Wylie

Sanderson Wrestling Academy

5th Place

Tuff Jump

T. Jump

Comanche
W

Sadie Sweat

S. Sweat

Kalispell Wrestling Club

James Kingston Irvine

J. Irvine

Mat Demon Wrestling Club
W

Xipilli Zuniga

X. Zuniga

Team Aggression

Treyson Ross

T. Ross

Punisher Wrestling Company
W

Owen Mendoza

O. Mendoza

PACIFIC EDGE WRESTLING

Camila Ramirez

C. Ramirez

Mat Demon Wrestling Club
W

Abel Acosta

A. Acosta

Oakdale

Dylan Logue

D. Logue

Turks Head
W

Owen Houtz

O. Houtz

None

Consi-Semis

Salihcan Oztas

S. Oztas

Spazz wrestling
W

DeShaunn Baker

D. Baker

Crusader Wrestling

Treyson Ross

T. Ross

Punisher Wrestling Company
W

Angelo Sanchez

A. Sanchez

Reign Wrestling Club

Will Davidson

W. Davidson

Paso Robles Wrestling
W

Merrick Stewart

M. Stewart

Hillsboro Mat Club

Camila Ramirez

C. Ramirez

Mat Demon Wrestling Club
W

Dominic Collins

D. Collins

Sanderson Wrestling Academy

Samuel Khachatryan

S. Khachatryan

Dethrone
W

Jiovani Rodriguez

J. Rodriguez

Sunnyside Little Grapplers

Consi of 4

Lincoln Vann

L. Vann

PACIFIC EDGE WRESTLING
W

Zayden Naranjo

Z. Naranjo

LA FAMILIA NEW MEXICO

Abel Acosta

A. Acosta

Oakdale
W

Cristian Navarro

C. Navarro

NorthShore wrestling club

Cooper Lehman

C. Lehman

LA FAMILIA NEW MEXICO
W

michael legere

m. legere

RedWave wrestling

Jovani Lamothe

J. Lamothe

White River Hornets Wrestling Club
W

Leonardo Romero Ramos

L. Ramos

Aniciete Training Club

Nehemiah Gonzales

N. Gonzales

Kingdom Wrestling Club
W

Owen Houtz

O. Houtz

None