Greco-Roman Final Seeds
59 kg/130 lbs.
1. Joe Betterman, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. Spenser Mango, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
3. Max Nowry, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
4. Nikko Triggas, Moraga, Calif. (NYAC)
66 kg/145.5 lbs.
1. Ellis Coleman, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. Bryce Saddoris, Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
3. Ravaughn Perkins, Omaha, Neb. (RRPN)
4. Jamel Johnson, Greensboro, N.C. (YES Wrestling)
71 kg/156.5 lbs.
1. Justin Lester, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. Bo Beckman, Colorado Springs, Colo. (NYAC)
3. Patrick Smith, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
4. Robbie Neil, Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
75 kg/165 lbs.
1. Andrew Bisek, Colorado Springs, Colo. (Minnesota Storm)
2. Jon Anderson, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
3. Jake Fisher, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
4. Geordan Speiller, Oviedo, Fla. (Florida Jets)
80 kg/176 lbs.
1. Aaron Sieracki, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. Kendrick Sanders, Homestead, Fla. (NYAC)
3. Jake Waste, Apple Valley, Minn. (Minnesota Storm)
4. Terrance Zaleski, Jacksonville, N.C. (YES Wrestling)
85 kg/187 lbs.
1. Jordan Holm, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
2. Zac Neilson, Zimmerman, Colo. (Minnesota Storm/USOEC)
3. Peter Hicks, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
4. Mark Stenberg, Lockport, Ill. (NYAC)
98 kg/216 lbs.
1. Caylor Williams, Greensboro, N.C. (U.S. Army WCAP)
2. John Wechter, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
3. Marcus Finau, Ewa Beach, Haw. (NYAC)
4. Daren Burns, Boone, N.C. (App State RTC)
130 kg/286 lbs.
1. Robby Smith, Colorado Springs, Colo. (NYAC)
2. Toby Erickson, East Helena, Mont. (NYAC/USOEC)
3. Erik Nye, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
4. Sam Stoll, Kasson, Minn. (Minnesota Storm)
59 kg/130 lbs.
1. Joe Betterman, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. Spenser Mango, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
3. Max Nowry, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
4. Nikko Triggas, Moraga, Calif. (NYAC)
66 kg/145.5 lbs.
1. Ellis Coleman, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. Bryce Saddoris, Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
3. Ravaughn Perkins, Omaha, Neb. (RRPN)
4. Jamel Johnson, Greensboro, N.C. (YES Wrestling)
71 kg/156.5 lbs.
1. Justin Lester, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. Bo Beckman, Colorado Springs, Colo. (NYAC)
3. Patrick Smith, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
4. Robbie Neil, Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
75 kg/165 lbs.
1. Andrew Bisek, Colorado Springs, Colo. (Minnesota Storm)
2. Jon Anderson, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
3. Jake Fisher, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
4. Geordan Speiller, Oviedo, Fla. (Florida Jets)
80 kg/176 lbs.
1. Aaron Sieracki, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. Kendrick Sanders, Homestead, Fla. (NYAC)
3. Jake Waste, Apple Valley, Minn. (Minnesota Storm)
4. Terrance Zaleski, Jacksonville, N.C. (YES Wrestling)
85 kg/187 lbs.
1. Jordan Holm, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
2. Zac Neilson, Zimmerman, Colo. (Minnesota Storm/USOEC)
3. Peter Hicks, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
4. Mark Stenberg, Lockport, Ill. (NYAC)
98 kg/216 lbs.
1. Caylor Williams, Greensboro, N.C. (U.S. Army WCAP)
2. John Wechter, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
3. Marcus Finau, Ewa Beach, Haw. (NYAC)
4. Daren Burns, Boone, N.C. (App State RTC)
130 kg/286 lbs.
1. Robby Smith, Colorado Springs, Colo. (NYAC)
2. Toby Erickson, East Helena, Mont. (NYAC/USOEC)
3. Erik Nye, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
4. Sam Stoll, Kasson, Minn. (Minnesota Storm)
Related Content
- Replay: Mat 1 - 2024 USAWKS FRECO State | May 5 @ 9 AM
May 6, 2024
- Replay: Mat 3 - 2024 USAWKS FRECO State | May 5 @ 9 AM
May 6, 2024
- Replay: Mat 4 - 2024 USAWKS FRECO State | May 5 @ 9 AM
May 6, 2024
- Replay: Mat 6 - 2024 USAWKS FRECO State | May 5 @ 9 AM
May 6, 2024
- 142 lbs 2nd Place Match - Sophia Hoeme, Manhattan Regional Training Center (MRTC) vs Maddie Fritschle, Wichita Blue Knights Wrestling Club
May 6, 2024
- 106 lbs 2nd Place Match - Alexis Wall, Kanza FS/GR Wrestling Club vs Lainie Galvan, Bobcat Wrestling Club
May 6, 2024
- 155 lbs 2nd Place Match - Haley Flores, Southwest Timberwolves Wrestling Club vs Justice Thomas, Kansas City Training Center
May 6, 2024
- 125 lbs Round 5 - Kenzlie Crain, Smoky Valley Wrestling Club vs Olivia Lyons, Burlington Wrestling Club
May 6, 2024
- 140 lbs 2nd Place Match - Leighanna Patz, Kansas-USA Wrestling vs Lexi Burton, Hays Wrestling Club
May 6, 2024