Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zayden Rose
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Bay City John Glenn
Bay County Road Runners
John Glenn
John Glenn HS
John Glenn HS (Bay City)
MI
Short Time WC
Team Gotcha
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/27
L
Replay
TF 10-0 2:09
C. Yanek
PA
2024 Ohio Tournament of Champions
Consi of 8 #2
125-E lbs
04/27
W
Replay
DEC 10-4
C. Morris
TN
2024 Ohio Tournament of Champions
Consi of 8 #1
125-E lbs
04/27
L
Replay
DEC 4-0
D. Sandy
WV
2024 Ohio Tournament of Champions
Round of 16
125-E lbs
02/17
L
DEC 8-1
C. Cook
Lake Fenton HS
MHSAA Regional 5-2
2nd Wrestleback (8 Man)
120
02/17
W
F 0-2 2:51
G. Bishop
St Clair HS
MHSAA Regional 5-2
Semis & 1st WB (8 Man)
120
02/17
L
DEC 8-1
D. Angelo
Goodrich HS
MHSAA Regional 5-2
Quarterfinals (8 Man)
120
02/10
W
F 9-1 4:00
J. Schafer
Cadillac HS
MHSAA District 9-2
Placement
120
02/10
W
TF 16-0 3:26
B. Teeple
Marquette HS
MHSAA District 9-2
Cons. Semis (16 and 32 Man)
120
02/10
L
DEC 6-0
I. Kukulski
John Glenn HS (Bay City)
MHSAA District 9-2
Round 4 (16 and 32 Man)
120
02/03
W
DEC 6-2
K. Harrington
Birch Run
TVC Conference Tournament
Placement Matches (16 Man)
120
02/03
W
DEC 7-6
C. Whittaker
Frankenmuth
TVC Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/03
W
DEC 8-7 SV
M. Hill
Freeland
TVC Conference Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/27
W
F 11-3 3:38
S. III
Swartz Creek HS
Shepherd-John Harris Invitational
Placement Matches (16 Man)
120
01/27
L
MD 12-0
A. Rodriguez
St Louis HS
Shepherd-John Harris Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/27
W
F 12-0 4:27
R. Marsden
Fulton HS
Shepherd-John Harris Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/27
W
F 2-0 0:50
J. LaClair
Sterling Heights HS
Shepherd-John Harris Invitational
Round 1 (16 Man)
120
01/24
W
DEC 8-1
E. Bernthal
Frankenmuth HS
TVC Quad @ Frankenmuth
Finals (2 Team)
126
01/18
L
DEC 2-0
K. Harrington
Birch Run HS
TVC Quad @ Alma
Round 1
126
01/06
L
DEC 4-0
A. Hoch
LakeVille Memorial HS
Gladwin Super Duals
Round 1
126
01/06
W
F 7-7 5:36
B. Briggs
Standish-Sterling HS
Gladwin Super Duals
Round 1
126
01/05
L
DEC 3-0
D. Anderson
Midland HS
Midland HS @ John Glenn HS (Bay City)
Round 1
126
12/28
L
DEC 6-0
M. Curtiss
Shepherd HS
Freeland Christmas Tournament
Placement Matches (16 Man)
120
12/28
L
DEC 7-1
G. Babcock
Three Rivers HS
Freeland Christmas Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
12/28
W
F 7-0 2:28
A. Hirschfeld
Mason County Central HS
Freeland Christmas Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
12/23
L
TF 20-4 4:06
N. Sorrow
Hudson
2023 Lapeer Christmas Duals
Round 2 (8 Team)
120
12/23
W
F 2-0 0:53
L. Cumiskey
Wyandotte Roosevelt
2023 Lapeer Christmas Duals
Round 1 (8 Team)
120
12/16
W
TF 16-0 5:55
G. Grzegorczyk
Bay City Western HS
Bay County Championships
Round 1
126
12/16
W
F 2-0 0:20
C. Socia-Pfund
Central HS (Bay City)
Bay County Championships
Round 1
126
12/14
W
F 6-0 3:11
N. Clevenger
Shepherd HS
John Glenn HS (Bay City) @ Shepherd HS
Round 1
126
12/09
L
DEC 5-1
N. Dahlke
St Joseph HS
Warren Woods Tower Invitational
Round 1
120
12/09
L
MD 9-0
D. Benjamin
Oxford HS
Warren Woods Tower Invitational
Round 1
120
12/07
W
F 6-0 3:27
R. Turner
North Branch HS
John Glenn HS (Bay City) @ North Branch HS
Round 1
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/28
L
TF 17-1
N. SYKES
BRAWL Silver
Deep South Summer Duals - High School
Round 4 (6 Team)
126
07/28
L
Replay
MD 10-0
J. Sievers
Backyard Brawlers
Deep South Summer Duals - High School
Semis & 3rd WB (16 Team)
126
07/28
L
Replay
MD 10-1
J. Heaston
Indiana Outlaws
Deep South Summer Duals - High School
Quarters & 1st WB (16 Team)
126
07/28
L
Replay
F 9-0 3:29
K. Simpson
Team Palmetto
Deep South Summer Duals - High School
Placement Matches (16 Team)
126
07/28
L
Replay
DEC 7-4
N. Simpson
MF1
Deep South Summer Duals - High School
Round 1 (16 Team)
126
07/28
L
Replay
DEC 9-6
H. Briscoe
Assassins Pink
Deep South Summer Duals - High School
Round 2 (6 Team)
126
07/28
L
DEC 6-0
L. Jensen
Guerilla WC
Deep South Summer Duals - High School
Round 3 (6 Team)
126
07/28
L
Replay
DEC 3-0
M. Bryant
Next Level WC
Deep South Summer Duals - High School
Round 1 (6 Team)
132
07/28
W
Replay
MD 12-2
N. Davis
Rayne
Deep South Summer Duals - High School
2nd Wrestleback (16 Team)
126
07/28
L
Replay
F 7-0 3:23
A. Reid
MF Purge Black
Deep South Summer Duals - High School
Cons. Semis (16 Team)
126
07/28
L
Replay
DEC 4-0
M. Baldwin
Team 901
Deep South Summer Duals - High School
Round 5 (6 Team)
126
03/25
L
Replay
MD 9-0
L. OConnors
Rocket Trained WC
2023 MYWAY State Championships
Placement Matches (32 Man)
116
03/25
L
Replay
DEC 7-3
J. Ramos
Allendale
2023 MYWAY State Championships
6th Wrestleback (32 Man)
116
03/25
W
Replay
F 5-3 1:57
C. Assenmacher
Monroe WC
2023 MYWAY State Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
116
03/25
W
Replay
DEC 6-3
J. Stopczynski
Marauder WC - Warren
2023 MYWAY State Championships
4th Wrestleback (32 Man)
116
03/25
L
Replay
DEC 4-3
M. Krug
Roseville Eagles WC
2023 MYWAY State Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
116
03/25
W
Replay
F 12-0 2:57
D. Babinec
Montague Wildcats WC
2023 MYWAY State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
116
02/16
W
MD 15-2
I. Solis
Croswell-Lexington HS
MHSAA Team Regional
Round 1
120
02/09
L
MD 13-0
N. Webster
---
MHSAA Team District 135
Round 1
120
01/28
W
TF 16-1 4:46
Z. Cowdry
Cass City HS
Carrollton Team Tournament
Round 1
113
01/28
L
MD 9-0
T. Land
Imlay City HS
Carrollton Team Tournament
Round 1
113
01/28
W
F 7-0 1:40
T. Terrian
Swan Valley HS
Carrollton Team Tournament
Round 1
113
01/28
W
F 2-0 0:38
A. Running
North Branch HS
Carrollton Team Tournament
Round 1
113
01/26
W
F 2-0 0:32
l. Balowaara
Midland HS
Quad @ John Glenn
Round 1
113
01/21
W
MD 14-2
E. Palmateer
Gladwin HS
Mio Thunderbolt Invitational
champ
113
01/21
W
TF 20-4 5:08
Z. Cowdry
Cass City HS
Mio Thunderbolt Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/14
L
DEC 6-2
B. Davis
Croswell-Lexington HS
Wayne Brady Classic
Placement (32 Man)
113
01/14
W
F 2-0 0:43
M. Rivard
Pinconning Area HS
Wayne Brady Classic
Semis & WB (32 Man)
113
01/14
W
DEC 6-5
B. Tinaj
Stoney Creek HS
Wayne Brady Classic
Quarters & WB (32 Man)
113
01/07
W
F 6-0 2:03
A. Morris
Pine River Area HS
Gladwin Super Duels
Round 1
113
01/07
W
F 8-0 2:19
A. Morris
Pine River Area HS
Gladwin Super Duels
Round 1
113
01/07
L
DEC 3-0
N. Anderson
Midland HS
Gladwin Super Duels
Round 1
113
01/07
W
F 8-0 2:31
A. Hurst
Mio-Au Sable HS
Gladwin Super Duels
Round 1
113
01/07
W
F 10-1 3:16
P. Chittle
Swartz Creek HS
Gladwin Super Duels
Round 1
113
01/07
W
F 2-0 0:26
M. Jensen
Roscommon HS
Gladwin Super Duels
Round 1
113
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/10
L
MD 9-1
S. Stewart
---
NUWAY Nationals HS Duals
Round 2 (8 Team)
108
04/10
W
Replay
DEC 6-4
V. Stamm
Bad Bass
NUWAY Nationals HS Duals
Round 3 (8 Team)
108
04/10
L
Replay
TF 21-6 2:52
J. Smith
---
NUWAY Nationals HS Duals
Round 4 (8 Team)
108
04/10
W
Replay
F 2-0 0:42
K. MARTIN
Elite Athletic Club
NUWAY Nationals HS Duals
Round 7 (8 Team)
108
04/10
L
Replay
MD 9-1
D. EIMER
Elite Athletic Club DZ
NUWAY Nationals HS Duals
Round 5 (8 Team)
108
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024