Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Colton Whittaker
Results
High School Results
High School
High School
International
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Frankenmuth
Frankenmuth Wrestling Boosters Inc.
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/27
L
MD 11-0
G. Lewis
Oxford Wrestling Club
MUSAW Hartland Unrest In The Nest Folk
Round 2
118-126
04/27
W
F 6-4 3:52
G. Culloty
Michigan Revolution Wrestling Club
MUSAW Hartland Unrest In The Nest Folk
Round 1
118-126
02/10
L
DEF 0-0
E. Bernthal
Frankenmuth HS
MHSAA District 20-3
Cons. Semis (16 and 32 Man)
126
02/10
L
DEF 2-0 0:26
K. Boucher
Lakewood HS
MHSAA District 20-3
Round 4 (16 and 32 Man)
126
02/10
W
DEC 13-10
K. Kohlhoff
Birch Run HS
MHSAA District 20-3
Round 3 (16 and 32 Man)
126
02/03
W
F 5-0 1:00
E. MacLaren
Ithaca
TVC Conference Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/03
L
DEC 6-5
B. Briggs
Standish Sterling
TVC Conference Tournament
Placement Matches (16 Man)
120
02/03
W
F 7-0 0:48
J. Lawrence
Bridgeport
TVC Conference Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/03
L
DEC 7-6
Z. Rose
John Glenn
TVC Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/03
W
F 6-2 0:44
C. Zapata
Carrollton
TVC Conference Tournament
Round 1 (16 Man)
120
02/01
W
F 2-0 0:47
K. Garcia
Chesaning HS
Chesaning Dual
Round 1
120
01/27
L
F 0-0 0:37
J. Wood
Meridian Early College HS
Carrollton Team Tournament
Round 1
126
01/27
W
F 7-0 1:32
I. Armstrong
North Branch HS
Carrollton Team Tournament
Round 1
120
01/27
L
DEC 11-5
T. Land
Imlay City HS
Carrollton Team Tournament
Round 1
120
01/27
W
F 7-0 3:14
D. Mordan
Swan Valley HS
Carrollton Team Tournament
Round 1
120
01/27
W
F 7-0 1:29
I. Armstrong
North Branch HS
Carrollton Team Tournament
Round 1
120
01/24
L
TF 15-0 3:28
I. Kukulski
John Glenn HS (Bay City)
TVC Quad @ Frankenmuth
Finals (2 Team)
120
01/24
W
F 2-0 1:02
G. Escamilla
Bay City Western HS
TVC Quad @ Frankenmuth
Finals (2 Team)
120
01/20
W
F 8-0 1:50
C. Hompstead
John Glenn HS (Bay City)
Mio Thunderbolt Invitational
Placement (32 Man)
120
01/20
L
TF 18-2 4:45
T. Sheeran
St Francis HS (Traverse City)
Mio Thunderbolt Invitational
Semis & WB (32 Man)
120
01/20
W
F 8-0 1:28
B. Walleman
Bad Axe HS
Mio Thunderbolt Invitational
Quarters & WB (32 Man)
120
01/17
L
F 14-3 3:40
M. Hill
Freeland HS
TVC Quad @ Swan Valley
Finals (2 Team)
120
01/17
W
F 2-0 0:47
T. Terrian
Swan Valley HS
TVC Quad @ Swan Valley
Finals (2 Team)
120
01/06
W
DEC 11-4
B. Cox
Birch Run HS
2024 Saginaw County Invitational
Placement Matches (16 Man)
120
01/06
W
F 8-1 3:29
E. Kneuss
Birch Run HS
2024 Saginaw County Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/04
W
F 5-2 1:20
E. Kneuss
Birch Run HS
BPAC Exhibition
Round 1
120
12/16
W
F 2-0 0:25
C. Mulder
Saginaw Valley Lutheran HS
Heritage Duals
Round 1
120
12/16
W
F 4-0 1:07
R. Martinez
Hemlock HS
Heritage Duals
Round 1
126
12/13
W
F 2-0 1:01
A. Woods
Bridgeport HS
TVC Quad @ John Glenn
Round 1
120
12/09
W
F 2-0 1:28
M. Wilson
Freeland HS
Deutschland Duals
Round 2 (4 Team)
120
12/09
W
F 5-8 3:58
G. Stankov
Fowlerville HS
Deutschland Duals
Round 3 (3 Team)
120
12/09
L
MD 17-7
C. Cook
Lake Fenton HS
Deutschland Duals
Round 2 (3 Team)
120
12/07
W
F 6-0 1:47
B. Jerome
Port Huron Northern HS
Frankenmuth Quad
Round 1
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/29
L
Replay
DEC 9-3
T. Lachenberg
LWC
Summer States Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
07/29
W
Replay
MD 11-3
T. Sobota
Tinora
Summer States Individual
Round 1 (16 Man)
120
07/07
L
Replay
F 0-2 1:47
J. Neill
Elite
Rumble Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
07/07
L
Replay
DEC 11-9 SV
Z. Aardema
Ares
Rumble Individual
Round 1 (16 Man)
120
03/12
L
MD 18-10
O. Rishmawi
Flushing
MMWA 2023 State Finals-Open/Girls/High School
2nd Wrestleback (16 Man)
122
03/12
L
MD 16-7
T. Crawford
Michigan
MMWA 2023 State Finals-Open/Girls/High School
Quarters & 1st WB (16 Man)
122
03/12
W
MD 13-0
J. Cruz
Michigan
MMWA 2023 State Finals-Open/Girls/High School
Round 1 (16 Man)
122
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024