Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Savannah Halsted
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Team Porcelli
Team Porcelli
Team Porcelli Wrestling
Untouchables Girls Pink
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
W
Replay
F 0-4 2:05
N. Kitchens
Untouchables Girls Teal
2024 WOW National Youth Duals
7th Place
55 lbs
03/10
L
Replay
DEC 6-2
R. Miller
OK Supergirls Blue
2024 WOW National Youth Duals
Consi of 4
55 lbs
03/09
L
Replay
MD 14-4
J. Escobar
POWA
2024 WOW National Youth Duals
Quarter-Finals
55 lbs
03/09
W
Replay
F 9-0 2:20
K. Cary
Mean Girls
2024 WOW National Youth Duals
RR Rnd 3
55 lbs
03/09
L
Replay
DEC 6-0
P. Ayala
Sisters on the Mat Pink
2024 WOW National Youth Duals
RR Rnd 2
55 lbs
03/09
W
Replay
F 4-0 2:41
J. Bryant
OK Supergirls Black
2024 WOW National Youth Duals
RR Rnd 1
55 lbs
03/03
L
F 4-3 2:53
C. Mahoney
DC Elite
Iowa AAU Girls State
Round 10 - Placement
53
03/02
W
MD 13-0
E. Britton
Fort Madison Wrestling Club
Iowa AAU Girls State
Round 6 - Quartfinals and WB
53
01/28
W
Replay
F 2-0 0:26
A. Schrader
Big Game Wrestling Club
2024 Iowa/USA State Championship
round 6
56
01/28
W
Replay
F 7-0 1:42
K. Strohman
Iowa
2024 Iowa/USA State Championship
round 5
56
01/28
W
Replay
F 7-0 1:19
D. Wells
Pack732 Wrestling Academy
2024 Iowa/USA State Championship
round 4a
56
01/28
W
Replay
DEC 4-0
B. Halsted
Hammer Time Wrestling Academy
2024 Iowa/USA State Championship
round 3
56
01/28
L
Replay
F 2-0 0:47
K. Hughes
Big Game Wrestling Club
2024 Iowa/USA State Championship
round 5
56
01/21
W
TF 18-2 2:15
A. Wojtowicz
Norwalk Wrestling Club
Team J-Hawk Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
54-59
01/21
W
F 2-0 0:51
A. Leaman
DCG Mustang Wrestling Club
Team J-Hawk Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
54-59
01/06
W
F 0-0 1:14
C. DeVries
Moyer Elite
Mustang Wrestling Club Tourney 2024
Round 3
Bracket 31
01/06
W
F 9-0 2:52
A. Bean
Saydel Little Eagles
Mustang Wrestling Club Tourney 2024
Round 3
Bracket 27
01/06
W
F 8-0 2:52
O. Bowles
High Altitude Wrestling Club
Mustang Wrestling Club Tourney 2024
Round 2
Bracket 31
01/06
W
DEC 4-0
T. Dent
Saydel Little Eagles
Mustang Wrestling Club Tourney 2024
Round 1
Bracket 31
01/06
W
F 2-0 0:31
A. Leaman
DCG Mustang Wrestling
Mustang Wrestling Club Tourney 2024
Round 1
Bracket 27
12/31
W
DEC 2-0
T. Dent
Saydel Little Eagles
SEW Warhawk Youth Tournament
Round 3
59
12/31
L
DEC 5-1
B. Ballantini
Sebolt Wrestling Club
SEW Warhawk Youth Tournament
Round 2
59
12/31
W
DEC 9-4
W. Jones
Wayne Youth Wrestling
SEW Warhawk Youth Tournament
round 1
59
12/28
L
MD 9-0
P. Heglin
Team Porcelli
GIRLS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Placement Matches (8 Man)
Bracket 13
12/27
W
MD 12-0
G. Morgan
Tiger Wrestling Club
GIRLS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
Bracket 13
12/27
W
F 2-0 0:19
T. Berry
MFL MarMac Youth
GIRLS W-SR Little Go-Hawk Tournament
Quarterfinals (8 Man)
Bracket 13
12/17
W
DEC 4-0
A. Bean
Saydel Little Eagles
2023 SEP Youth Wrestling Tournament(*)
Round 2
GPW1
12/17
W
F 2-0 0:41
T. Little
PCM Mat Club
2023 SEP Youth Wrestling Tournament(*)
Round 1
GPW1
12/16
W
Replay
DEC 5-2
K. Kierstead-Hahn
Paynesville
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Placement Matches (16 Man)
60
12/16
W
Replay
F 0-2 2:27
E. Burgess
Chippewa Elite
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
4th Wrestleback (16 Man)
60
12/16
L
Replay
DEC 9-2
M. Siefert
Sarbacker Wrestling Academy
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Semis & 3rd WB (16 Man)
60
12/16
W
Replay
DEC 4-0
M. Weber
Pursuit Wrestling Minnesota
Hawkeye Nationals 2023 Midwest Tour
Quarters & 1st WB (16 Man)
60
12/10
W
F 9-0 1:18
R. Kasal
West Marshall
Ankeny Helmkamp Tournament
Round 3 (4 Man)
Girls 3rd-4th 58
12/10
W
F 2-0 0:42
T. Englert
Ankeny Wrestling Club
Ankeny Helmkamp Tournament
Round 2 (4 Man)
Girls 3rd-4th 58
12/10
W
F 2-0 0:28
E. Shepherd
Porcelli
Ankeny Helmkamp Tournament
Round 1 (4 Man)
Girls 3rd-4th 58
12/02
L
F 2-0 0:54
C. Camp
Mollitium Wrestling Club
Cedar Valley Winter Classic Individual
Round 3
49-53
12/02
L
DEC 4-0
Z. Jackson
Southern Iowa Outlaws
Cedar Valley Winter Classic Individual
Round 2
49-53
12/02
W
F 12-0 2:32
H. Havlovitz
Mollitium Wrestling Club
Cedar Valley Winter Classic Individual
Round 2
49-51
12/02
W
F 2-0 0:38
K. Nicholson
USA Mat Club
Cedar Valley Winter Classic Individual
Round 1
49-53
12/02
W
F 2-0 0:42
H. Havlovitz
Mollitium Wrestling Club
Cedar Valley Winter Classic Individual
Round 1
49-51
11/19
W
F 6-0 1:43
K. Uphoff
Glenwood Wrestling Club
SWV Girls Youth Tournament 2023
Round 3
Bracket 6
11/19
W
DEC 7-0
T. Englert
Ankeny Wrestling Club
SWV Girls Youth Tournament 2023
Round 2
Bracket 6
11/19
W
F 0-2 0:50
M. Cunningham
Beaver Creek Wrestling Club
SWV Girls Youth Tournament 2023
Round 1
Bracket 6
11/05
W
F 2-0 0:27
K. Wignall
Apex Wrestling
Cedar Valley Fall Classic
Round 2
52-62
11/05
W
F 2-0 0:35
K. Wignall
Apex Wrestling
Cedar Valley Fall Classic
Round 1
52-62
11/04
W
F 2-2 1:00
B. Miller
Denver Wrestling Club
Logan Luft Memorial Wrestling Tournament
Round 4
Boys 3rd-4th #8
11/04
W
F 2-0 1:25
B. Helgeson
Lake Mills Wrestling Club
Logan Luft Memorial Wrestling Tournament
Round 3
Boys 3rd-4th #8
11/04
W
F 2-0 0:29
G. Bamrick
Roughhouse Wrestling
Logan Luft Memorial Wrestling Tournament
Round 2
Boys 3rd-4th #8
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/10
L
DEC 3-1
J. Smith
Moen Wrestling Academy
The Showdown at Sundown
Round 3 (4 Man)
Bracket-19
06/10
W
F 2-1 2:00
N. Toomey
Hammer Time Wrestling Academy
The Showdown at Sundown
Round 2 (4 Man)
Bracket-19
06/10
L
F 3-0 2:00
P. Heglin
---
The Showdown at Sundown
Round 1 (4 Man)
Bracket-19
03/12
L
FOR 0-0
T. Hanson
Central Little Warriors
Legends Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
Lienhard 1
03/12
L
FOR 0-0
A. Cimmiyotti
Riceville
Legends Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
Lienhard 1
03/12
L
FOR 0-0
K. Massman
THWC
Legends Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
Lienhard 1
01/21
L
Replay
TF 15-0 2:44
K. Kothenbeutel
Summit Wrestling Academy
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Round3 4mans
60
01/21
W
Replay
DEC 7-3
O. Poole
Roughhouse Iowa
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Round2 4mans
60
01/21
L
Replay
MD 13-0
M. Rauenhorst
Summit Wrestling Academy
Badgerland Nationals 2023 - Midwest Tour
Round1 4mans
60
01/15
W
F 2-0 0:57
R. Gottsch
Harlan
ADM Tiger Wrestling Club Youth Tournament
Round 3 (3 Man)
1
01/15
W
MD 13-4
L. Coil
West Central Valley Club
ADM Tiger Wrestling Club Youth Tournament
Round 1 (3 Man)
1
01/14
W
F 0-0 0:15
J. Maddison
PCM Mat Club
Colfax Youth Wrestling
Round 5 (5 Man)
38
01/14
W
F 2-0 0:20
L. Baker
Newton Wrestling Club
Colfax Youth Wrestling
Round 4
38
01/14
W
DEC 12-6
T. Dent
Saydel Little Eagles Wrestling
Colfax Youth Wrestling
Round 2
38
01/14
W
MD 8-0
A. Rosenberg
Norwalk Youth Wrestling
Mustang Wrestling Club Tourney 2023
Round 4
Bantam G2
01/14
W
F 2-0 0:33
E. Irwin
DCG Mustang Wrestling Club
Mustang Wrestling Club Tourney 2023
Round 2
Bantam G2
01/14
W
F 10-3 2:17
O. Reiland
Dallas Center Grimes
Mustang Wrestling Club Tourney 2023
Round 3
Bantam G2
01/14
W
F 7-0 1:54
C. Schmitz
Norwalk Youth Wrestling
Mustang Wrestling Club Tourney 2023
Round 1 (5 Man)
Bantam G2
11/12
L
DEC 10-4
P. Heglin
Team Porcelli
Eagle Grove Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
49-54
11/12
L
F 5-3 1:56
E. Wilson
Hammer Time Wrestling Academy
Eagle Grove Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
49-54
11/12
L
MD 12-0
C. Carly
Humboldt Wrestling Club
Eagle Grove Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
49-54
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024