Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jacob Bible
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Maize
Maize Wrestling Club
Wichita West
Wichita-West
Wichita-West HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/04
L
TF 16-6 4:33
N. Poss
Kanza FS/GR Wrestling Club
USAWKS Freestyle State - 16U/Junior
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
05/04
L
Replay
F 4-0 0:32
L. Hancock
Kansas City Training Center
USAWKS Greco State - Mens16U/Junior
2nd Wrestleback (16 Man)
175
05/04
W
Replay
DEC 14-12
A. Badji
Raider Wrestling Club
USAWKS Greco State - Mens16U/Junior
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
05/04
L
Replay
TF 10-2 1:03
T. Forsyth
Kansas City Training Center
USAWKS Greco State - Mens16U/Junior
Round 1 (16 Man)
175
03/09
W
Replay
F 2-0 2:21
G. Owens
South Central Punishers
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
5th
175
03/08
W
Replay
DEC 4-3
D. Ricciardi
Frontenac Youth Wrestling Club
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Cons 4
175
03/08
W
Replay
MD 11-3
A. Burney
WR-Topeka Blue Thunder
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Cons 2
175
03/08
L
MD 10-1
B. Suchy
Russell
USAWKS 2024 State Folkstyle Championship
Rd 2 - Rd of 16
175
02/23
L
Replay
MD 9-1
T. Hammers
Gardner Edgerton
KSHSAA 6A-5A State Championships
2nd WB
6A-165
02/23
W
Replay
DEC 8-6 SV
C. Wright
Lawrence-Free State
KSHSAA 6A-5A State Championships
1st WB
6A-165
02/23
L
Replay
DEC 4-0
T. Vasquez
Olathe North
KSHSAA 6A-5A State Championships
Round 1 (16 Man)
6A-165
02/17
W
DEC 11-4
K. Dibbini
Manhattan
KSHSAA 6A West Regional
Placement Round
165
02/17
L
DEC 5-2
A. Flores
Dodge City
KSHSAA 6A West Regional
3rd Rd WB`s (16 man)
165
02/16
W
DEC 2-1
O. Pablo
Liberal
KSHSAA 6A West Regional
Ch Semis & Cons Rd 2 (16 Man)
165
02/16
L
DEC 4-3
E. Allen
Garden City
KSHSAA 6A West Regional
Ch Quarters (16 Man)
165
02/16
W
F 4-3 5:10
J. Bey
Derby
KSHSAA 6A West Regional
Round 1 (16 Man)
165
02/03
W
DEC 7-6
L. Arredondo
Wichita-Bishop Carroll HS
GWAL Boys Varsity Championship
Championships
165
02/03
W
F 11-0 3:23
J. Daniel
Kapaun Mt. Carmel
GWAL Boys Varsity Championship
Semis (8 Man)
165
02/03
W
F 4-0 1:06
J. Sanders
Wichita Southeast
GWAL Boys Varsity Championship
Quarters (8 Man)
165
02/02
W
DEC 8-6 SV
L. Arredondo
Bishop Carroll
BC/West Dual
Round 1
165
01/20
L
MD 10-0
A. Flores
Dodge City
Emporia Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
165
01/20
L
DEC 11-5
R. Briggs
Rose Hill HS
Emporia Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
165
01/20
W
DEC 7-0
J. Bey
Derby
Emporia Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
165
01/20
W
DEC 5-4 TB1
T. Ervin
Emporia
Emporia Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
165
01/20
W
DEC 10-8 SV
C. Calhoon
Topeka-Washburn Rural
Emporia Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
165
01/19
W
F 2-0 1:23
B.
Wichita-East HS
Dual vs. East/North
Round 1
165
01/18
W
F 4-0 1:49
W. Bellis
Wichita-North HS
Dual vs. East/North
Round 1
165
01/12
W
F 5-2 1:55
A. Stephens
Wichita-Northwest HS
Heights/West/Northwest
Round 1
165
01/06
W
MD 15-5
K. Westgate
Tecumseh-Shawnee Heights HS
Wichita North Boys Inv. 2024
1st & 3rd (16 Man)
165
01/06
W
DEC 3-2
A. Shahrokhi
Overland Park-Blue Valley Northwest HS
Wichita North Boys Inv. 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
165
01/06
W
F 3-0 2:37
K. Coleman
Wichita-East HS
Wichita North Boys Inv. 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
01/05
W
DEC 7-2
D. Arguelles
Wichita-Kapaun Mt. Carmel HS
Wichita-West HS @ Wichita-Kapaun Mt. Carmel HS
Round 1
165
01/05
W
F 6-2 1:18
R. Walker
Wichita-South HS
Wichita-West HS @ Wichita-South HS
Round 1
165
12/02
W
DEC 5-2
L. Schoenberger
Hays
2023 Junction City Blue Jay Duals
Round 2 (4 Team)
165
12/02
W
DEC 15-11
L. Johnson
Olathe West
2023 Junction City Blue Jay Duals
Round 3 (4 Team)
165
12/02
W
DEC 3-1
L. Gregory
Shawnee Mission Northwest
2023 Junction City Blue Jay Duals
Finals (2 Team)
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 4-0 1:39
J. Brown
Jaguars
USAWKS 2023 District 2 Championships
Placement Matches (16 Man)
165
03/04
L
MD 11-1
K. Foster
Halstead
USAWKS 2023 District 2 Championships
4th Wrestleback (16 Man)
165
03/04
W
F 7-1 3:31
L. Forred
South Central Punishers
USAWKS 2023 District 2 Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
165
03/04
W
DEC 4-2
D. Leis
Kingman County
USAWKS 2023 District 2 Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
165
03/04
L
MD 16-4
C. McCloy
Team Lightning
USAWKS 2023 District 2 Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
165
03/04
W
DEC 7-6
V. Williams
Team of Hard Knox
USAWKS 2023 District 2 Championships
Round 1 (16 Man)
165
01/21
W
DEC 8-4
S. Graham
Hutchinson
Emporia Dual Tournament
Round 3 (6 Team)
150
01/21
L
DEC 6-2
K. Garvalena
Dodge City
Emporia Dual Tournament
Round 2 (6 Team)
150
01/21
W
F 3-6 5:15
C. Karol
Derby
Emporia Dual Tournament
Round 4 (6 Team)
150
01/21
L
F 10-0 4:39
K. Marshall
Topeka-Washburn Rural
Emporia Dual Tournament
Round 1 (6 Team)
150
01/21
L
TF 17-0 4:00
X. Tungjaroenkul
Emporia
Emporia Dual Tournament
Round 5 (6 Team)
150
01/20
W
F 2-0 1:33
K. Gantt
Wichita-East
Wichita-West @ Wichita-East
Round 1
150
01/06
L
DEC 7-4
E. Otarighobe
Wichita-Kapaun Mount Carmel
Wichita-West vs. Wichita-Kapaun Mount Carmel
Round 1
150
12/17
L
F 7-5 5:19
T. Lovewell
Hays
Bishop Carroll Invitational - 2022
Round 3 All Pools
150
12/17
L
F 7-3 2:27
B. Gann
Bishop Carroll Gold
Bishop Carroll Invitational - 2022
Round 2 All Pools
150
12/09
W
F 3-2 2:40
J. Quain
Goodland Cowboys
2022 Eagle Invitational
Round 2 (3 Team)
150
12/09
L
F 2-0 1:48
S. Meisner
Wray
2022 Eagle Invitational
Round 5 Friday 7:00
150
12/09
L
F 6-1 1:19
E. Schletzbaum
Atchinson County Community
2022 Eagle Invitational
Round 8 Sat 10:45
150
12/09
L
DEC 9-8
A. Carmack
Lawrence
2022 Eagle Invitational
Round 1 Friday 2:00
150
12/09
W
DEC 17-12
a. swhindt
Liberal
2022 Eagle Invitational
Round 3 Friday 4:30
150
12/09
W
F 4-2 1:54
M. Humphrey
Pine Creek
2022 Eagle Invitational
Round 2 Friday 3:15
150
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024