Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Luke Hancock
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2018-2019
Team Name
Greater Heights Wrestling
KS
Kansas
Kansas Blue
Kansas City Training Center
OP-ST.THOMASAQUINAS
Overland Park-St. Thomas Aquinas
Overland Park-St. Thomas Aquinas HS
ST. THOMAS AQUINAS
Saint Thomas Aquinas
St Thomas Aquinas
St. Thomas Aquinas
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/04
L
DEF 0-0
G. Owens
Wichita Training center
USAWKS Freestyle State - 16U/Junior
Placement Matches (16 Man)
175
05/04
L
F 10-3 1:39
J. Ford
Maize Wrestling Club
USAWKS Freestyle State - 16U/Junior
4th Wrestleback (16 Man)
175
05/04
L
DEC 12-4
T. Forsyth
Kansas City Training Center
USAWKS Freestyle State - 16U/Junior
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
05/04
W
Replay
TF 15-2 1:22
G. Owens
Wichita Training center
USAWKS Freestyle State - 16U/Junior
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
05/04
W
Replay
TF 10-2 1:30
L. Sell
Olathe South High School Wrestling
USAWKS Greco State - Mens16U/Junior
Placement Matches (16 Man)
175
05/04
W
DEF 0-0
G. Bohanan
Manhattan Regional Training Center (MRTC)
USAWKS Greco State - Mens16U/Junior
4th Wrestleback (16 Man)
175
05/04
W
Replay
F 4-0 1:07
G. Owens
Kanza FS/GR Wrestling Club
USAWKS Greco State - Mens16U/Junior
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
05/04
W
Replay
F 4-0 0:32
J. Bible
Maize Wrestling Club
USAWKS Greco State - Mens16U/Junior
2nd Wrestleback (16 Man)
175
05/04
L
Replay
F 7-0 0:06
L. Sell
Olathe South High School Wrestling
USAWKS Greco State - Mens16U/Junior
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
05/04
W
Replay
F 4-0 0:46
B. Uher
Manhattan Regional Training Center (MRTC)
USAWKS Greco State - Mens16U/Junior
Round 1 (16 Man)
175
04/06
L
Replay
DEC 7-3
A. Khalil
MA
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #1
170 lbs
04/06
W
Replay
DEC 7-5 SV
G. Fisher
PA
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 64 #2
170 lbs
04/05
L
Replay
F 2-2 1:10
J. Barlow
PA
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 128
170 lbs
02/24
W
Replay
MD 8-0
T. Hutchison
Basehor-Linwood
KSHSAA 6A-5A State Championships
Cons. Finals
5A-165
02/24
W
Replay
DEC 4-3
K. Roebuck
Kansas City-Turner
KSHSAA 6A-5A State Championships
Cons Semis (16 Man)
5A-165
02/23
L
Replay
DEC 7-6
K. Edwards
Newton
KSHSAA 6A-5A State Championships
Semifinals
5A-165
02/22
W
Replay
DEC 6-0
D. Truman
Valley Center
KSHSAA 6A-5A State Championships
Quarters (16 Man)
5A-165
02/22
W
Replay
MD 8-0
B. Wilson
Arkansas City
KSHSAA 6A-5A State Championships
Round 1 (16 Man)
5A-165
02/17
W
DEC 10-6
N. Anderton
Spring Hill
KSHSAA 5A - Pittsburg Regional - 2024
1st Place Matches (16 man)
165
02/16
W
MD 9-1
K. Roebuck
Kansas City-Turner
KSHSAA 5A - Pittsburg Regional - 2024
Ch Semis(16 Man)
165
02/16
W
F 12-3 3:06
D. Loza
Bonner Springs
KSHSAA 5A - Pittsburg Regional - 2024
Ch Quarters (16 Man)
165
02/16
W
F 9-0 1:17
B. Jones
Lenexa-St. James Academy
KSHSAA 5A - Pittsburg Regional - 2024
Round 1 (16 Man)
165
02/03
W
TF 15-0 3:20
A. Shahrokhi
BV Northwest
EKL 2024 Varsity Boys
Finals 8man
165
02/03
W
TF 15-0 5:02
B. Macey
BV Southwest
EKL 2024 Varsity Boys
Champ Semis (8 Man)
165
02/03
W
F 2-0 0:42
J. Boehringer
Blue Valley
EKL 2024 Varsity Boys
Quarterfinals (8 Man)
165
01/26
W
TF 16-1
H. Jones
Shawnee Mission Northwest HS
Shawnee Mission Northwest HS @ Overland Park-St. Thomas Aquinas HS
Round 1
165
01/20
L
M FOR 0-0
G. Birkett
RAY-PEC
53RD WINNETONKA VARISTY INVITATIONAL
ROUND 10-FINALS
165
01/20
W
DEC 9-7 SV
J. McClain
SECKMAN
53RD WINNETONKA VARISTY INVITATIONAL
ROUND 8
165
01/20
L
DEC 6-3
C. Kivett
NEOSHO
53RD WINNETONKA VARISTY INVITATIONAL
ROUND 7a
165
01/20
W
TF 15-0 4:54
T. Mills
KEARNEY
53RD WINNETONKA VARISTY INVITATIONAL
ROUND 4 (CHAMP QUARTERS)
165
01/19
W
F 6-2 2:50
C. Sipp
OAK PARK
53RD WINNETONKA VARISTY INVITATIONAL
ROUND 2a
165
01/13
W
F 8-4 4:24
M. Eickmann
Concordia
BOBCAT CLASSIC
Placement Matches (32 Man)
165
01/13
L
DEC 8-2
M. Nelson
Underwood
BOBCAT CLASSIC
Semis & 5th WB (32 Man)
165
01/13
W
F 4-0 2:34
C. Lowe
ACCHS-Effingham
BOBCAT CLASSIC
4th Wrestleback (32 Man)
165
01/13
L
DEC 11-8
B. Martin
Tonganoxie
BOBCAT CLASSIC
Quarters & 3rd WB (32 Man)
165
01/12
W
DEC 6-2
C. Root
Silver Lake
BOBCAT CLASSIC
Round 2 Champ & WB (32 Man)
165
01/12
W
TF 17-2 2:31
B. Jones
St. James Academy
BOBCAT CLASSIC
Round 1 (32 Man)
165
01/06
W
MD 10-1
H. Campbell
Nevada
Mid-Buchanan Invitational
Round 8
165
01/06
W
MD 15-2
K. Watkins
Maryville
Mid-Buchanan Invitational
Round 4
165
01/06
W
F 4-0 2:02
Z. Pulliam
Penney
Mid-Buchanan Invitational
Round 2
165
01/06
W
F 4-0 1:04
J. Jimenez
Guadalupe Centers Charter
Mid-Buchanan Invitational
Round 1
165
12/09
W
F 4-0 3:07
B. Hansen
Missouri Valley
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Saturday Round 2
165
12/09
W
DEC 8-6 SV
C. Myers
Omaha Westside
2023 Council Bluffs Wrestling Classic
Championship Round 1 (32 & 40 Only)
165
12/02
L
DEC 1-0
G. Stinchcomb
Broken Arrow
Gardner Edgerton Invitational 2023
5thPlaceMatches
175
12/02
W
DEC 9-2
N. Trexel
Southeast Polk
Gardner Edgerton Invitational 2023
ConsBrackets_2nds
175
12/02
L
F 9-7 5:04
J. Vasquez
Olathe North
Gardner Edgerton Invitational 2023
Pool Rd 3
175
12/02
W
F 14-2 3:01
B. Jones
St James Academy
Gardner Edgerton Invitational 2023
Pool Rd 2
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/21
L
Replay
VFA 5:24 11-9
X. Giles
New York
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 32 #2
170 lbs
07/21
L
Replay
VFA 1:59 6-2
M. Abdul-Rahman
Pennsylvania
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 32
170 lbs
07/21
W
Replay
VFA 1:02 6-0
C. Bisel
Georgia
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 64
170 lbs
07/21
W
Replay
VSU 10-0 4:35
J. Jordan
Ohio
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 128
170 lbs
07/17
L
Replay
VSU 10-0 3:46
H. Randall
Ohio
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 64 #1
170 lbs
07/17
W
Replay
VSU 10-0 0:45
B. Schillinger
Washington
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Cons 128 #2
170 lbs
07/17
L
Replay
VFA 1:02 2-4
R. Santacruz
Arizona
2023 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Rnd of 256
170 lbs
04/15
W
VFA 0:18 2-0
A. Clevenger
Smithville
2023 GroWrestling Fight Or Flight Greco
Finals
182 lbs
04/15
W
VFA 1:57 9-4
M. Cauthers
Chase County Wrestling Club
2023 GroWrestling Fight Or Flight Greco
Semi-Finals
182 lbs
04/15
W
VSU 10-0 0:23
G. Owens
WTC
2023 GroWrestling Fight Or Flight Greco
Quarter-Finals
182 lbs
04/01
W
VSU 10-0 1:09
J. Sides
Blue Valley SW
2023 GroWrestling Ultimate Freestyle Championships
RR Rnd 5
171.3-187.6 lbs
04/01
W
VSU1 12-1 1:01
L. Sell
Olathe South
2023 GroWrestling Ultimate Freestyle Championships
RR Rnd 4
171.3-187.6 lbs
04/01
L
VFA 5:14 12-5
D. Blaha
Purler Wrestling, Inc
2023 GroWrestling Ultimate Freestyle Championships
RR Rnd 3
171.3-187.6 lbs
04/01
L
VSU 10-0 2:58
A. Merchant
Eierman Elite
2023 GroWrestling Ultimate Freestyle Championships
RR Rnd 1
171.3-187.6 lbs
03/25
L
Replay
DEC 5-0
J. Turner
NC
2023 NHSCA High School Nationals
Consi of 16 #1
170 lbs
03/25
W
Replay
DEC 6-4
N. Colucci
PA
2023 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #2
170 lbs
03/24
L
DEC 7-4
B. McDermott
GA
2023 NHSCA High School Nationals
Round of 32
170 lbs
03/24
W
Replay
DEC 7-5 SV
D. Pantuso
FL
2023 NHSCA High School Nationals
Round of 64
170 lbs
03/24
W
Replay
DEC 9-6
C. Gordy
VA
2023 NHSCA High School Nationals
Round of 128
170 lbs
02/24
L
DQ 0-0
T. Elven
Basehor-Linwood
KSHSAA 6A/5A Championships
1st WB
5A-175
02/24
L
Replay
DEC 9-7 SV
S. Schomaker
Valley Center
KSHSAA 6A/5A Championships
Round 1 (16 Man)
5A-175
02/18
L
F 3-2 5:26
T. Henson
Lansing
KSHSAA 5A East Regional
1st Place Matches (16 man)
175
02/17
W
DEC 6-3
A. Baughman
Tecumseh-Shawnee Heights
KSHSAA 5A East Regional
Ch Semis(16 Man)
175
02/17
W
DEC 6-0
T. Elven
Basehor-Linwood
KSHSAA 5A East Regional
Ch Quarters (16 Man)
175
02/04
W
DEC 5-4
D. Dobbins
Blue Valley
EKL 2023
Finals
175
02/04
W
MD 12-0
N. Bock
---
EKL 2023
Round 3 - Semis
175
01/14
W
FOR 0-0
E. Slaughter
St. Thomas Aquinas
BOBCAT CLASSIC
Placement Matches (32 Man)
175
01/14
L
FOR 0-0
T. Henson
Lansing
BOBCAT CLASSIC
6th Wrestleback (32 Man)
175
01/14
L
DEC 5-3
T. Hammers
Gardner Edgerton
BOBCAT CLASSIC
Semis & 5th WB (32 Man)
175
01/13
W
DEC 7-5 SV
E. Slaughter
St. Thomas Aquinas
BOBCAT CLASSIC
Quarters & 3rd WB (32 Man)
175
01/13
W
F 12-0 4:44
S. Clevenger
Ottawa
BOBCAT CLASSIC
Round 2 Champ & WB (32 Man)
175
01/13
W
F 2-0 0:42
F. Melendez
Turner
BOBCAT CLASSIC
Round 1 (32 Man)
175
01/08
L
F 8-0 4:36
J. Dickerson
Shenandoah
Mid-Buchanan Invitational
Round 4
175
01/07
W
F 8-4 2:58
T. Longobardi
Nevada
Mid-Buchanan Invitational
Round 3
175
01/07
W
F 5-0 1:02
K. Moore
Oak Grove
Mid-Buchanan Invitational
Round 2
175
01/07
W
F 6-0 2:31
S. Litherbury
Tarkio
Mid-Buchanan Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
175
12/17
L
F 5-1 4:39
C. Freeman
Thompson
2022 Kansas City Stampede
Consi of 8 #1
175 lbs
12/17
W
MD 15-2
C. Johnson
Platte County
2022 Kansas City Stampede
Consi of 16 #2
175 lbs
12/16
L
F 11-0 3:34
O. Alvarez
---
2022 Kansas City Stampede
Round of 16
175 lbs
12/16
W
DEC 7-4
R. Richardson
Blue Valley SW
2022 Kansas City Stampede
Round of 32
175 lbs
12/16
W
F 2-0 1:22
G. Bruenger
Seckman
2022 Kansas City Stampede
Round of 64
175 lbs
12/10
W
DEC 7-0
J. Kreifel
---
2022 Council Bluffs Wrestling Classic
All Other Placement Matches
182
12/10
W
DEC 5-2
R. Richardson
---
2022 Council Bluffs Wrestling Classic
Saturday Round 2
182
12/10
W
F 2-0 0:20
T. Sidzyik
---
2022 Council Bluffs Wrestling Classic
Saturday Round 1
182
12/10
W
F 2-1 1:20
J. Fonseca
Ames
2022 Council Bluffs Wrestling Classic
Friday Night Round 6
182
12/09
L
DEC 7-4
J. Tippet
North Scott
2022 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 4
182
12/09
L
DEC 7-0
C. Hartman
Fort Dodge
2022 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 3
182
12/09
W
F 2-0 1:48
Z. Shaw
Iowa City West
2022 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 2
182
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/07
L
Replay
TF 11-0 2:26
B. Murray
Illinois
2022 16U National Duals - Freestyle
Semis & 3rd WB (16 Team)
170
06/07
L
Replay
TF 14-4 3:23
G. Craner
Team Michigan Blue
2022 16U National Duals - Freestyle
Quarters & 1st WB (16 Team)
170
06/07
L
Replay
DEC 15-10
K. Roe
Georgia Red
2022 16U National Duals - Freestyle
Round 3 (8 Team)
170
06/07
L
Replay
TF 11-0 1:16
H. Rogers
Idaho
2022 16U National Duals - Freestyle
Round 2 (8 Team)
170
06/07
L
Replay
F 7-0 1:18
M. Booth
Minnesota Red
2022 16U National Duals - Freestyle
Placement Matches (8 Team)
170
06/07
L
Replay
DEC 16-12
C. Lueck
Wisconsin Blue
2022 16U National Duals - Freestyle
Round 1 (8 Team)
170
06/07
L
Replay
F 4-0 0:39
R. Burton
New Jersey
2022 16U National Duals - Freestyle
4th Wrestleback (16 Team)
170
06/07
L
Replay
F 4-2 0:46
B. Russell
Indiana Gold
2022 16U National Duals - Freestyle
Placement Matches (16 Team)
170
06/07
W
Replay
DEC 7-4
J. Mckinney
---
2022 16U National Duals - Greco-Roman
Round 3 (8 Team)
170
06/07
W
Replay
DEC 11-4
A. Johns
Kansas Red
2022 16U National Duals - Greco-Roman
Round 2 (8 Team)
170
06/07
W
Replay
F 4-0 0:35
T. Ott
Illinois
2022 16U National Duals - Greco-Roman
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
170
06/07
L
Replay
TF 8-0 3:18
I. Sheeren
Texas Red
2022 16U National Duals - Greco-Roman
Placement Matches (8 Team)
170
06/07
W
Replay
DEC 7-4
M. Booth
Minnesota Red
2022 16U National Duals - Greco-Roman
Placement Matches (8 Team)
170
06/07
W
Replay
F 10-4 1:46
W. Mathis
Louisiana
2022 16U National Duals - Greco-Roman
Quarterfinals (8 Team)
170
06/07
W
Replay
F 10-1 1:33
G. Craner
Team Michigan Blue
2022 16U National Duals - Greco-Roman
2nd Wrestleback (8 Team)
170
06/07
W
Replay
TF 10-0 1:44
B. Russell
Indiana Gold
2022 16U National Duals - Greco-Roman
Round 1 (8 Team)
170
02/26
L
Replay
DEC 6-3
P. Douglas
Shawnee-Mill Valley
KSHSAA 6A/5A Championships
Cons Quarters (16 Man)
5A - 182
02/26
W
Replay
F 2-0 0:51
O. Nehl
De Soto
KSHSAA 6A/5A Championships
2nd WB
5A - 182
02/25
W
Replay
F 2-0 1:34
P. Hartman
Tecumseh-Shawnee Heights
KSHSAA 6A/5A Championships
1st WB
5A - 182
02/25
L
Replay
F 2-0 0:20
R. Silva
Andover
KSHSAA 6A/5A Championships
Round 1 (16 Man)
5A - 182
02/19
W
DEC 8-3
O. Nehl
De Soto
KSHSAA 5A East Regional
3rd Place Matches (16 man)
182
02/19
W
DEC 3-2
E. Mathis
Lansing
KSHSAA 5A East Regional
WB Semis (16 Man)
182
02/18
L
MD 9-1
P. Douglas
Shawnee-Mill Valley
KSHSAA 5A East Regional
Ch Semis(16 Man)
182
02/18
W
F 4-3 2:34
T. Parish
Basehor-Linwood
KSHSAA 5A East Regional
Ch Quarters (16 Man)
182
02/18
W
F 7-0 2:24
E. Jaquez-Perez
KC-Sumner Academy
KSHSAA 5A East Regional
Round 1 (16 Man)
182
02/05
W
F 5-0 1:33
G. Biancalana
BV Northwest
EKL 2022
3rd place (8man)
182
02/05
W
F 2-0 2:00
L. Stewart
Blue Valley
EKL 2022
Cons Rd2 WB (8 Man)
182
02/05
L
MD 11-3
M. Lancaster
---
EKL 2022
ChSemis-4manRR2
182
02/05
W
F 5-0 1:02
A. Andrews
BV North
EKL 2022
8man Qtr-4manRR1
182
01/22
L
FOR 0-0
B. Neuburger
ROCKHURST
51st ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 5 (24 Man)
182
01/22
L
F 3-0 2:44
M. Sullivan
BLUE SPRINGS
51st ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 4 (24 Man)
182
01/21
W
F 2-0 1:02
J. Hanes
PLEASANT HILL
51st ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 2 (24 Man)
182
01/21
W
F 2-5 3:03
P. Martin
RAY-PEC
51st ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 1 (24 Man)
182
01/21
L
F 7-6 4:53
W. Reed
STALEY
51st ANNUAL WINNETONKA INVITATIONAL
Round 3 (24 Man)
182
01/15
L
DEC 6-3
E. Mathis
Lansing
BOBCAT CLASSIC
Placement Matches (32 Man)
182
01/15
W
DEC 2-1
P. Douglas
Mill Valley
BOBCAT CLASSIC
6th Wrestleback (32 Man)
182
01/14
W
DEC 9-5
A. Slavin
Santa Fe Trail
BOBCAT CLASSIC
Semis & 5th WB (32 Man)
182
01/14
L
F 5-0 5:21
J. Harvey
Baldwin
BOBCAT CLASSIC
Quarters & 3rd WB (32 Man)
182
01/14
W
F 2-0 1:46
L. Stewart
Blue Valley
BOBCAT CLASSIC
Round 2 Champ & WB (32 Man)
182
01/08
L
F 0-2 2:15
A. Williams
H. Campus
37th Derby Panther Invitational
Placement Matches
182
01/08
L
DEC 5-2
P. Neptune
Derby High School
37th Derby Panther Invitational
Round 5
182
01/08
W
F 3-1 5:53
B. Duncan
De Soto High School
37th Derby Panther Invitational
Round 3
182
01/08
W
TF 17-0 3:07
P. Truman
---
37th Derby Panther Invitational
Round 2
182
01/08
W
F 8-1 2:50
Q. Lee
Lawrence Free State High School
37th Derby Panther Invitational
Round 1 (12 and 10 Man)
182
12/18
W
DEC 5-0
A. Marquez
---
Johnson County Classic 2021
8man5th
182
12/18
L
F 6-10 3:36
P. Neptune
Derby
Johnson County Classic 2021
8manBracketWBsemis
182
12/18
L
F 0-0 3:21
P. Hartman
Shawnee Heights
Johnson County Classic 2021
8manBracketSemis
182
12/18
W
F 2-0 1:52
A. Marquez
---
Johnson County Classic 2021
8manBracketRd1
182
12/17
W
F 6-2 5:03
Q. UNA
Lawrence Free State
Johnson County Classic 2021
Pool Rd 3 _ 12 and 24 man
182
12/17
W
F 16-3 4:45
B. Dechant
Olathe Northwest
Johnson County Classic 2021
Pool Rd 2 _ 12 and 24 man
182
12/17
L
F 5-9 5:56
J. Harvey
Baldwin
Johnson County Classic 2021
Pool Rd 1 _ 12 and 24 man
182
12/11
W
DEC 7-4
R. Campbell
North Scott
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Placement Matches
182
12/11
L
F 5-1 3:46
C. Weekley
Grand Island
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Saturday Round 4
182
12/11
W
DEC 9-6
C. Feuerhelm
LeMars
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Saturday Round 1
182
12/11
W
TF 15-0 4:35
T. Scott
Platte County
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Friday Night Round 6
182
12/11
L
F 10-2 2:46
C. Olin
Millard South
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 5 (40 Man Only)
182
12/10
L
DEC 11-9 SV
D. Davis
Iowa City West
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 4
182
12/10
W
F 5-0 1:56
S. Groves
Olathe South
2021 Council Bluffs Wrestling Classic
Fri Round 3
182
12/04
L
F 3-3 4:54
S. Redwine
Paducah Tilghman
Gardner Edgerton Invitational 2021
7thPlaceMatches
182
12/04
L
DEC 7-5
A. Loving
Southeast Polk
Gardner Edgerton Invitational 2021
ConsBrackets_2nds
182
12/04
L
F 6-0 5:30
G. Bailey
---
Gardner Edgerton Invitational 2021
Pool Rd 3
182
12/04
W
DEC 4-3
B. Chancellor
Salina
Gardner Edgerton Invitational 2021
Pool Rd 2
182
12/04
W
F 6-1 2:47
T. Tiede
Manhattan
Gardner Edgerton Invitational 2021
Pool Rd 1
182
12/02
L
DEC 6-0
N. Kays
Overland Park-Blue Valley Southwest
Overland Park-St. Thomas Aquinas @ Overland Park-Blue Valley Southwest
Round 1
182
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/21
L
Replay
VFA 1:10 6-0
C. White
Oregon
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Consi of 32 #2
160 lbs
07/21
L
Replay
VCA 11-7
T. Martinez
---
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Round of 32
160 lbs
07/17
L
Replay
VFA 0:36 5-0
M. Walsh
Massachusetts
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Consi of 32 #1
160 lbs
07/17
L
Replay
VSU1 16-6 3:41
H. Andel
Ohio
2021 US Marine Corps 16U & Junior Nationals
Round of 64
160 lbs
05/02
L
F 4-0 0:20
A. Turner
---
USAWKS Freestyle State - Jr/Cadet
Placement Matches (8 Man)
160
05/02
W
F 2-0 0:45
A. Aguilar
---
USAWKS Freestyle State - Jr/Cadet
Semis & 1st WB (8 Man)
160
05/02
W
TF 11-0 1:35
R. Richardson
SW Timberwolves
USAWKS Freestyle State - Jr/Cadet
Quarterfinals (8 Man)
160
05/02
W
TF 8-0 0:50
X. Hurtt
---
USAWKS Greco State - Jr/Cadet
Round 3 (4 Man)
160
05/02
L
F 2-2 0:54
A. Aguilar
---
USAWKS Greco State - Jr/Cadet
Round 2 (4 Man)
160
05/02
L
TF 10-0 1:12
A. Turner
---
USAWKS Greco State - Jr/Cadet
Round 1 (4 Man)
160
05/02
W
NC 0-0
A. Aguilar
---
USAWKS Freestyle State - Jr/Cadet
2nd Place Match (8 Man)
160
02/20
L
DEC 11-9 SV
K. McAllister
Spring Hill
KSHSAA 5A Sub-State 2 - De Soto
WB 1
138
02/20
L
F 2-0 0:29
C. Lara
---
KSHSAA 5A Sub-State 2 - De Soto
Champ Quarters
138
02/12
L
F 10-1 4:51
D. Feist
Lenexa-St. James Academy
KSHSAA 5A Regional 4
3rd Place
138
02/12
W
DEC 7-3
N. Gillen
Overland Park-Blue Valley Southwest
KSHSAA 5A Regional 4
Consolation Semis
138
02/12
W
F 2-3 2:22
B. Keith
Kansas City-Sumner Academy
KSHSAA 5A Regional 4
WB 1
138
02/12
L
F 2-0 1:55
D. Feist
Lenexa-St. James Academy
KSHSAA 5A Regional 4
Champ Quarters
138
01/16
W
F 4-1 1:14
T. Meade
---
Bobcat Classic Duals
Placement Matches (8 Team)
138
01/16
W
F 5-0 0:45
Q. Jones
Basehor - Linwood
Bobcat Classic Duals
Round 2 (8 Team)
138
01/16
L
F 2-0 0:59
T. Meade
---
Bobcat Classic Duals
Round 3 (8 Team)
138
01/16
W
TF 19-4 5:29
B. Adarr
Frontenac
Bobcat Classic Duals
Cross Bracket (8 Team)
138
01/09
W
DEC 7-3
C. Taylor
---
Overland Park-St. Thomas Aquinas @ Overland Park-Blue Valley
Round 1
138
12/19
W
F 4-6 1:56
V. Gummadipudi
Overland Park-Blue Valley West
JOCO Quads Day 2
Champ. Round 1
138
12/05
L
F 10-5 4:34
S. McMurray
---
32nd Annual Leavenworth Challenger
Round 5
145 A
12/05
L
F 12-2 2:32
A. Sheets
---
32nd Annual Leavenworth Challenger
Round 3
145 A
12/05
W
F 2-0 1:57
L. Elliott
Blue Valley Northwest
32nd Annual Leavenworth Challenger
Round 4
145 A
12/05
L
F 6-2 1:23
K. Dutton
Liberty
32nd Annual Leavenworth Challenger
Round 1
145 A
12/03
L
F 3-0 3:02
T. Leedy
Chanute
Lansing Triangular (STA, CHS, LHS)
Champ. Round 1
145
12/03
W
F 7-9 2:42
H. Jordan
Lansing
Lansing Triangular (STA, CHS, LHS)
Champ. Round 1
145
12/02
L
F 5-0 3:03
T. Leedy
Chanute
Lansing Triangular (STA, CHS, LHS)
Champ. Round 1
145
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
10/20
L
M FOR 2-0 0:12
D. Dentis
Viking Wrestling Club
2018 Fall Brawl
Finals
152 lbs
10/20
W
DEC 10-4
A. Rothman
---
2018 Fall Brawl
Semi-Finals
152 lbs
10/20
W
F 2:53
M. Otero
---
2018 Fall Brawl
Quarter-Finals
152 lbs
10/20
W
F 1:55
E. Colby
Viking Wrestling Club
2018 Fall Brawl
Round of 16
152 lbs
10/20
W
MD 12-3
D. Brooks
---
2018 Fall Brawl
Round of 32
152 lbs
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024