Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
zachary poelaert
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
F 10-4 4:36
K. Greenman
Canby
MSHSL Section 3A
2nd Place
138
02/24
W
MD 9-1
E. Lange
Pipestone Area
MSHSL Section 3A
Placements
138
02/24
W
DEC 4-2
B. Reiss
Minneota
MSHSL Section 3A
Consi Semis
138
02/24
W
F 18-7 4:44
P. Nelson
Adrian Area
MSHSL Section 3A
Semifinals and WB 3
138
02/24
W
F 10-1 1:25
L. Hoppe
Saint James Area
MSHSL Section 3A
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/24
L
F 16-3 5:07
E. Lange
Pipestone Area
MSHSL Section 3A
Quarterfinals and WB 1
138
02/15
W
DEC 12-6
A. Kloos
Minneota
MSHSL Team 3A Section
Semifinals (16 Team)
145
02/15
W
TF 16-0
L. Wagner
Wabasso - Red Rock Central
MSHSL Team 3A Section
Quarterfinals (16 Team)
145
02/10
W
DEC 6-2
K. Greenman
Canby
Jackson County Central @ Canby
Round 1
138
02/03
W
DEC 11-9
A. Hamel
---
2018 Mike Fasnacht Memorial
Placement Matches (8 Man)
138
02/03
W
F 2-0 0:49
C. Mix
Jackson County Central
2018 Mike Fasnacht Memorial
2nd Wrestleback (8 Man)
138
02/03
L
DEC 10-3
S. Treml
---
2018 Mike Fasnacht Memorial
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/26
L
F 9-8 5:18
C. Combs
Adrian Area
Adrian Area @ Jackson County Central
Round 1
145
01/20
L
F 9-4 2:39
T. Card
Hutchinson
2018 Hutchinson Invitational
Finals 5th Place
138
01/20
L
F 12-3 5:06
B. Morris
Big Lake
2018 Hutchinson Invitational
Round 3
138
01/20
W
F 13-2 2:48
D. DeSollar
Luverne
2018 Hutchinson Invitational
Round 2
138
01/20
L
F 2-2 1:29
T. Card
Hutchinson
2018 Hutchinson Invitational
Round 1
138
01/13
L
F 4-12 4:41
J. Schavey
Blue Earth Area
Big South Conference Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/13
W
F 6-2 1:29
W. Norton
---
Big South Conference Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/13
L
DEC 7-0
S. Howk
---
Big South Conference Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/11
L
F 13-4 6:30
G. Louwagie
Marshall
Jackson County Central @ Marshall
Round 1
145
01/06
L
DEC 10-8
O. Arredondo
---
Redwood-River Valley @ Jackson County Central
Round 1
138
01/06
W
F 12-5 5:25
D. DeSollar
Luverne
Luverne @ Jackson County Central
Round 1
138
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
F 2-0 1:05
A. Borsgard
Windom-Mountain Lake
MSHSL Section 3A
2nd Place Match (8 Man)
132
02/26
W
F 8-1 4:34
P. Viessman
Canby
MSHSL Section 3A
Placement Matches (8 Man)
132
02/25
W
F 2-0 0:59
E. Lange
Pipestone
MSHSL Section 3A
2nd Wrestleback (8 Man)
132
02/25
L
F 7-0 3:25
B. Reiss
Minneota
MSHSL Section 3A
Semis
132
02/25
W
F 2-0 1:04
L. Sherer
Adrian
MSHSL Section 3A
Quarterfinals (8 Man)
132
02/18
W
DEC 13-6
P. Viessman
Canby
MSHSL Section 3A Team
Quarterfinals (16 Team)
132
02/11
L
F 7-0 3:02
T. Pasvogel
---
Sibley East @ Jackson County Central
Round 1
132
02/04
W
F 2-0 0:34
Z. Voegele
WEM/JWP
Mike Fasnacht Memorial
Placement Matches (8 Man)
132
02/04
L
F 3-1 3:53
D. Rasmunsen
St. Clair/Mankato Loyola
Mike Fasnacht Memorial
Quarterfinals (8 Man)
132
02/04
L
TF 22-6 4:44
E. Wiens
Windom-Mountain Lake
Windom-Mountain Lake @ Jackson County Central
Round 1
138
01/30
W
F 0-0 0:47
C. Combs
Adrian Area
Jackson County Central @ Adrian Area
Round 1
132
01/27
W
DEC 7-5
P. Viessman
Canby
Canby @ Jackson County Central
Round 1
132
01/21
W
DEC 3-0
L. Gilbert
---
2017 Hutchinson Invitational
3rd Place Matches
132
01/21
W
F 2-0 0:57
A. Munoz
Jackson County Central
2017 Hutchinson Invitational
WB Semis
132
01/21
L
F 10-6 5:27
T. Card
Hutchinson
2017 Hutchinson Invitational
Semis
132
01/14
L
F 7-7 3:59
D. Nagel
---
Big South Conference Tournament
WB Semi`s
132
01/14
W
F 2-0 0:43
L. Hoppe
Saint James Area
Big South Conference Tournament
WB Round 2
132
01/14
W
F 8-2 3:31
E. Lange
Pipestone Area
Big South Conference Tournament
WB Round 1
132
01/14
L
F 4-0 1:53
W. Gillette
St. Peter
Big South Conference Tournament
Round of 16
132
01/12
L
MD 12-1
D. Dulas
Marshall
Jackson County Central vs. Marshall
Round 1
132
01/12
W
F 5-6 3:07
L. Paw
Worthington
Worthington @ Jackson County Central
Round 1
132
01/07
W
F 0-0 1:54
B. Jones
Lake Crystal Wellcome Memorial Area
Lake Crystal Wellcome Memorial Area @ Jackson County Central
Round 1
132
12/30
L
TF 17-1 4:40
J. Block
Mankato West
2016 Rumble on the Red - Varsity
QTRS & WB4
132
12/29
W
DEC 7-4
M. Garnatz
Waconia
2016 Rumble on the Red - Varsity
R3 & WB3
132
12/29
L
F 4-1 1:34
C. Carlson
Willmar
2016 Rumble on the Red - Varsity
R2 & WB1
132
12/17
L
DEC 5-3
M. Madimba
Coon Rapids
Minnesota Christmas Tournament
Cons Round 3
132
12/16
L
F 2-0 0:56
S. Stuhl
Ellsworth
Minnesota Christmas Tournament
Champ round 2
132
12/14
W
F 4-1 0:34
Q. Abrahamson
Harrisburg
Jackson County Central @ Harrisburg
Round 1
145
12/14
L
F 8-1 1:42
N. Hoback
Harrisburg
Jackson County Central @ Harrisburg
Round 1
138
12/14
W
F 4-1 1:10
Q. Abrahamson
Harrisburg
Jackson County Central @ Harrisburg
Round 1
145
12/10
L
F 11-3 4:31
J. Meyer
United South Central
JCC Pizza Ranch Invitational
Round 3
138
12/10
L
F 10-7 4:29
L. Skallet
Eagan
JCC Pizza Ranch Invitational
Round 2
138
12/10
W
TF 21-3
D. Beier
Wabasha-Kellogg
JCC Pizza Ranch Invitational
Round 1
138
12/07
L
F 0-0 2:25
B. Olsen
Pipestone Area
Jackson County Central @ Pipestone Area
Round 1
145
12/05
W
MD 18-5
S. Hartman
Lake Crystal Wellcome Memorial Area
Paul Krueger Classic St. James
Round 1
138
12/03
L
F 0-0 3:52
D. Dulas
Marshall/Lakeview
SJA Paul Krueger - Varsity Tournament
Placement Matches (8 Man)
138
12/03
W
MD 17-5
S. Hartman
Lake Crystal Wellcome Memorial Area
SJA Paul Krueger - Varsity Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
138
12/03
L
F 4-0 3:22
D. Dulas
Marshall
Paul Krueger Classic St. James
Champ. Round 1
138
12/03
W
TF 20-5
S. Hartman
Lake Crystal Wellcome Memorial Area
Paul Krueger Classic St. James
Champ. Round 1
138
12/03
L
F 4-0 2:59
D. Dulas
Marshall
Paul Krueger Classic St. James
Champ. Round 1
138
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
F 4-2 3:41
A. Borsgard
Windom-ML
Individual Sections
3rd Place Match
126
02/22
W
F 2-0 0:15
A. Maher
BOLD
Individual Sections
Cons. Round 2
126
02/22
L
F 4-1 1:16
S. Hieronimus
---
Individual Sections
Semifinals
126
02/22
W
F 4-1 1:08
T. Johnson
St. James
Individual Sections
Quarterfinals
126
02/20
L
F 0-0 3:41
A. Borsgard
Windom-Mountain Lake
MSHSL Section 3A
Placement Matches (16 Man)
126
02/20
W
F 0-0 0:15
A. Maher
Bold
MSHSL Section 3A
4th Wrestleback (16 Man)
126
02/20
L
F 0-0 1:16
S. Hieronimus
---
MSHSL Section 3A
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/19
W
F 0-0 1:08
T. Johnson
St James
MSHSL Section 3A
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/30
L
MD 10-0
A. Hingst
---
Mike Fasnacht Memorial
Finals (8 Man)
126
01/30
W
DEC 9-7
B. Johnson
WEM/JWP
Mike Fasnacht Memorial
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
126
01/30
W
F 6-2 1:53
C. Gorr
Northfield
Mike Fasnacht Memorial
Quarterfinals (8 Man)
126
01/22
W
F 5-0 0:50
T. Lacek
Canby
JCC @ Canby
Round 1
126
01/16
L
F 5-2 3:04
G. Board
Andover
2016 Hutchinson Invitational
5th Place Matches
126
01/16
L
F 2-0 1:54
A. Loeher
Foley
2016 Hutchinson Invitational
WB Semis
126
01/16
L
TF 17-1 5:18
G. Board
Andover
2016 Hutchinson Invitational
Quarters
126
12/29
L
F 5-0 2:04
G. Board
Andover
Rumble on the Red - Varsity
Champ & 3rd WB
126
12/29
W
F 2-0 0:58
B. Nolen
Faribault
Rumble on the Red - Varsity
2nd WB
126
12/29
L
F 2-0 1:54
T. Torgerson
---
Rumble on the Red - Varsity
Champ & 1st WB
126
12/19
L
F 15-1 3:20
T. Smith
---
All Force Minnesota Christmas tournament
Consolation Round 3
126
12/19
W
F 4-0 2:29
M. Moukrim
Eastview
All Force Minnesota Christmas tournament
Consolation Round 2
126
12/18
L
TF 16-0 5:34
J. Stauffacher
Scott West
All Force Minnesota Christmas tournament
Round 2 Champ
126
12/18
W
F 11-0 3:33
J. Gianakos
West Fargo
All Force Minnesota Christmas tournament
Round 1 (32 Man)
126
12/12
L
MD 10-2
B. Riess
Minneota
JCC Pizza Ranch Invitational
Placement Matches (16 Man)
126
12/12
W
F 0-0 1:26
M. Sean
Shakopee
JCC Pizza Ranch Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/12
W
F 9-5 5:44
E. Pavelko
Worthington
JCC Pizza Ranch Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
126
12/12
L
DEC 6-5
T. Dalen
Harrisburg
JCC Pizza Ranch Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/12
W
F 0-0 0:45
N. Curry
Windom
JCC Pizza Ranch Invitational
Round 1 (16 Man)
126
12/09
W
MD 12-0
N. Hoback
Harrisburg
Harrisburg @ JCC
Round 1
132
12/05
W
F 0-0 3:31
J. Vidales
St. James Area
St. James Area `Paul Krueger` Classic
Placement Matches (8 Man)
132
12/05
W
F 0-0 1:50
J. Hughes
---
St. James Area `Paul Krueger` Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
132
12/05
W
F 10-7 3:55
J. Vidales
St. James
PK Classic
Champ. Round 1
132
12/02
W
F 7-0 1:46
E. Baatz
Pipestone
Pipestone @ JCC
Round 1
132
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023