Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mac Shields
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
2A - Millard
Millard
Millard County Wrestling Club
Millard Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
L
F 1-2 2:06
S. Smith
South Sevier
Utah Little League State 2024
2nd Wrestleback (8 Man)
122-127
04/06
W
DEC 11-10
D. Houston
PANGUITCH
Utah Little League State 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
122-127
01/20
L
F 2-0 0:17
E. Henrie
3A - North Sanpete
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
116
01/20
L
TF 16-0 3:26
I. McIntyre
3A - Carbon
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
116
01/11
L
DEC 8-5
C. Wade
Millard Wrestling Club
2024 Junior High Southern Region
Round 3
113
01/11
L
F 4-0 0:34
U. Anderson
Delta
2024 Junior High Southern Region
Round 2
113
01/11
W
DEC 7-6
R. Christiansen
Emery
2024 Junior High Southern Region
Round 1
113
01/06
W
F 7-4 3:00
B. Jackson
South Summit Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
115-120
01/06
L
F 2-0 0:30
J. Winward
Empire Battle School
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
115-120
01/06
W
F 9-4 2:52
M. Dixon
American Fork Jr High
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
115-120
12/09
L
FOR 0-0
C. Wade
Millard County Wrestling Club
Rabbit Rumble Act II
Round 3 (4 Man)
105-115
12/09
W
F 10-2 0:41
C. McNeill
Beaver
Rabbit Rumble Act II
Round 2 (4 Man)
105-115
12/09
L
FOR 0-0
B. Droubay
Shootbox wrestling club
Rabbit Rumble Act II
Round 1 (4 Man)
105-115
12/02
L
TF 15-0 2:15
Z. Clark
Grantsville Wrestling Club
Thunder Classic
Round 2 (4 Man)
107-112
12/02
W
MD 12-2
C. Crittenden
South Summit Wrestling Club
Thunder Classic
Round 1 (4 Man)
107-112
11/18
L
MD 8-0
S. Smith
South Sevier Jr. Wrestling
2023 Millard Youth Ironman
Round 5 (6 Man)
105-110
11/18
L
F 13-0 2:53
T. Griffiths
Iron County Wrestling Academy
2023 Millard Youth Ironman
Round 4 (6 Man)
105-110
11/18
W
F 8-1 4:25
T. Vinney
Beaver
2023 Millard Youth Ironman
Round 3 (6 Man)
105-110
11/18
L
F 2-0 0:12
B. Spencer
Iron County Wrestling Academy
2023 Millard Youth Ironman
Round 2 (6 Man)
105-110
11/18
L
F 2-0 1:10
Z. Benson
Beaver
2023 Millard Youth Ironman
Round 1 (6 Man)
105-110
11/11
W
FOR 0-0
G. Dennison
Millard Wrestling Club
NORTH SEVIER JRH SEASON OPENER
Round 3 (4 Man)
106-115
11/11
L
F 2-0 0:40
M. Coates
Gunnison Valley
NORTH SEVIER JRH SEASON OPENER
Round 2 (4 Man)
106-115
11/11
L
F 2-0 0:19
E. Henrie
Club King - North Sanpete
NORTH SEVIER JRH SEASON OPENER
Round 1 (4 Man)
106-115
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023