Mar 23-Dec 31, 6:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
JT Tsokolas
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Mustang WC
Mustang Wrestling Club
Mustangs
Mustangs WC
St Christina School
Team Gotcha
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
L
F 4-0 1:28
J. Mach
Rocket Trained
NUWAY Nationals Individual
Placement Matches (16 Man)
52
04/06
W
DEC 2-0
M. Rosas
Capital City Wrestling Club
NUWAY Nationals Individual
4th Wrestleback (16 Man)
52
04/06
W
F 7-0 2:58
L. Cole
Niles Vikings
NUWAY Nationals Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
52
04/06
W
MD 11-1
C. Peludat
Pure Impact
NUWAY Nationals Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
52
04/06
L
MD 9-0
L. Boyd
Delta Wrestling Club INC
NUWAY Nationals Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
52
03/29
L
DEC 3-0
E. Ross
SVWC
Cheesehead Individual
4th Wrestleback (16 Man)
52
03/29
W
DEC 7-4
E. Buuck
Garrett Wrestling Club
Cheesehead Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
52
02/18
W
F 9-0 2:45
C. Remegi
Vittum Cats
Junior T-Bolt Invitational 2024
Round 2
51-53 B
02/18
W
MD 9-0
S. Aguilera
Sandwich Wrestling Club
Junior T-Bolt Invitational 2024
Round 1
51-53 B
02/11
W
F 4-0 2:28
P. Lilas
Lemont Bears
2024 Ted Harvey Memorial
Round 2
51-51
02/03
L
DEC 7-4
G. Temple
Fox Lake Wrestling Club
2024 IL Kids Future Finalist
Round 5 (6 Man)
52-53
02/03
W
F 10-0 1:31
L. Kesler
Fisher WC
2024 IL Kids Future Finalist
Round 4 (6 Man)
52-53
02/03
L
DEC 6-1
J. Jones
Toss Em Up Wrestling Academy
2024 IL Kids Future Finalist
Round 3
52-53
02/03
L
F 2-0 0:25
P. Rangel
Storm Wrestling Academy
2024 IL Kids Future Finalist
Round 2
52-53
02/03
W
DEC 6-5
B. Czarnecki
Lake Zurich Cubs Wrestling Clu
2024 IL Kids Future Finalist
Round 1
52-53
01/28
W
MD 11-1
P. Lilas
Lemont Bears WC
Demolition Battle of Ragnarok
Round 3 (4 Man)
51-52 A
01/28
W
F 12-2 1:34
D. Bern
Fox Valley WC
Demolition Battle of Ragnarok
Round 2 (4 Man)
51-52 A
01/28
W
F 0-0
B. Zapchenk
LW Wrestling Club
Demolition Battle of Ragnarok
Round 1 (4 Man)
51-52 A
01/27
L
DEC 8-6
R. Couture
Cory Clark Wrestlinlg
2024 Boneyard Bash Girls/Beginners/8u & 10u ELITE
Final Round
50-52
01/27
W
DEC 6-2
W. Fitzgerald
Little Celtic Wrestling Club
2024 Boneyard Bash Girls/Beginners/8u & 10u ELITE
Round 2
50-52
01/27
L
DEC 6-3
G. Temple
Fox Lake Wrestling Club
2024 Boneyard Bash Girls/Beginners/8u & 10u ELITE
Round 1
50-52
01/07
W
F 7-0 2:00
O. Orcutt
St. Charles Wrestling Club
2024 Bob Jahn Memorial
Round 2
53-54 B
01/07
W
TF 15-0 2:56
J. Valle
P3 Warrior Wrestling Academy
2024 Bob Jahn Memorial
Round 1
53-54 B
12/29
L
DEC 6-0
R. Hauch
Linden Elementary School
Christmas Sparty Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
52
12/29
W
F 6-0 1:18
J. Kribs
Jamestown Lower Elementary
Christmas Sparty Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
52
12/29
L
MD 12-1
L. Boyd
O R Baker Elementary School
Christmas Sparty Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
52
12/10
W
MD 14-3
T. Holba
Frankfort Gladiator Wrestling
2023 Orland Park Pioneer KickOff Classic
Round 2
52-52
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/07
L
Replay
F 2-0 1:57
M. Rosas
Capital city
Rumble Individual
Placement Matches (16 Man)
47
07/07
L
Replay
F 2-0 0:20
J. Lutes
Ragin Raisins
Rumble Individual
4th Wrestleback (16 Man)
47
07/07
W
Replay
DEC 4-1
J. Bayles
---
Rumble Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
47
07/07
W
Replay
DEC 9-4
R. Clay
Anchor Bay WC
Rumble Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
47
07/07
W
Replay
F 7-0 1:45
G. Vold
Team Nazar
Rumble Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
47
07/07
L
Replay
DEC 6-4
N. Mannor
Capital city
Rumble Individual
Round 1 (16 Man)
47
06/03
L
Replay
DEC 11-4
D. Pierce
Cookeville Youth Wrestling
Bootleggers Individual
Placement Matches (8 Man)
47
06/03
W
Replay
F 2-0 0:45
E. Smith
Edge Wrestling
Bootleggers Individual
2nd Wrestleback (8 Man)
47
06/03
W
Replay
MD 17-9
T. Petraglia
Steel Valley Renegades
Bootleggers Individual
Semis & 1st WB (8 Man)
47
06/03
L
Replay
DEC 9-7
L. Crowe
Soddy Daisy Wrestling
Bootleggers Individual
Quarterfinals (8 Man)
47
05/06
W
MD 12-2
Z. Holmes
---
Viking War Individual
Placement Matches (8 Man)
44/47
05/06
W
F 8-0 2:20
G. King
Holt Wrestling Club
Viking War Individual
2nd Wrestleback (8 Man)
44/47
05/06
L
DEC 7-0
T. Simmons
Michigan Revolution
Viking War Individual
Semis & 1st WB (8 Man)
44/47
05/06
W
F 2-0 0:34
T. Suttles
Simmons Academy of wrestling
Viking War Individual
Quarterfinals (8 Man)
44/47
03/26
W
F 2-0 0:44
L. Gollick
Callan Wrestling Academy
Beginner Bash Folkstyle FINALS
Final Round
47-47
03/26
W
F 17-3 2:00
C. Finan
Demolition Wrestling Club
Beginner Bash Folkstyle FINALS
Round 2
47-47
03/26
W
F 4-1 0:57
F. Kueker
Crystal Lake Wizards
Beginner Bash Folkstyle FINALS
Round 1
47-47
01/29
W
F 4-2 2:55
N. Judycki
SOUTHSIDE OUTLAWS
2023 Grinch Grappler
Round 2
48-50
01/29
W
F 18-4 2:17
A. Vassiliou
Tinley Park Bulldogs
2023 Grinch Grappler
Round 1
48-50
01/08
L
MD 8-0
J. III
Springs elite
2023 Bob Jahn Memorial
Round 2
48-54
01/08
W
MD 15-2
M. Pell
Oak Forest Warriors
2023 Bob Jahn Memorial
Round 1
48-54
12/31
W
F 5-0 0:24
G. McArthur
Headlock Wrestling Academy
Betty Martinez Memorial Tournament
Round 2
47-48
12/31
L
DEC 4-0
W. Fitzgerald
LWWC
Betty Martinez Memorial Tournament
Round 1
47-48
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023