Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hunter Jonsson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2021-2022
Team Name
Whittemore-Prescott
Whittemore-Prescott HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 5-2 1:31
L. Wilks
Charlevoix HS
MHSAA Regional 13-4
2nd Wrestleback (8 Man)
157
02/17
L
F 2-0 0:14
J. Lipnitz
St Ignace-LaSalle HS
MHSAA Regional 13-4
Quarterfinals (8 Man)
157
02/10
L
F 6-1 2:50
E. Murphy
Whittemore-Prescott HS
MHSAA District 26-4
Placement
157
02/10
W
F 2-0 1:25
A. Kaminske
Atlanta HS
MHSAA District 26-4
Cons. Semis (16 and 32 Man)
157
02/10
L
F 2-0 1:15
C. Wenkel
Benzie Central HS
MHSAA District 26-4
Round 4 (16 and 32 Man)
157
02/10
W
F 2-5 1:32
O. Warner
Tawas Area HS
MHSAA District 26-4
Round 3 (16 and 32 Man)
157
02/10
W
F 2-0 1:09
K. Travis
Alcona HS
MHSAA District 26-4
Round 2 (16 and 32 Man)
157
02/02
W
F 2-0 0:44
O. Romancky
Charlton Heston Academy
NSL Tournament
Placement Matches (8 Man)
157
02/02
W
F 2-0 0:29
Z. Villalobos
Alcona HS
NSL Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
157
02/02
L
F 4-2 1:38
H. Derry
Rogers City HS
NSL Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
157
02/02
W
F 2-0 0:40
K. Travis
Alcona HS
NSL Tournament
Quarterfinals (8 Man)
157
01/06
L
F 13-3 2:45
D. Murray
Mt Pleasant
52nd Annual St. Louis Tribute to Bob Threloff
Round 3
157
01/06
L
F 4-0 4:56
A. Tait
Clare
52nd Annual St. Louis Tribute to Bob Threloff
Round 2
157
01/06
W
F 2-0 0:49
W. Randall
Garber
52nd Annual St. Louis Tribute to Bob Threloff
Round 1
157
12/28
L
FOR 0-0
J. Stevens
HH Dow HS
Freeland Christmas Tournament
---
157
12/28
L
F 4-2 1:57
J. Stevens
HH Dow HS
Freeland Christmas Tournament
Prelim 1
157
12/14
L
F 2-0 1:01
O. Warner
Tawas Area HS
WP Invite
Round 1
165
12/13
W
F 3-2 3:29
D. Williams
Oscoda HS
WP Invite
Round 1
165
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
F 6-0 1:39
B. Ghent
Reed City HS
Northern Michigan Championship
Round 4
160
01/29
L
F 2-0 0:46
L. Martin
Tawas Area HS
Northern Michigan Championship
Round 2
160
12/30
L
F 0-0 4:40
D. Hardenburgh
Ogemaw Heights
Freeland Invitationsl
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
12/30
W
DEF 0-0
J. Detwiler
Three Rivers HS
Freeland Invitationsl
2nd Wrestleback (16 Man)
160
12/30
W
F 0-0 1:45
M. Teer
Meridian Early College
Freeland Invitationsl
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
12/30
L
F 0-0 1:06
D. Reynolds
Bay City Western
Freeland Invitationsl
Round 1 (16 Man)
160
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020