May 2-3, 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Tomorrow · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Tomorrow · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Tomorrow · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Tomorrow · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Tomorrow · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Tomorrow · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Levi Wilson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
TUTTLE
Tuttle
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
DEC 7-5
T. Collinsworth
CATOOSA
OSSAA Boys State Championships
3rd Place
4A-132
02/24
W
Replay
DEC 13-8
T. Bell
FT. GIBSON
OSSAA Boys State Championships
Cons. Semis (10 Man)
4A-132
02/23
L
Replay
DEC 5-4
M. Velasquez
CASCIA HALL
OSSAA Boys State Championships
Semis
4A-132
02/22
W
Replay
DEC 5-0
M. Duke
SALLISAW
OSSAA Boys State Championships
Quarters (10 Man)
4A-132
02/17
L
DEC 3-2
L. Crawford
CACHE
OSSAA 4A West Regional
1st Place
132
02/16
W
DEC 5-3
T. Bell
FT. GIBSON
OSSAA 4A West Regional
Semis
132
02/16
W
F 2-0 1:01
J. Blocker
CUSHING
OSSAA 4A West Regional
Quarters
132
02/16
W
F 10-0 2:47
K. Looney
HARRAH
OSSAA 4A West Regional
Round 1 (16 Man)
132
02/09
W
Replay
F 9-1 3:18
j. cole
SULPHUR
OSSAA State Dual Championships
Semifinals (8 Team)
132
02/09
W
Replay
DEC 10-6
J. Blocker
CUSHING
OSSAA State Dual Championships
Finals (8 Team)
132
02/09
W
Replay
TF 15-0 5:23
J. Ortiz
POTEAU
OSSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
132
01/27
W
MD 12-0
D.
ELGIN
ELGIN @ TUTTLE
Round 1
132
01/26
W
DEC 4-2 SV
K. Kizarr
MARLOW
MARLOW @ TUTTLE
Round 1
132
01/24
W
DEC 6-4
E. Rodriguez
BROKEN ARROW
Tri Dual - Allen TX & Broken Arrow
Round 1
132
01/23
L
TF 18-2 3:38
J. Jackson-Bey
Allen
Tri Dual - Allen TX & Broken Arrow
Round 1
132
01/20
L
F 2-0 1:47
C. Vazquez
De La Salle
2024 MidCals
3rd
135 Boys
01/20
W
F 3-0 2:25
D. Cardinas
Silver Creek
2024 MidCals
Cons Semis and 7th place
135 Boys
01/20
W
DEC 7-0
E. Krantz
McQueen
2024 MidCals
Cons D2 R2
135 Boys
01/20
W
DEC 5-0
N. Spotswood
Folsom
2024 MidCals
Cons Round 1 Day 2
135 Boys
01/19
W
TF 17-0 4:45
B. Camara
Elk Grove
2024 MidCals
Quarters & 5th WB (64 Man)
135 Boys
01/19
W
F 12-0 1:52
D. Keffer
Castro Valley
2024 MidCals
4th Wrestleback (64 Man)
135 Boys
01/19
L
F 5-0 1:39
E. Cortez
Gilroy
2024 MidCals
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
135 Boys
01/19
W
F 2-2 1:52
M. Derminasian
Roosevelt
2024 MidCals
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
135 Boys
01/14
L
F 4-0 3:37
H. Bogner
Dumas
Greg Henning Invitational Boys
Placement Matches (16 Man)
132
01/13
W
F 10-1 4:31
j. cole
SULPHUR
Greg Henning Invitational Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/12
W
F 11-0 2:41
A. McKedy
MCLOUD
Greg Henning Invitational Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/12
W
F 13-2 2:32
Z. McKnight
WESTMOORE
Greg Henning Invitational Boys
Round 1 (16 Man)
132
01/11
W
F 12-0 2:31
B. Cardenas
DOUGLASS
District Quads
Round 1
132
01/11
W
F 6-1 1:52
C. Newell
PAULS VALLEY
District Quads
Round 1
132
01/10
W
F 10-0 4:28
L. Lyons
GUTHRIE
GUTHRIE @ TUTTLE
Round 1
132
01/05
L
DEC 7-4
Y. Amen
Whitfield
79th Geary Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
132
01/05
L
DEC 4-2
E. Rodriguez
Broken Arrow
79th Geary Invitational
Champ Rd 2
132
01/01
L
DEC 6-4
G. Cardenas
Pomona
NWHOF Duals
Round 1
132
12/16
W
MD 8-0
F. Kurtz
EL RENO
EL RENO @ TUTTLE
Round 1
132
12/15
W
TF 18-2 4:35
l. dearman
SULPHUR
SULPHUR @ TUTTLE
Round 1
132
12/13
W
F 10-2 2:53
J. Paulk
EDMOND MEMORIAL
EDMOND MEMORIAL @ TUTTLE
Round 1
138
12/10
L
DEC 6-2
E. Valadez
Arlington Martin
Mid America Nationals
Finals 5th
132
12/09
W
DEC 6-2
A. Stuart
Olathe East
Mid America Nationals
Day 2 - Rnd 3B - Gold Cons Semis
132
12/09
W
F 10-1 2:57
K. Looney
Harrah
Mid America Nationals
Day 2 - Rnd 2A - 2nd WB GOLD
132
12/09
L
MD 15-1
C. Aron
College Park
Mid America Nationals
Day 2 - Rnd 1A - Gold Quarters
132
12/09
W
TF 15-0 4:00
L. Blanding
Olathe Northwest
Mid America Nationals
Day 1 Rnd 6A - Gold Round 1 Mats 1-4
132
12/09
W
DEC 6-0
A. Stuart
Olathe East
Mid America Nationals
Day 1 Round 5 40 Man only
132
12/08
W
TF 16-0 2:00
J. Shive
Altus
Mid America Nationals
Day 1 - Round 4 32 and 40 Man
132
12/08
W
MD 11-0
L. Ragle
Collinsville
Mid America Nationals
Day 1 - Round 2 32 and 40 Man
132
12/08
W
F 1-4 0:33
S. Cameron
Liberity Christian School
Mid America Nationals
Day 1 Round 1 40 Man Only
132
12/08
W
MD 8-0
F. Kurtz
El Reno
Tuttle vs El Reno
Finals (2 Team)
132
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022