Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jayson Kreier
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2016-2017
Team Name
PORTAGE (WI)
Portage
portage youth wrestling club
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
W
F 4-7 2:44
R. Ramos
Oregon
Portage @ Oregon
Round 1
126
01/22
W
F 0-0 2:45
G. Kenney
Badger
2022 Tom Janssen Dual Invitational
Round 1
126
01/22
W
F 0-0 2:59
J. Bongle
Manitowoc Lincoln
2022 Tom Janssen Dual Invitational
Round 1
126
01/22
W
F 0-0 3:22
A. Thames-Martin
Wauwatosa West/East
2022 Tom Janssen Dual Invitational
Round 1
126
01/21
W
F 7-0 3:03
D. Ortega
Watertown
2022 Tom Janssen Dual Invitational
Round 1
126
01/21
W
F 0-0 2:50
P. Ferguson
Reedsburg Area
Reedsburg Area @ Portage
Round 1
126
01/07
W
DEC 12-9
R. Darling
Rockton (HONONEGAH)
XLVII Sycamore Invitational
Gold Division 3rd Place
126
01/07
L
F 2-0 0:45
J. Buckheister
SYCAMORE (HS)
XLVII Sycamore Invitational
Gold Division Semifinals and Wrestlebacks
126
01/07
W
F 4-2
A. Celner
Rockton (HONONEGAH)
XLVII Sycamore Invitational
Gold Division Quarterfinals
126
01/07
W
F 6-5 3:45
G. Govea
LaGrange (LYONS)
XLVII Sycamore Invitational
Round 3 (24 Man)
126
01/07
L
F 9-0 2:59
J. Hanselman
Elmhurst (YORK)
XLVII Sycamore Invitational
Round 1
126
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/08
W
F 3-6 3:52
F. Serrano
Elmhurst (YORK)
XLVI SYCAMORE INVITATIONAL
Gold Division 3rd Place
120
01/08
L
F 0-8 3:14
D. Recchia
YORKVILLE (HS)
XLVI SYCAMORE INVITATIONAL
Gold Division Semifinals and Wrestlebacks
120
01/08
W
F 2-0 1:05
R. Addis
MARENGO
XLVI SYCAMORE INVITATIONAL
Gold Division Quarterfinals
120
01/08
L
F 4-0 1:45
C. Diemel
Rockton (HONONEGAH)
XLVI SYCAMORE INVITATIONAL
Round 3 (24 Man)
120
12/30
L
F 2-0 0:26
D. Ammerman
---
Bi-State Classic
Round 4 (Session #2A)
120
12/29
W
DEC 6-2
T. Ochocki
South Saint Paul
Bi-State Classic
Round 3 (Session #1C)
120
12/29
L
F 4-0 0:40
C. Singewald
Cannon Falls/Randolph
Bi-State Classic
Round 2 (Session #1B)
120
12/11
L
F 10-5 2:13
N. Tonsor
Slinger
2021 Devils Duals
Quarters & WB (16 Team)
120
12/11
W
F 6-0 2:59
M. Hanke
Lomira
2021 Devils Duals
Semis & WB (16 Team)
120
12/11
L
F 2-0 0:35
M. Baumgartner
Prairie du Chien
2021 Devils Duals
Champ Round 1 (16 Team)
120
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
L
F 2-0 1:12
T. Barlow
OREGON YOUTH WRESTLING
Stoughton `Toughman` Tournament
Placement Matches (8 Man)
75-78
01/14
W
F 7-6 2:53
B. Bennett
Stoughton Wrestling Club
Stoughton `Toughman` Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
75-78
01/14
L
F 5-0 1:17
R. Koenig
Prairie du Chien
Stoughton `Toughman` Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
75-78
01/14
W
F 10-3 2:16
W. Mann
OREGON YOUTH WRESTLING
Stoughton `Toughman` Tournament
Quarterfinals (8 Man)
75-78
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023