Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Corbin Jansen
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Oak Creek
Oak Creek Attack
Oak Creek East
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 2-0 2:54
R. Kuck
Homestead
WIAA D1 Sect G @ Franklin
Quarterfinals (8 Man)
144
02/10
W
F 7-0 3:54
I. Perez
South Milwaukee
WIAA D1 Reg GII @ Greenfield
1st, 3rd, 5th (8 Man)
144
02/10
L
DEC 6-5
A. Gaona
Milw. Ronald Reagan/Salam
WIAA D1 Reg GII @ Greenfield
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
144
02/10
W
F 12-0 2:59
J. Serano
Milw. Hamilton/Audobon Tech.
WIAA D1 Reg GII @ Greenfield
Quarterfinals (8 Man)
144
02/10
L
NC 0-0
A. Gaona
Milw. Ronald Reagan/Salam
WIAA D1 Reg GII @ Greenfield
2nd & 4th (8 Man)
144
02/03
W
MD 14-5
G. Altamirano
Racine Case
2024 SEC Varsity Conference Tournament
5th
144
02/02
L
DEC 8-5
A. Hammerbeck
Kenosha Indian Trail Academy
2024 SEC Varsity Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
144
02/02
L
F 4-0 2:24
R. Garcia
Kenosha Bradford
2024 SEC Varsity Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
144
01/06
L
F 7-6 4:15
A. Knapp
Port Washington
The Duffy
2nd Wrestleback (16 Man)
144
01/05
L
F 0-2 2:39
L. Harris
Burlington
The Duffy
Round 1 (16 Man)
144
12/15
L
F 0-0
J. Siebert
Waukesha West
2023 Pirate Duals
Round 3 (8 Team)
144
12/15
W
F 4-2
M. Rabehl
Lakeside Lutheran
2023 Pirate Duals
Round 2 (8 Team)
144
12/15
L
TF 24-9
R. Miller
Middleton
2023 Pirate Duals
Round 1 (8 Team)
144
12/15
W
F 0-0
T. Moronez
Delavan-Darien
2023 Pirate Duals
Cross Bracket (8 Team)
144
12/12
L
DEC 14-7
G. Dickenson
Slinger
Suburban Christmas Clash
Round 1
144
12/12
L
F 0-0 4:04
J. Brandstatter
Muskego
Suburban Christmas Clash
Round 1
144
12/12
L
F 0-0 1:27
B. Guerra
Burlington
Suburban Christmas Clash
Round 1
144
12/05
W
F 0-0 5:00
K. Hentschel
Westosha Central
New Berlin Duals
Round 1
144
12/05
W
F 0-0 1:03
A. Richardson
Sheboygan Falls
New Berlin Duals
Round 1
144
12/05
W
F 5-3 4:34
J. Morris
New Berlin West/Eisen.
New Berlin Duals
Round 1
144
12/02
L
F 12-1 2:40
M. Baumgartner
Prairie du Chien
Howard Manley Duals
Round 4 (6 Team)
144
12/02
W
F 4-5 4:28
N. Cavazos
Baraboo
Howard Manley Duals
Round 3 (6 Team)
144
12/02
L
DEC 10-6
T. Moronez
Delavan-Darien
Howard Manley Duals
Finals (2 Team)
144
12/02
L
F 0-0
J. Ginal
East Troy
Howard Manley Duals
Round 5 (6 Team)
144
11/30
W
F 0-0 0:35
D. Alba
Greenfield
Oak Creek Tri
Round 1
144
11/30
W
F 0-0 1:19
R. Carter
Grafton
Oak Creek Tri
Round 1
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
W
F 2-2 0:58
Z. Krause
Mukwonago Wrestling Club
Southside Lutheran WC youth tournament
Round 4 (5 Man)
119-130
02/19
L
F 10-6 4:26
A. Ahler
Mukwonago Wrestling Club
Southside Lutheran WC youth tournament
Round 3 (5 Man)
119-130
02/19
W
F 13-0 1:07
S. Mixon
WLHS Jr Vikings
Southside Lutheran WC youth tournament
Round 2 (5 Man)
119-130
02/19
L
F 13-0 2:22
J. Mulnix
Ringers
Southside Lutheran WC youth tournament
Round 1 (5 Man)
119-130
01/29
L
F 6-1 2:18
S. Blockwitz
Burlington Youth Wrestling
Racine Coach Fenderson Classic
Round 3 (4 Man)
114-125
01/29
W
F 2-0 0:10
F. Forfeit
Kenosha Wrestling Academy
Racine Coach Fenderson Classic
Round 2 (4 Man)
114-125
01/29
L
TF 15-0 3:46
D. Solesky
Stateline Stingers
Racine Coach Fenderson Classic
Round 1 (4 Man)
114-125
01/07
W
F 7-0 2:59
S. Ryback
Lake Denoon
JR SEC conference tournament
Placement Matches (8 Man)
116-124
01/07
W
F 0-0 2:25
L. Wichgers
Greendale
JR SEC conference tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
116-124
01/07
W
F 2-0 0:20
M. Ahlborn
Lake Denoon
JR SEC conference tournament
Quarterfinals (8 Man)
116-124
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023