Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Tomorrow · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Mar 30, 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Mar 30, 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Mar 30, 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Mar 30, 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Sign In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Owen Noel
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2019-2020
2015-2016
Team Name
BAY PORT
Bay Port
BayPort
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
Replay
F 2-0 0:49
K. Landwehr
Marshfield
WIAA Team State
D1 - Semi-Finals (Fri 7:30pm.)
132
03/03
W
Replay
F 8-2 4:00
B. Mittlesteadt
Reedsburg Area
WIAA Team State
D1 - Quarter-Finals (Fri 5:30 p.m.)
132
02/23
L
Replay
DEC 7-0
C. Crumer
Arrowhead
2023 WIAA Individual State
D1 - Champ Round 1 (Thurs. 3:00 p.m.)
D1-132
01/27
W
DEC 10-3
C. Pratt
Pulaski
Pulaski @ Bay Port
Round 1
132
01/20
W
F 4-1 1:17
P. Malvitz
Ashwaubenon
Ashwaubenon @ Bay Port
Round 1
132
01/14
W
DEC 4-3
C. Freeman
Wisconsin Rapids Lincoln
Rumble by the Lake Duals
Round 3 (8 Team)
132
01/14
L
MD 15-2
Q. Wolbert
Oconomowoc
Rumble by the Lake Duals
Cross Bracket (8 Team)
132
01/14
W
TF 17-2 6:00
C. Nechvatal
Waunakee
Rumble by the Lake Duals
Round 2 (8 Team)
132
01/14
W
TF 16-1 5:02
J. Hower
Germantown
Rumble by the Lake Duals
Placement Matches (8 Team)
132
01/06
W
F 8-0 1:14
A. Yang
Green Bay Preble
Green Bay Preble @ Bay Port
Round 1
132
12/03
L
DEC 1-0
B. Bastien
Luxemburg-Casco
Luxemburg-Casco Spartan Duals
Round 2 (6 Team)
132
12/03
W
MD 14-6
A. Armagost
Wisconsin Rapids Lincoln
Luxemburg-Casco Spartan Duals
Round 3 (6 Team)
132
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
W
DEC 5-2
J. Sheppard
Neenah
WIAA D1 Sect. B @ Hortonville
1st & 3rd (8 Man)
126
02/19
L
DEC 5-3 SV
T. Peach
Kimberly
WIAA D1 Sect. B @ Hortonville
Semifinals (8 Man)
126
02/19
W
TF 15-0 5:16
T. Salm
Appleton North
WIAA D1 Sect. B @ Hortonville
Quarterfinals (8 Man)
126
02/19
L
NC 0-0
T. Peach
Kimberly
WIAA D1 Sect. B @ Hortonville
2nd Place Match (8 Man)
126
01/15
W
DEC 3-2 UTB
B. Carton
Shiocton
2022 Freedom Irish Invitational
1st place
126
01/15
W
DEC 7-2
N. Skebba
Hortonville
2022 Freedom Irish Invitational
round 3
126
01/15
W
TF 17-1 5:57
G. Deiter
Brillion
2022 Freedom Irish Invitational
round 2
126
12/30
L
DEC 7-4
J. Blaken
Gale-Ett.-Tremp./Melrose-Mind.
Bi-State Classic
Session 3 - 9th Place
126
12/30
W
MD 8-0
C. Spensley
Belmont/Platteville
Bi-State Classic
Round 9 WB (Session #3D)
126
12/30
L
DEC 5-2
K. Schumacher
Port Washington
Bi-State Classic
Round 8 WB (Session #3C)
126
12/30
W
MD 9-0
C. Nooyen
Pulaski
Bi-State Classic
Round 6 WB (Session #3A)
126
12/30
W
F 2-2 1:32
J. Zibrowski
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson
Bi-State Classic
Round 5.2 WB (Session #2C)
126
12/29
L
MD 9-0
E. Worachek
Luxemburg-Casco
Bi-State Classic
Round 3 (Session #1C)
126
12/29
W
DEC 7-0
J. Freie
Waunakee
Bi-State Classic
Round 2 (Session #1B)
126
12/29
W
DEC 9-2
J. Blaken
Gale-Ett.-Tremp./Melrose-Mind.
Bi-State Classic
Round 1 (Session #1A)
126
12/04
W
DEC 7-0
J. Shaver
Sheboygan Falls
Luxemburg-Casco Spartan Duals
Round 1 (6 Team)
126
12/04
W
F 8-1 1:35
J. Harshman
Holmen
Luxemburg-Casco Spartan Duals
Round 3 (6 Team)
126
12/04
W
F 6-1 2:55
J. Lloyd
Oshkosh West
Luxemburg-Casco Spartan Duals
Round 4 (6 Team)
126
12/04
W
DEC 6-3
K. Schumacher
Port Washington
Luxemburg-Casco Spartan Duals
Round 5 (6 Team)
126
12/04
L
TF 15-0 5:01
E. Worachek
Luxemburg-Casco
Luxemburg-Casco Spartan Duals
Round 2 (6 Team)
126
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
F 9-2 1:57
G. Clark
Kaukauna
WIAA D1 Team Sect. @ Green Bay West
Finals (2 Team)
106
02/15
L
F 6-0 3:05
T. Phillips
Green Bay Preble
WIAA D1 Reg.1 @ Green Bay Preble
2nd & 4th (8 Man)
106
02/15
W
F 0-2 2:33
E. Eggert
Pulaski
WIAA D1 Reg.1 @ Green Bay Preble
1st, 3rd, 5th (8 Man)
106
02/15
L
F 2-0 0:46
S. Corrigan
De Pere
WIAA D1 Reg.1 @ Green Bay Preble
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
106
02/15
W
F 2-2 3:02
E. Denis
Manitowoc Lincoln
WIAA D1 Reg.1 @ Green Bay Preble
Quarterfinals (8 Man)
106
02/01
L
MD 9-0
G. Pankratz
Oconto Falls
Pulaski Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
106
02/01
L
F 2-0 0:23
R. LeMieux
Coleman
Pulaski Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
106
12/21
L
DEC 7-4
A. Woda
Oak Creek
Fond du Lac Invite- Varsity 2019
2nd Wrestleback (16 Man)
106
12/21
W
F 10-1 2:57
J. Paulick
Menomonee Falls
Fond du Lac Invite- Varsity 2019
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
12/21
L
TF 15-0 5:44
C. Uselman
Sauk Prairie
Fond du Lac Invite- Varsity 2019
Round 1 (16 Man)
106
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/02
L
DEC 6-0
D. Wudtke
WITTENBERG-BIRNAMWOOD
17TH ANNUAL DENMARK YOUTH WRESTLING
Round 5 (6 Man)
62-67
01/02
L
DEC 2-0 SV
E. Eggert
PULASKI
17TH ANNUAL DENMARK YOUTH WRESTLING
Round 3 (6 Man)
62-67
01/02
W
DEC 5-1
J. Hansel
EXCEL
17TH ANNUAL DENMARK YOUTH WRESTLING
Round 2 (6 Man)
62-67
01/02
W
DEC 2-0
T. Nicklaus
BRILLION
17TH ANNUAL DENMARK YOUTH WRESTLING
Round 1 (6 Man)
62-67
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023