Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Andrew Gonzales
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Central
Cheyenne Central
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
W
DEC 8-6
K. Williams
Cheyenne East
Cheyenne East @ Central
Round 1
132
02/03
W
DEC 16-11
C. Bailey
Thunder Basin High School
Central @ Thunder Basin High School
Round 1
132
01/31
W
F 17-1 5:48
W. Einest
Laramie
Laramie @ Central
Round 1
138
01/13
W
DEC 11-4
C. Smith
Cheyenne Central High School
2024 Golden Eagle Invitational
Placement
132
01/13
W
F 2-0 0:48
E. Castillo
Littleton
2024 Golden Eagle Invitational
16- Semis & 3 WB/ 8- Semis & 1 WB
132
01/13
W
F 10-1 1:36
E. Garcia
Northridge
2024 Golden Eagle Invitational
16- Quarters 1st WB/8 Quarters
132
01/13
W
TF 22-3 4:22
I. Wing
Boulder
2024 Golden Eagle Invitational
Round 1 (16 Man)
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
W
NC 0-0
T. Vigil
Central
WHSAA Boys State Championships
5th Place
4A-126
02/25
L
DEC 5-3 SV
M. Patterson
Star Valley
WHSAA Boys State Championships
Consi Semis 4th Wrestleback (16 Man)
4A-126
02/25
L
F 7-1 3:27
T. Parry
Star Valley
WHSAA Boys State Championships
Semis (16 Man)
4A-126
02/24
W
DEC 2-1
W. Horner
Natrona County
WHSAA Boys State Championships
Quarters (16 Man)
4A-126
02/24
W
MD 12-2
C. Barrett
---
WHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
4A-126
02/17
L
DEF 0-0
L. Wood
Sheridan
WHSAA 4A East Regional
Placement Matches
126
02/17
W
Replay
TF 16-1 5:13
C. Bailey
Thunder Basin High School
WHSAA 4A East Regional
Semis and WB3
126
02/17
W
Replay
F 7-0 1:13
W. Keith
Campbell County
WHSAA 4A East Regional
Quarters and WB1
126
02/10
W
DEC 6-4 SV
B. Whitright
---
Central @ Cheyenne East
Round 1
126
02/08
W
F 12-0 1:40
C.
South
South @ Central
Round 1
126
02/04
W
MD 13-4
A. Garcia
Campbell County
Campbell County @ Central
Round 1
132
02/04
W
MD 12-4
O. Bautista
---
Thunder Basin High School @ Central
Round 1
126
02/03
L
F 5-0 1:49
L. Wood
Sheridan
Sheridan @ Central
Round 1
126
01/28
L
Replay
F 4-0 2:55
M. Patterson
Star Valley
2023 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
Cons Qtrs
126
01/27
L
Replay
F 2-0 1:27
R. Proffit
Kemmerer
2023 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
Rd 4 Quarterfinals w/WB
126
01/27
W
Replay
TF 17-2 5:58
F. Smith
Campbell County
2023 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
Round 2
126
01/27
W
Replay
DEC 5-3
B. Eichenberger
Torrington
2023 Ron Thon Memorial Varsity - Boys
Round 1
126
01/20
L
DEC 3-2
B. Unruh
Mountain Vista
2023 TOP OF THE ROCKIES
2nd Wrestleback (32 Man)
126
01/20
W
DEC 5-4
C. Lowell
Poudre
2023 TOP OF THE ROCKIES
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
01/20
L
DEC 8-5
R. Akele
Fort Morgan
2023 TOP OF THE ROCKIES
Round 1 (32 Man)
126
01/20
W
F 8-0 3:08
F. Batey
Boulder
2023 TOP OF THE ROCKIES
Preliminary
126
01/13
W
Replay
DEC 13-6
W. Horner
Natrona County
2023 Trojan Border Wars
Round 5 (8 Team)
126
01/13
L
Replay
DEC 3-1
M. Smiley
Broomfield
2023 Trojan Border Wars
Round 1 (8 Team)
126
01/13
W
Replay
MD 8-0
C. Hilding
North Platte
2023 Trojan Border Wars
Round 2 (8 Team)
126
01/13
W
Replay
TF 18-3 6:00
N. Smith
Douglas
2023 Trojan Border Wars
Round 7 (8 Team)
132
01/13
L
Replay
F 6-2 1:59
K. Thornsberry
Natrona County
2023 Trojan Border Wars
Round 5 (8 Team)
138
01/13
L
Replay
F 5-0 5:17
L. Brown
Rapid City Central
2023 Trojan Border Wars
Round 4 (8 Team)
126
01/13
L
Replay
F 2-0 0:27
J. Smith
Kelly Walsh
2023 Trojan Border Wars
Round 6 (8 Team)
132
01/13
W
Replay
F 8-0 5:08
C. Robertson
Douglas
2023 Trojan Border Wars
Round 3 (8 Team)
126
01/07
L
Replay
F 13-0 4:55
K. Powers
Sheridan
2023 Shane Shatto Memorial - BOYS
1st Place
126
01/07
W
Replay
F 8-5 4:12
B. Eichenberger
Torrington
2023 Shane Shatto Memorial - BOYS
Rd 6 SF w/WB
126
01/06
W
Replay
DEC 6-4
W. Ward
Thermopolis
2023 Shane Shatto Memorial - BOYS
Rd 4 QF w/WB
126
01/06
W
Replay
DEC 10-8
H. McReynolds
Douglas
2023 Shane Shatto Memorial - BOYS
Rd 2
126
01/06
W
F 9-1 5:01
M. DiFelice
Castle View
Castle View @ Central
Round 1
126
12/17
L
Replay
DEC 9-3
I. Gallegos
Jefferson
2022 Jimmy John`s NCCT
Rd 5 Cons Round 4
126
12/16
L
Replay
F 8-0 4:47
S. Smouse
Brighton
2022 Jimmy John`s NCCT
Rd 3 Champ/Rd 2 Consi
126
12/16
W
Replay
F 5-4 2:41
I. Ingalls
Riverdale Ridge
2022 Jimmy John`s NCCT
Rd 2 Champ/Rd 1 Consi
126
12/16
W
Replay
F 2-0 1:23
T. Mestas
Valley
2022 Jimmy John`s NCCT
Rd 1 Champ
126
12/10
W
Replay
DEC 6-0
C. Lowell
Poudre
Charlie Lake - Varsity 2022
Placement Matches (16 Man)
132
12/10
W
Replay
F 2-3 2:09
D. Urritia
Greeley West
Charlie Lake - Varsity 2022
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
12/10
W
Replay
MD 10-1
B. Whitright
Cheyenne East
Charlie Lake - Varsity 2022
2nd Wrestleback (16 Man)
132
12/10
W
Replay
DEC 10-5 SV
J. Eversman
Thompson Valley
Charlie Lake - Varsity 2022
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/10
L
Replay
F 2-0 0:38
J. Kenney
Windsor
Charlie Lake - Varsity 2022
Round 1 (16 Man)
132
12/09
W
Replay
DEC 14-12
J. Eversman
Thompson Valley
Charlie Lake Duals 2022
Round 2 (10 Team)
132
12/09
L
Replay
F 4-0 2:47
W. Guerra
Mead
Charlie Lake Duals 2022
Placement
132
12/09
W
Replay
F 5-2 1:59
C. Munoz
Eaton
Charlie Lake Duals 2022
Round 3 (10 Team)
132
12/09
W
Replay
F 9-4 3:32
S. Wazelle
Rawlins
Charlie Lake Duals 2022
Round 5 (10 Team)
132
12/09
W
Replay
F 5-4 3:44
I. Elliott
Kelly Walsh
Charlie Lake Duals 2022
Round 4 (10 Team)
132
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
Replay
DEC 7-5
B. Whitright
Cheyenne East
WHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
4A-120
02/25
W
Replay
DEC 10-7
B. Sims
Evanston
WHSAA State Championships
First Round Wrestlebacks (16 man)
4A-120
02/25
L
Replay
F 4-0 2:15
K. Powers
Sheridan
WHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
4A-120
01/29
W
Replay
F 4-10 3:24
J. Larsen
Riverton
2022 Ron Thon Memorial JV
Placement Matches
120
01/29
W
Replay
DEC 6-1
C. Price
Thermopolis
2022 Ron Thon Memorial JV
Consi Semis
120
01/29
L
Replay
DEC 6-4
J. Siemens
Natrona County
2022 Ron Thon Memorial JV
Semis with WB
120
01/29
W
Replay
DEC 6-4 SV
J. Larsen
Riverton
2022 Ron Thon Memorial JV
Quarters with WB Rd 5 64-man, Rd 2 32-man
120
01/28
W
Replay
F 2-1 1:56
C. Mickelsen
Star Valley
2022 Ron Thon Memorial JV
Rd 4 Champ, Rd 3 WB 64-man WB Rd 2 32-man
120
01/28
W
Replay
DEC 7-3
C. Robinson
Moorcroft
2022 Ron Thon Memorial JV
Round 1-2
120
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022