Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Embry Horal
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
CARMEL
Carmel
Carmel USA
Carmel USA WC
Carmel USA Wrestling
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
09/11
L
Replay
DEC 3-0
G. Greathouse
Uniontown Lake Blue Streaks
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Consi1,3,5 and 128 Round 4
135
09/11
W
Replay
DEC 8-1
J. Valerino
Avon Lake
IndianaMat Hoosier Preseason Open
2nd Wrestleback (128 and 64)
135
09/11
L
Replay
DEC 10-4
P. Reynolds
Brownsburg
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 1
135
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
L
DEC 5-2
R. Frederickson
Hamilton Southeastern
Carmel @ Hamilton Southeastern
Round 1
132
12/21
W
DEC 9-2
T. Trevino
Mr. Vernon
Marauder JV Invite
Placement
138
12/21
W
F 7-3 3:00
L. Wyrick
Oak Hill
Marauder JV Invite
Round 5
138
12/21
W
F 15-3 2:12
J. Ackison
Owen Valley
Marauder JV Invite
Round 4
138
12/21
W
MD 23-10
A. Powers
Terre Haute N. Vigo
Marauder JV Invite
Round 3
138
12/21
W
F 11-1 2:18
T. Moore
Jennings County
Marauder JV Invite
Round 2
138
12/18
W
DEC 3-1
T. Delgado
Portage
Kyle Osborn Invite
Placement Matches (8 Man)
138
12/18
W
DEC 11-6
T. Clyde
McCutcheon
Kyle Osborn Invite
2nd Wrestleback (8 Man)
138
12/18
W
DEC 4-2 SV
T. Williams
Plainfield
Kyle Osborn Invite
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
138
12/18
L
F 11-2 3:59
Z. Lang
---
Kyle Osborn Invite
Quarterfinals (8 Man)
138
12/15
W
DEC 8-2
M. LaRocca
Center Grove
Center Grove @ Carmel
Round 1
132
12/09
W
TF 19-3
A. Bogdan
Fishers
Fishers @ Carmel
Round 1
138
12/04
W
DEC 4-2
L. Lewis
Norwell
Shamrock Duals
Round 3 (16 Team)
138
09/12
L
Replay
MD 14-6
J. McKee
---
2021 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 4 Consi vs. Ch16
135
09/12
W
Replay
DEC 7-3
K. Medley
Terre Haute Northside Wrestlin
2021 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 3
135
09/12
W
Replay
F 10-2 2:43
K. Yoder
Dekalb Barons
2021 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2
135
09/12
L
Replay
F 2-0 0:15
Z. Seltzer
Fighting Irish WC
2021 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 1 64 Champ
135
09/12
W
Replay
F 1-4 0:22
A. Sweet
Brownsburg
2021 IndianaMat Hoosier Preseason Open
Prelim 1
135
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/28
L
MD 9-1
W. Kaczrowski
Wisconsin All Stars
The Great Crusade HS Duals
Round 3 (4 Team)
125
05/28
W
MD 14-6
C. Grace
Team Wisco
The Great Crusade HS Duals
Round 2 (4 Team)
125
02/28
L
DEC 9-3
H. Yeager
---
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 3/5/7
120
02/27
W
DEC 9-7
K. Bosell
DeKalb
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 2/4/6
120
02/27
L
MD 10-2
T. Vanover
Evansville Mater Dei
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
120
02/27
W
DEC 6-2
B. Whitmer
Glenn
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
120
02/27
W
DEC 3-0
P. Mcginley
Rebel Wrestling Foundation
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 2
120
02/14
L
DEC 6-2
C. Lapsley
Snider Wrestling Club
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Placement
120
02/14
W
F 2-0 2:53
C. Alford
Mt. Vernon Marauders
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 8
120
02/14
W
DEC 1-0
I. Marquez
Elkhart High School
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 6
120
02/14
W
F 4-0 4:00
L. McClimans
Attica
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 3
120
02/14
W
DEC 6-0
B. Luginbill
Bellmont
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 2
120
09/13
L
DEC 8-2
E. Arellano
---
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 5
109
09/12
L
MD 11-3
J. Smith
---
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 4 Ch 16
109
09/12
W
TF 18-2 3:28
J. Stall
---
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2
109
09/12
W
DEC 2-0
E. Cruz
---
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 1 64 Champ
109
09/12
W
DEC 8-6 SV
C. Thomas
---
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Prelim 1
109
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
L
F 2-0 0:37
D. Feeler
---
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 2/4/6
106
02/29
W
DEC 9-3
M. Stanley
Rensselaer Central
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 3
106
02/29
W
TF 20-3 3:37
A. Barron
---
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
106
02/29
L
MD 15-3
E. Dickey
---
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
106
02/29
W
DEC 7-6
M. Anderson
---
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 2
106
02/17
L
MD 11-1
I. Ward
---
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Placement
106
02/17
W
DEC 10-3
G. Ruselink
Carroll High School
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 8
106
02/16
W
TF 23-8 3:09
G. Shambaugh
Tippecanoe Valley
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 6
106
02/16
W
F 13-3 3:22
C. Oliver
Bomber Wrestling Club
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 4
106
02/16
W
F 17-5 3:22
J. Ball
Carroll (Flora) Cougars
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 2
106
12/14
W
F 18-8 2:43
Z. Mouser
Columbus North
Columbus North Invitational
Round 5 (6 Team)
106
11/23
W
MD 13-4
Q. Riley
FISHERS
Yorktown 9th & 10th Grade Invitational
Placement Matches (16 Man)
106
11/23
W
MD 18-7
C. Shaffer
PERU
Yorktown 9th & 10th Grade Invitational
Semis, WB, & 2nd Cons (16 Man)
106
11/23
W
F 16-3 4:23
N. Crowder
McCUTCHEON
Yorktown 9th & 10th Grade Invitational
Quarters & 1st Cons (16 Man)
106
09/08
L
MD 14-0
A. Crane
---
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 3
109
09/08
W
TF 17-2 1:56
B. McKune
---
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 2
109
09/08
L
F 4-0 2:59
T. Schammert
Hobart
IndianaMat Hoosier Preseason Open
Round 1 64 Champ
109
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/08
W
F 7-4 3:51
N. Eberhart
Jimtown
Marauder Summer Duals
Round 1 (4 Team)
100
06/08
W
F 4-1 1:23
K. Coffey
Cowan
Marauder Summer Duals
Round 2 (3 Team)
100
06/08
W
F 8-1 0:43
W. Roberts
Frankfort
Marauder Summer Duals
Round 3 (3 Team)
100
06/08
W
DEC 5-3
E. Halevi
HSE
Marauder Summer Duals
Round 2 (4 Team)
106
06/08
L
F 2-0 0:21
G. Clay
Indiana Marauders
Marauder Summer Duals
Round 3 (4 Team)
100
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022