May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jackson White
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Heritage
Heritage
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
Replay
DEC 5-3 SV
A. Martinez
Grand Junction
CHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
145-5A
02/18
W
Replay
DEC 5-2
N. Dow
Boulder
CHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
145-5A
02/17
L
Replay
MD 11-0
S. Rock
Brighton
CHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
145-5A
02/13
L
MD 9-0
K. Gabaldon
---
CHSAA 5A Region 3
1st Place Matches
145
02/12
W
DEC 6-2
W. Schraeder
---
CHSAA 5A Region 3
Semis and WB3
145
02/12
W
F 2-0 3:34
J. Jewell
Prairie View
CHSAA 5A Region 3
Quarterfinals and WB1
145
02/12
W
F 4-0 2:24
D. Williams
Monarch
CHSAA 5A Region 3
Round 1
145
01/20
L
DEC 8-7
A. Jones
Thunderridge
Heritage/Castle View/Thunderridge Tri
Champ. Round 1
145
01/20
W
DEC 6-2
T. Karren
Castle View
Heritage/Castle View/Thunderridge Tri
Champ. Round 1
145
01/13
W
DEC 8-2
A. McGowan
---
Heritage @ Rock Canyon
Round 1
145
01/07
W
MD 12-4
D. Barnard
---
Heritage @ Highlands Ranch
Round 1
145
12/18
W
F 11-2 5:31
C. Velasquez
Bear Creek
Liberty Bell Duals
Round 1 (10 Team)
145
12/18
W
F 11-3 5:19
J. Griego
Pueblo South
Liberty Bell Duals
Round 3 (10 Team)
145
12/18
W
F 4-1 0:49
J. Scales
Overland
Liberty Bell Duals
Round 2 (10 Team)
145
12/18
W
F 2-0 0:47
H. Gardner-Stephens
Fairview
Liberty Bell Duals
Round 5 (10 Team)
145
12/15
W
F 2-0 0:32
D. Jeffers
Arapahoe
Arapahoe @ Heritage
Round 1
145
12/11
W
DEC 6-5
W. Schraeder
---
2021 Columbine Invitational
Finals
145
12/11
W
DEC 5-2
A. McGowan
---
2021 Columbine Invitational
Cons Semi & 16 Man Semifinals
145
12/11
W
DEC 7-2
J. Shipshock
Mountain Range
2021 Columbine Invitational
Quarterfinals & 16 Man Cons. Round
145
12/10
W
F 4-0 2:53
L. Crone
Chatfield
Lakewood Tri-Meet
Champ. Round 1
145
12/09
W
MD 9-0
R. Curran
Regis Jesuit
Heritage @ Regis Jesuit
Round 1
145
12/04
L
F 10-1 5:24
T. Target
Fruita Monument
Arapahoe Invitational Tournament 2021
Placement Matches (16 Man)
145
12/04
W
DEC 6-1
S. Alpern
Arapahoe
Arapahoe Invitational Tournament 2021
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
12/04
W
F 8-1 5:00
L. Plaisted
Coronado
Arapahoe Invitational Tournament 2021
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/06
L
DEC 5-0
J. Barela
---
CHSAA 5A Region 1
Semis & 1st WB
138
03/05
L
F 13-4 5:08
D. Taavialma
---
CHSAA 5A Region 1
Quarterfinals
138
03/05
W
DEC 5-1
J. Basche
Rock Canyon
CHSAA 5A Region 1
Round 1 (16 Man)
138
02/25
W
DEC 3-0
J. Basche
Rock Canyon
Rock Canyon @ Heritage
Round 1
138
02/20
W
DEC 3-1
S. Alpern
Arapahoe
Heritage @ Arapahoe
Round 1
138
02/04
W
F 7-7 4:40
J. Hinkle
---
Heritage @ Ponderosa
Round 1
138
01/29
L
F 2-0 2:00
V. Madrid
Douglas County
Douglas County @ Heritage
Round 1
138
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 4-2 4:18
K. TATE
---
CHSAA 5A Region 1
4th Place Matches
132
02/15
W
DEC 6-3
B. Anderson
Eaglecrest
CHSAA 5A Region 1
3rd and 5th Place Matches
132
02/15
L
F 4-0 2:53
R. Cortez
---
CHSAA 5A Region 1
Consi Semis
132
02/15
W
DEC 5-4
W. Everson
Boulder
CHSAA 5A Region 1
Semis and WB3
132
02/15
W
DEC 9-5
V. Ntagisanimana
---
CHSAA 5A Region 1
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/14
L
DEC 3-1 SV
E. Debelak
Cherokee Trail
CHSAA 5A Region 1
Round 1
132
02/01
L
F 4-0 2:14
G. Wilson
Longmont
Mile High Classic
3rd Wrestleback (16 Man)
132
02/01
W
DEC 1-0
N. Bollinger
Palisade
Mile High Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
02/01
L
F 7-1 2:25
K. Hanel
Thompson Valley
Mile High Classic
Champ Round 1 (16 Man)
132
01/25
L
F 5-1 4:41
M. Turner
Leavenworth Pioneers
BVNW Husky Wrestling Inv 2020
7th-15th place matches
132
01/25
L
F 6-4 4:26
W. Heavner
Topeka High Trojans
BVNW Husky Wrestling Inv 2020
9-15 qualifier matches mats 3-6 (32 Man)
132
01/25
L
DEC 5-0
J. Tapia
---
BVNW Husky Wrestling Inv 2020
4th WB first rd on Sat (32 Man)
132
01/25
W
F 5-1 1:46
A. Hart
Raytown South Cardinals
BVNW Husky Wrestling Inv 2020
3rd Rd WB on Friday (32 Man)
132
01/24
W
DEC 10-4
X. Reyes
SM Northwest Cougars
BVNW Husky Wrestling Inv 2020
2nd Rd WB pigtails2 (32 Man)
132
01/24
L
DEC 2-0
J. Bragg
Olathe East Hawks
BVNW Husky Wrestling Inv 2020
Round 2 Champ (32 Man)
132
01/18
L
NC 0-0
D. Barela
Skyview
2020 Arvada Wrestling Invitational
3rd Place Matches
132
01/18
W
F 6-1 2:36
N. Mccarthy
Holy Family
2020 Arvada Wrestling Invitational
Cons. Semis
132
01/18
W
F 4-0 2:24
E. Lujan
Stanley Lake
2020 Arvada Wrestling Invitational
Semis & Cons. 1/4s
132
01/18
W
F 5-0 2:06
J. Orozco
Westminster
2020 Arvada Wrestling Invitational
Round 3
132
01/18
L
DEC 9-8
I. Baca
---
2020 Arvada Wrestling Invitational
Round 2
132
01/18
W
F 2-0 1:29
M. Mccown
Estes Park
2020 Arvada Wrestling Invitational
Round 1
132
12/19
L
F 1-2 4:42
S. Evans
Arapahoe
Arapahoe @ Heritage
Round 1
132
12/14
L
DEC 3-0
J. Duarte
HORIZON
2019 Columbine Invitational
Cons Quarterfinals and 8 Man Semi
132
12/14
L
F 5-0 3:22
C. Franklin
HIGHLANDS RANCH
2019 Columbine Invitational
Quarterfinals & 16 Man Cons. Round
132
12/14
W
F 3-0 2:26
A. DEROCK
Arvada West
2019 Columbine Invitational
Round 1
132
12/12
L
F 4-1 1:27
J. Mahler
---
Ponderosa @ Heritage
Round 1
132
12/07
L
F 4-1 3:01
J. McGowan
---
Arapahoe Invitational Tournament 2019
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/07
L
DEC 7-5
S. Garcia
---
Arapahoe Invitational Tournament 2019
Round 1 (16 Man)
132
12/07
L
DEC 9-4
T. Gorny
Chatfield
Chatfield @ Heritage
Round 1
132
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
DEC 9-3
A. Sockrider
Fairview
CHSAA 5A Region 2 (Tom Deaguero Region)
Semis and WB3
126
02/15
L
F 7-0 2:36
E. Rodriguez
Rangeview
CHSAA 5A Region 2 (Tom Deaguero Region)
Quarterfinals and WB1
126
02/15
W
F 9-2 3:09
I. Jr.
Smoky Hill
CHSAA 5A Region 2 (Tom Deaguero Region)
Round 1
126
02/02
L
DEC 7-0
T. Hobbs
---
Mile High Classic
Placement Matches (16 Man)
126
02/02
L
F 2-0 3:19
C. Ayres
Frederick
Mile High Classic
Champ Round 1 (16 Man)
126
01/26
L
DEC 4-1
J. Mendoza
---
2019 Northglenn Norse Varsity Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/26
L
F 2-0 2:48
G. Fonseca-Walker
Erie
2019 Northglenn Norse Varsity Invite
Champ Round 1 (16 Man)
126
01/22
L
F 4-0 1:42
E. Rodriguez
Rangeview
Rangeview @ Heritage
Round 1
126
01/22
W
DEC 5-2
P. Garcia
---
Littleton @ Heritage
Round 1
126
01/17
L
DEC 7-0
J. McGowan
---
Rock Canyon @ Heritage
Round 1
126
01/12
L
DEC 5-3
T. Mellem
Mitchell
Legends of Aurora
Round 2
126
01/12
L
F 4-0 1:42
T. Hobbs
---
Legends of Aurora
Round 1
126
01/11
W
F 12-11 5:38
T. Chance
Thunderridge
Thunderridge @ Heritage
Round 1
126
01/05
W
F 0-0 2:55
D. Gilmour
Arapahoe
9/10 Heritage Inv.
Placement Matches (16 Man)
126
01/05
W
F 0-0 2:10
J. Laszlo
Broomfield
9/10 Heritage Inv.
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/05
W
F 0-0 1:45
D. Jeffers
Arapahoe
9/10 Heritage Inv.
2nd Wrestleback (16 Man)
126
01/05
L
DEC 4-3
A. Johnson
Broomfield
9/10 Heritage Inv.
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/14
L
F 2-0 1:27
T. Whitehead
Arapahoe
Heritage vs. Arapahoe
Round 1
126
12/08
L
F 0-0 0:48
C. Franklin
Highlands Ranch
2018 Columbine Invitational
Cons Quarterfinals and 8 Man Semi
126
12/08
L
F 2-0 0:22
A. Vigil
---
2018 Columbine Invitational
Quarterfinals & 16 Man Cons. Round
126
12/08
W
F 6-4 5:49
Q. Sandoval
---
2018 Columbine Invitational
Round 1 (16 Man)
126
12/01
W
F 3-2 2:00
T. Fischer
Heritage
Rangeview Fresh/Soph Invitational
Finals
126
12/01
W
DEC 5-2 TB1
P. Holt
Eaglecrest
Rangeview Fresh/Soph Invitational
Round 3
126
12/01
W
F 8-3 3:42
D. Maxfield
Castle View
Rangeview Fresh/Soph Invitational
Round 1
126
12/01
W
DEC 6-0
B. Anderson
Denver East
Rangeview Fresh/Soph Invitational
Round 1/2 (16 Man)
126
11/30
L
F 4-0 0:49
J. Alexander
Edmond North
Del City JV Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
120
11/30
L
F 4-1 1:06
K. Simms
Edmond Memorial
Del City JV Tournament
Round 1 (16 Man)
120
11/29
L
TF 17-2 5:54
C. Franklin
Highlands Ranch
Heritage @ Highlands Ranch
Round 1
126
11/28
L
F 11-1 2:27
A. Fuller
Chatfield
Heritage @ Chatfield
Round 1
126
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021