Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Benjamin Hungerford
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
W
Replay
DEC 11-9 SV
B. Arguello
West Amarillo Wrestling Club
2024 TX-USAW Folkstyle Youth State
Round 7
140
02/25
W
Replay
F 9-3 2:53
E. John
Liberty Warriors Wrestling Club
2024 TX-USAW Folkstyle Youth State
Round 7
140
02/25
W
Replay
F 10-0 2:21
O. Radcliffe
Texas
2024 TX-USAW Folkstyle Youth State
Round 5
140
01/28
W
F 0-0 0:57
H. Leliefeld
Texas Elite Wrestling Club
2024 Heart of Texas Nationals and Rookie
Round 5 (5 Man)
150
01/27
L
TF 18-1 1:55
A. Ayarzagoitia
Gracie Barra Westchase Wrestling Club
2024 Heart of Texas Nationals and Rookie
Round 3 (5 Man)
150
01/27
L
F 7-4 3:53
A. Gonzales
Spartan Mat Club
2024 Heart of Texas Nationals and Rookie
Round 2 (5 Man)
150
01/27
L
DEC 10-5
J. Fanucchi
Empire Elite Wrestling
2024 Heart of Texas Nationals and Rookie
Round 1 (5 Man)
150
01/06
W
F 2-0 0:40
G. McNeal
Texas Elite Wrestling Club
TX-NORTH Battle Of Armageddon
Round 6
132-140
01/06
W
F 9-5 3:48
A. Cuellar
All American Wrestling Club
TX-NORTH Battle Of Armageddon
Round 5
132-140
01/06
L
F 8-2 2:19
E. Pierce
Scots Wrestling Club
TX-NORTH Battle Of Armageddon
Round 4
132-140
01/06
W
MD 11-2
S. Vadim
Warrior Trained Wrestling
TX-NORTH Battle Of Armageddon
Round 6
140
01/06
W
F 2-0 0:52
E. John
Liberty Warriors Wrestling Club
TX-NORTH Battle Of Armageddon
Round 4
140
12/09
W
TF 17-2 3:00
A. Narvaez
Best Trained Wrestling
TX-NORTH Allen Tournament Of Champions
Round 6
140
12/09
W
F 2-0 0:29
R. Newton
Texas Elite Wrestling Club
TX-NORTH Allen Tournament Of Champions
Round 5
140
12/09
W
F 2-0 0:27
R. Brooks
North DeSoto Wrestling Academy
TX-NORTH Allen Tournament Of Champions
Round 4
140
12/02
W
MD 10-2
A. Gonzales
Spartan Mat Club
TX-NORTH Turf Wars
Round 6
140-162
12/02
W
F 2-0 0:39
R. Newton
Texas Elite Wrestling Club
TX-NORTH Turf Wars
Round 5
140-162
12/02
L
F 2-0 0:43
I. Crosby
Texas Elite Wrestling Club
TX-NORTH Turf Wars
Round 4
140-162
12/02
W
F 14-2 2:46
E. John
Liberty Warriors Wrestling Club
TX-NORTH Turf Wars
Round 6
140-150
11/18
L
F 2-0 1:03
I. Crosby
Texas Elite Wrestling Club
TX-NORTH Grappling Gobbler
Round 6
140-162
11/18
W
F 6-0 2:24
H. Leliefeld
Texas Elite Wrestling Club
TX-NORTH Grappling Gobbler
Round 4
140-162
11/18
W
DEC 4-3
H. Leliefeld
Texas Elite Wrestling Club
TX-NORTH Grappling Gobbler
Round 6
140-150
11/18
W
MD 12-1
S. Vadim
Warrior Trained Wrestling
TX-NORTH Grappling Gobbler
Round 4
140-150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
F 2-2 1:57
E. Ramirez
---
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 9
113
02/26
L
F 13-0 2:15
O. Parada
Gracie Barra Westchase Wrestling Club
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 7
113
02/26
W
F 6-0 2:11
B. Koeppel
3F Wrestling
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 5
113
02/26
W
TF 16-1 3:18
S. Smith
Takedown-City Wrestling
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 3
113
02/04
L
MD 16-7
J. Theisen
Arlington Wrestling Club
TX-NORTH LoneStar Nationals
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
02/04
L
F 2-0 0:18
G. Eaton
Katy Area Wrestling Club
TX-NORTH LoneStar Nationals
Round 1 (16 Man)
113
12/10
L
FOR 0-0
G. Bower
Amped Wrestling Club
TX-NORTH Allen Tournament Of Champions
Round 3
120
12/10
L
FOR 0-0
I. Tamez
Best Trained Wrestling
TX-NORTH Allen Tournament Of Champions
Quarterfinals (8 Man)
120
12/03
W
F 4-0 1:40
B. Lane
Texas Eagle Wrestling Academy
TX-NORTH The Hive
Round 4
120
12/03
L
F 6-0 1:17
G. Bower
Amped Wrestling Club
TX-NORTH The Hive
Round 3
120
12/03
W
F 2-0 0:24
I. Calderilla
Mesquite Wrestling Club
TX-NORTH The Hive
Round 2
120
11/19
W
F 2-0 0:50
K. McGlade
Texas
TX-NORTH The Grappling Gobbler
Round 4
106-113
11/19
W
F 8-0 2:44
G. Mcleod
Best Trained Wrestling
TX-NORTH The Grappling Gobbler
Round 3
106-113
11/19
L
F 2-2 1:55
D. Nolan
FM Wrestling Club
TX-NORTH The Grappling Gobbler
Round 2
106-113
11/19
W
F 0-7 1:56
K. McGlade
Texas
TX-NORTH The Grappling Gobbler
Quarterfinals (8 Man)
106-113
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023