Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cole Blackwell
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Palmetto State Wrestling
Palmetto State Wrestling Acade
Palmetto state wrestling
Team Bear Wrestling
Team Bear Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
MD 9-0
P. Holcombe
Carolina Reapers
Tour of SC North Region Showcase
Round 3 (3 Man)
54
02/17
L
F 2-0 0:25
O. Tannery
Roundtree Wrestling Academy
Tour of SC North Region Showcase
Round 2 (3 Man)
54
02/17
L
DEC 9-2
H. Parker
C2X
Tour of SC North Region Showcase
Cons. Semis (8 Man)
58
02/17
L
F 8-0 1:29
C. Parris
Ninety Six Wrestling
Tour of SC North Region Showcase
Semis & WB (8 Man)
58
02/17
W
F 11-0 2:40
J. Gillespie
JET
Tour of SC North Region Showcase
Quarterfinals (8 Man)
58
02/11
W
Replay
DEC 4-2
P. Ridgeway
Cane Bay Cobras
Tour of SC Central Region Showcase
Round 3 (3 Man)
54
02/11
W
Replay
F 10-0 2:45
A. Ross
C2X
Tour of SC Central Region Showcase
Round 2 (3 Man)
54
02/10
L
Replay
F 5-0 1:28
H. Parker
C2X
Tour of SC Central Region Showcase
Semis & WB (8 Man)
58
02/10
L
Replay
DEC 8-1
E. Nobles
Coastal Elite
Tour of SC Central Region Showcase
Quarterfinals (8 Man)
58
02/03
L
F 2-0 0:36
J. Stott
Backyard Bullies WC
The People`s Choice
2nd Wrestleback (16 Man)
58
02/03
L
F 7-0 2:00
E. Nobles
Coastal Elite
The People`s Choice
Quarters & 1st WB (16 Man)
58
01/27
L
Replay
F 10-0 1:00
C. Parris
Ninety Six Wrestling
Tour of SC West Region Showcase
Round 5 (5 Man)
58
01/27
L
Replay
DEC 8-1
N. Kanagy
Palmetto State Wrestling
Tour of SC West Region Showcase
Round 4 (5 Man)
58
01/27
W
Replay
F 2-0 0:42
O. Atkins
Team Tiger
Tour of SC West Region Showcase
Round 3 (5 Man)
58
01/27
W
Replay
MD 10-1
J. Gillespie
JET Wrestling Club
Tour of SC West Region Showcase
Round 2 (5 Man)
58
01/06
L
F 5-0 1:59
P. Ridgeway
Cane Bay Cobras
Summerville Slam
Round 3 (4 Man)
54
01/06
L
F 0-0 0:40
O. Tannery
JET Wrestling Club
Summerville Slam
Round 2 (4 Man)
54
01/06
L
F 4-2 2:30
E. Nobles
Coastal Elite Wrestling
Summerville Slam
Round 1 (4 Man)
54
12/09
L
Replay
MD 10-1
N. Kanagy
Palmetto State Wrestling Acade
Wildcat Wrangle
Round 3 (4 Man)
58
12/09
L
Replay
F 2-0 0:54
P. Holcombe
Carolina Reapers
Wildcat Wrangle
Round 3 (4 Man)
50/54
12/09
L
Replay
F 2-0 0:42
C. Parris
Ninety Six Wrestling
Wildcat Wrangle
Round 2 (4 Man)
58
12/09
L
Replay
F 7-0 1:00
P. Ridgeway
Cane Bay Cobras
Wildcat Wrangle
Round 2 (4 Man)
50/54
12/09
L
Replay
F 2-0 0:47
P. Ridgeway
Cane Bay Cobras
Wildcat Wrangle
Round 1 (4 Man)
58
12/09
W
Replay
F 10-3 2:21
C. Hood
Summerville Takedown Club
Wildcat Wrangle
Round 1 (4 Man)
50/54
11/18
L
Replay
F 2-0 0:23
P. Holcombe
Carolina Reapers
The Elite Predator Challege
Round 5 (5 Man)
50/54
11/18
L
Replay
F 2-0 0:40
P. Ridgeway
Cane Bay Cobras
The Elite Predator Challege
Round 3 (5 Man)
50/54
11/18
L
Replay
F 2-0 0:33
N. Kanagy
Palmetto State Wrestling Acade
The Elite Predator Challege
Semis & WB (8 Man)
58
11/18
W
Replay
F 2-0 0:20
C. Eckhardt
Northeast Georgia mat monstars
The Elite Predator Challege
Round 2 (5 Man)
50/54
11/18
W
Replay
F 5-0 1:22
A. Ross
C2X
The Elite Predator Challege
Round 1 (5 Man)
50/54
11/18
L
Replay
F 2-0 0:30
P. Ridgeway
Cane Bay Cobras
The Elite Predator Challege
Quarterfinals (8 Man)
58
11/11
L
M FOR 13-0
P. Holcombe
Carolina Reapers
White Knoll Kickoff
Round 3 (3 Man)
54
11/11
L
F 8-0 2:00
P. Ridgeway
Cane Bay Cobras
White Knoll Kickoff
Round 2 (3 Man)
54
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/17
W
DEC 7-2
C. Stover
Jackson County Wrestling Club
Hard Rock Ram Rumble
Round 2 (Best of 3)
49
12/17
W
DEC 7-1
C. Stover
Jackson County Wrestling Club
Hard Rock Ram Rumble
Round 1 (Best of 3)
49
11/26
W
F 2-2 0:45
C. Hood
Cane Bay Cobras
Predator Challenge
Round 3 (4 Man)
49
11/26
L
F 5-0 0:57
A. Thibert
Carolina Reapers
Predator Challenge
Round 2 (4 Man)
49
11/26
W
F 2-0 0:13
J. Drook
Gaston Grizzlies
Predator Challenge
Round 1 (4 Man)
49
11/19
L
F 4-2 0:57
K. Payne
unaffiliated
JET Open
Round 3 (4 Man)
49/52
11/19
W
F 4-0 1:17
J. Cook
Team Bear Wrestling
JET Open
Round 2 (4 Man)
49/52
11/19
W
F 2-0 0:19
T. Powell
Hard Rock Rams
JET Open
Round 1 (4 Man)
49/52
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022