Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hunter Allen
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2019-2020
Team Name
Andrews
Coon Rapids
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
W
F 8-1 3:15
F. Lutz
Maple Grove
Centennial Quadrangular
Round 1
152
01/27
W
F 8-1 3:15
F. Lutz
Maple Grove
Centennial Quadrangular
Round 1
152
01/21
L
F 6-0 2:30
C. Leichtnam
Faribault
Eastview Lightning Invite - Varsity
Placement Matches (16 Man)
170
01/21
L
F 2-0 0:51
S. Oelfke
Austin
Eastview Lightning Invite - Varsity
4th Wrestleback (16 Man)
170
01/21
W
TF 18-3 4:31
A. Martiin
Woodbury
Eastview Lightning Invite - Varsity
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
01/21
W
DEC 8-6
B. Swanson
St. Thomas Academy
Eastview Lightning Invite - Varsity
2nd Wrestleback (16 Man)
170
01/21
L
F 11-6 3:48
C. Leichtnam
Faribault
Eastview Lightning Invite - Varsity
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/20
W
MD 14-6
O. Ollman
Anoka
Anoka @ Coon Rapids
Round 1
152
01/19
W
DEC 12-8
M. Knight
Champlin Park
Champlin Park @ Coon Rapids Duals
Round 1
152
01/14
W
DEC 12-6
C. Woodcock
White Bear Lake Area
Rebel Varsity Dauls 2023
Round 3 (3 Team)
170
01/06
W
DEC 8-6
J. Heggestad
Blaine
Coon Rapids @ Blaine
Round 1
160
12/03
W
F 11-1 5:24
L. Risser
Owatonna
Board Hyland Duals
Finals (2 Team)
170
12/03
W
F 11-2 4:39
D. Pinder
Park Cottage Grove
Board Hyland Duals
Finals (2 Team)
170
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/30
L
DEC 9-5
E. Jurek
Stillwater
2021 Rumble on the Red - JV
FINALS
160
12/30
L
F 7-3 3:46
I. Cain
Howard Lake-Waverly-Winsted
2021 Rumble on the Red - JV
CONS SEMIS
160
12/30
L
DEC 5-3
H. Meyer
Kimball Area
2021 Rumble on the Red - JV
Semis & WB6
160
12/29
W
DEC 8-1
S. Ness
Crookston
2021 Rumble on the Red - JV
QTRS & WB4
160
12/29
W
F 2-2 0:35
A. Eckart
Jamestown
2021 Rumble on the Red - JV
R3 & WB3
160
12/29
W
F 5-4 2:22
J. Stoffels
Delano
2021 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
160
12/29
W
DEC 7-0
N. Vonberge
Mankato West
2021 Rumble on the Red - JV
R1
160
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/25
L
MD 11-3
K. Krist
St Michael-Albertville
2020 MNGWL Region 6 Individual Qualifier
3rd Place
152
01/25
W
F 2-0 0:40
J. Wadsen
Elk River
2020 MNGWL Region 6 Individual Qualifier
Cons. Semis (16 Man)
152
01/25
L
F 8-0 1:46
K. Krist
St Michael-Albertville
2020 MNGWL Region 6 Individual Qualifier
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/24
L
F 4-2 5:46
D. Lemaster
Mountain Heritage
Devil Duals
Round 2 (6 Team)
160
01/24
L
F 2-0 0:27
T. Torres
Enka
Devil Duals
Round 4 (6 Team)
160
01/24
L
F 12-2 5:24
E. Deese
Hayesville
Devil Duals
Round 1 (8 Team)
160
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020