Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 5:00 AM UTC
Asian Olympic Qualifiers
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Olympic Trials Watch Party
Tomorrow · 7:00 PM UTC
Utah Freestyle/Greco State
Tomorrow · 11:00 PM UTC
ID Freestyle & Greco Championships
Apr 20-22, 1:00 AM UTC
OWA State Championships 2024
Apr 20-21, 12:00 PM UTC
East Region MAWA Championships
Apr 20, 1:00 PM UTC
Reverence Ironman National Team
Apr 20, 2:00 PM UTC
Charles City FS/GR
Apr 20-21, 3:00 PM UTC
Aztec Warrior Championships
Apr 20-21, 3:00 PM UTC
CA Kids/Cadets/ Jr Gr FS
Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Tyrant Poseidon Duals
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Lance Mazanet
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Kenosha Indian Trail
Kenosha Indian Trail Academy
Kenosha Wrestling Academy
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/07
L
FOR 0-0
J. Lisowe
Chilton/Hilbert
2023 Lancer Invitational
place 5th-x
145
01/07
L
FOR 0-0
N. Johnson
Kenosha Tremper
2023 Lancer Invitational
Round 4
145
01/07
L
F 2-0 1:54
B. Mullenbach
Beaver Dam/Wayland Academy
2023 Lancer Invitational
round 3
145
01/07
W
F 6-0 2:31
N. Randall
West Allis Central
2023 Lancer Invitational
Round 1
145
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
F 2-0 1:01
M. Gauger
Wilmot Union
WIAA D1 Sect. H @ Racine Park
1st & 3rd (8 Man)
132
02/19
L
TF 18-3 5:23
S. Sino
---
WIAA D1 Sect. H @ Racine Park
Semifinals (8 Man)
132
02/19
W
FOR 0-0
F. Forfeit
---
WIAA D1 Sect. H @ Racine Park
Quarterfinals (8 Man)
132
02/12
W
DEC 11-4
M. Gauger
Wilmot Union
WIAA D1 Reg. H2 @ Wilmot Union
1st, 3rd, 5th (8 Man)
132
02/12
W
F 4-0 2:40
M. Smith
---
WIAA D1 Reg. H2 @ Wilmot Union
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
132
02/05
W
F 15-1 3:00
G. Altamirano
Racine Case
2022 Southeast Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
132
02/05
L
F 2-0 0:33
L. Moczynski
Oak Creek
2022 Southeast Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
132
02/03
W
F 0-0 2:15
R. Dutton
Kenosha Tremper
Kenosha Indian Trail @ Kenosha Tremper
Round 1
132
01/29
L
F 2-0 1:33
R. Koenig
Prairie du Chien
Lodi Team Tournament
Round 4 (6 Team)
132
01/29
L
F 4-2 1:11
C. Curtis
---
Lodi Team Tournament
Round 3 (6 Team)
132
01/29
W
F 3-7 4:59
C. Staver
Evansville
Lodi Team Tournament
Round 1 (6 Team)
132
01/22
L
F 2-0 1:55
B. Wierzbicki
Mukwonago
2022 Zelinski Memorial Duals
Round 2 (16 Team)
132
01/22
L
MD 12-3
S. Sino
---
2022 Zelinski Memorial Duals
Round 5(16 Team)
132
01/22
W
F 2-0 0:10
E. Erickson
Kenosha Bradford/Reuther
2022 Zelinski Memorial Duals
Round 3 (16 Team)
132
01/22
W
F 2-0 1:36
L. Pionkowski
West Bend East
2022 Zelinski Memorial Duals
Round 4 (16 Team)
132
01/15
W
MD 13-0
M. Smith
---
Badger Scramble
final round
132
01/15
L
F 2-0 0:44
C. Smith
Kaukauna
Badger Scramble
round 5
132
01/15
L
F 2-2 1:35
J. Schiesel
Nicolet
Badger Scramble
round 3
132
01/15
W
MD 13-1
R. Kapla
Kewaskum
Badger Scramble
round 2
132
01/15
W
F 2-0 0:41
B. Jenks
Union Grove
Badger Scramble
round 1
132
12/30
L
DEC 12-10 SV
C. Fischer
Bonduel
2021 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 6
132
12/29
W
DEC 7-2
O. Bowers
Ashwaubenon
2021 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 5
132
12/29
W
F 2-0 3:39
A. Schmallenberg
New London
2021 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 4
132
12/29
L
F 9-6 4:37
E. Brissette
Peshtigo
2021 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 2
132
12/17
L
F 0-0 1:11
T. Holz
Oak Creek
Kenosha Indian Trail @ Oak Creek
Round 1
138
12/11
L
F 2-0 0:30
T. Petersen
Marshall
Sun Prairie Bob Downing Scramble 2021
Placement Matches (24 Man)
138
12/11
W
F 9-2 4:37
A. Vincent
---
Sun Prairie Bob Downing Scramble 2021
Round 5 (24 Man)
138
12/11
W
TF 18-2 5:32
T. Mickelson
Lodi
Sun Prairie Bob Downing Scramble 2021
Round 4 (24 Man)
138
12/11
L
TF 16-0 3:26
B. Liddle
Oregon
Sun Prairie Bob Downing Scramble 2021
Round 3 (24 Man)
138
12/10
W
F 0-0 5:50
M. Bauer
Franklin
Sec Multi Dual Meet 1
Champ. Round 1
138
12/04
W
TF 17-2 5:56
M. Hennessey
Delavan-Darien
Howard Manley Duals
Round 3 (3 Team)
138
12/04
W
F 2-0 0:16
N. Cavazos
Baraboo
Howard Manley Duals
Round 2 (3 Team)
138
12/04
W
F 2-0 0:26
P. Johnson
East Troy
Howard Manley Duals
Round 3 (4 Team)
138
12/04
L
DEC 12-9
T. Dunham
Milton
Howard Manley Duals
Round 1 (4 Team)
138
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/30
W
F 2-0 0:53
J. Crump
Kenosha Tremper
WIAA D1 Reg. D4 @ Wilmot Union
1st, 3rd, 5th (8 Man)
132
01/30
L
F 10-6 4:00
A. Leahy
---
WIAA D1 Reg. D4 @ Wilmot Union
Quarterfinals (8 Man)
132
01/18
L
F 0-0 5:33
F. Aziz
Franklin
Franklin @ Kenosha Indian Trail
Round 1
132
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/28
L
F 12-2 3:59
D. Allen
Harvey Twisters
Grinch Grappler (CLOSED)
Final Round
104-109
12/28
W
F 2-0 0:59
G. Papes
Celtics WC
Grinch Grappler (CLOSED)
Round 2
104-109
12/28
W
F 7-0 1:41
W. Eid
Astro W.C
Grinch Grappler (CLOSED)
Round 1
104-109
12/08
W
F 2-0 0:37
S. Olivares
Kenosha Wrestling Academy
UW-Parkside Youth Tournament
Round 4
108-113
12/08
W
F 10-0 1:12
S. Rudd
St. Joseph`s Catholic Academy
UW-Parkside Youth Tournament
Round 2
108-113
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-2024 Season Defense Soap Highlights
Jan 22, 2024
The Bader Show
Apr 14, 2021