May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Braiden Harris
Results
Videos
Youth Results
Season
2021-2022
2020-2021
Team Name
Elco
Moser`s Mat Club
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/09
L
Replay
MD 8-0
B. Kerr
D3PRIMUS
Tyrant Bison Duals Elementary 6th
Round 5 (8 Team)
92
07/09
L
Replay
MD 10-2
A. Appel
Journeyman Uprising
Tyrant Bison Duals Elementary 6th
Round 3 (8 Team)
96
07/09
L
Replay
F 5-0 0:33
D. Spennato
U2 Upstate Uprising
Tyrant Bison Duals Elementary 6th
Round 7 (8 Team)
92
07/09
L
Replay
DEC 9-3
A. Dalessio
Triumph
Tyrant Bison Duals Elementary 6th
Round 6 (8 Team)
92
07/09
W
Replay
DEC 6-0
D. Howell
Flemington
Tyrant Bison Duals Elementary 6th
Finals (2 Team)
92
07/09
L
Replay
F 2-0 0:25
T. Carl
Team Smash
Tyrant Bison Duals Elementary 6th
Round 4 (8 Team)
92
07/09
L
Replay
F 2-0 0:56
B. Heller
Iron Horse Blue
Tyrant Bison Duals Elementary 6th
Round 2 (8 Team)
96
02/12
W
F 7-1 0:51
J. Buynovsky
Exeter Twp
Manheim Township Youth Tournament
Round 5
90
02/12
W
F 11-0 2:15
B. Cover
Hempfield Black Knights
Manheim Township Youth Tournament
Round 2
90
02/12
W
F 12-0 2:52
M. Wengrzynek
Slaughterhouse
Manheim Township Youth Tournament
Round 1
90
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
L
Replay
F 8-6 2:29
J. Miller
Boiling Springs
Keystone State Southeast Youth & Junior High Qualifier
7th Place
75 lbs
03/18
L
Replay
MD 13-5
C. Crane
Northern Lebanon
Keystone State Southeast Youth & Junior High Qualifier
Consi of 4
75 lbs
03/18
W
Replay
MD 13-0
Z. Jones
West Chester
Keystone State Southeast Youth & Junior High Qualifier
Consi of 8 #2
75 lbs
03/18
W
Replay
F 4-1 2:54
P. Shenk
Lampeter Strasburg
Keystone State Southeast Youth & Junior High Qualifier
Consi of 8 #1
75 lbs
03/18
W
Replay
F 12-2 2:21
J. leon
---
Keystone State Southeast Youth & Junior High Qualifier
Consi of 16 #2
75 lbs
03/18
L
Replay
F 2-0 0:37
K. McMillion
---
Keystone State Southeast Youth & Junior High Qualifier
Round of 32
75 lbs
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021