Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Acen Clark
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Team Name
1 on 1 Fight academy
Basin Bulldog Youth Wrestling
Basin Bulldog Youth Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
Replay
DEC 4-2
C. Cardinal
Damonte Mustangs WC
RMN Events - Rumble In Reno
5th Place
109 lbs
02/25
L
Replay
DEC 6-2
C. Wullbrandt
Cornerstone MC
RMN Events - Rumble In Reno
Consi-Semis
109 lbs
02/25
L
Replay
F 2-1 1:06
H. Smith
Motherlode WC
RMN Events - Rumble In Reno
Semi-Finals
109 lbs
02/24
W
Replay
F 7-0 1:16
A. Zichosch
Silver State Wr Ac
RMN Events - Rumble In Reno
Quarter-Finals
109 lbs
02/24
W
Replay
F 2-0 0:24
K. Gastelo
Anderson Attack WC
RMN Events - Rumble In Reno
Round of 16
109 lbs
01/14
L
MD 8-0
M. Pettis
Team Aggression Wrestling Club
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Semis & 3rd WB (16 Man)
110
01/14
W
DEC 7-2
B. Thomas
Dallas Mat Club
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
2nd Wrestleback (16 Man)
110
01/14
L
DEC 4-2
C. Ireland
Banks mat club
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Quarters & 1st WB (16 Man)
110
01/14
W
F 2-0 0:30
L. Traglia-Oden
Dallas Mat Club
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Round 1 (16 Man)
110
12/17
W
DEC 0-0
A. Dolbear
Golden Afro
North Valley Jr Knights Open
Round 3 (4 Man)
103-110
12/17
W
DEC 0-0
O. Warhurst
Merrill
North Valley Jr Knights Open
Round 2 (4 Man)
103-110
12/17
W
DEC 0-0
B. Fontes
North Medford
North Valley Jr Knights Open
Round 1 (4 Man)
103-110
12/17
W
F 2-0 0:41
L. Martin
Jr Mustang Mat Club
The Caveman Challenge
Round 3 (3 Man)
110-119
12/17
W
F 12-0 1:27
B. Fontes
North Medford
The Caveman Challenge
Round 1 (3 Man)
110-119
12/10
W
F 4-0 1:39
C. Miller
North Medford Youth Wrestling Club
Junior Comets Bring the Heat
2nd Place Match (8 Man)
106
12/10
L
F 5-2 3:15
J. Osburne
Unattached
Junior Comets Bring the Heat
Placement Matches (8 Man)
106
12/10
W
F 2-0 0:30
B. Fontes
Hidden Valley Jr Mat Club
Junior Comets Bring the Heat
Round 5 (5 Man)
110-112
12/09
W
F 2-0 0:27
S. Buckner
Douglas Mat Club
Junior Comets Bring the Heat
Round 4 (5 Man)
110-112
12/09
W
F 2-0 0:46
C. Allen
Hidden Valley Jr Mustangs
Junior Comets Bring the Heat
Round 3 (5 Man)
110-112
12/09
W
F 4-0 1:19
S. Cook
Douglas Mat Club
Junior Comets Bring the Heat
Round 2 (5 Man)
110-112
12/09
W
F 2-0 0:34
G. Green
Illinois Valley Youth Wrestling Club
Junior Comets Bring the Heat
Semis & WB (8 Man)
106
12/09
W
F 2-0 0:14
G. Fontes
North Medford Youth Wrestling Club
Junior Comets Bring the Heat
Quarterfinals (8 Man)
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024