Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Asher Procunier
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
ARES Wrestling
Ares
Ares WC
Ares Wrestling Club
Michigan
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/21
W
TF 10-0 0:33
L. Haenlein
Titan Pipeline Wrestling
Michigan Grappler Greco
Round 1
92
04/06
W
F 2-0 0:21
C. Ruzicka
Madison plains
NUWAY Nationals Individual
Placement Matches (16 Man)
90
04/06
L
DEC 9-5
A. Ponce
Bulldog premier
NUWAY Nationals Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
90
03/23
W
DEC 3-0
I. Ruffin
Ruffin Trained
2024 MYWAY State Championships
Placement Matches (32 Man)
90
03/23
L
DEC 6-4
A. DiGiovanni
Team Donahoe
2024 MYWAY State Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
90
03/23
W
MD 18-4
J. Feldman
Plymouth Canton WC
2024 MYWAY State Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
90
03/10
W
DEC 6-1
C. Precious
Ares WC
MYWAY West Regional
Placement Matches (8 Man)
90
02/25
W
F 2-0 1:20
E. Hammond
Michigan Grappler RTC
West GREIGHTS & Wyoming Novice/HS
Placement Matches (16 Man)
90
02/25
W
F 7-0 2:45
C. Wood
Greenville WC
West GREIGHTS & Wyoming Novice/HS
Semis & 3rd WB (16 Man)
90
02/25
W
F 6-0 2:27
J. Giffen
Whitehall Vikings
West GREIGHTS & Wyoming Novice/HS
Quarters & 1st WB (16 Man)
90
02/11
W
DEC 2-0
E. VanDyke
Ares Wrestling Club
2024 Grappler Elite League Finals
FINALS
85
02/11
W
DEC 6-2
C. Jacobs
Michigan West Wrestling Club
2024 Grappler Elite League Finals
SEMIS
85
02/11
L
DEC 1-0
B. Compau
Michigan Grappler Training Center
2024 Grappler Elite League Finals
CONS SEMI
85
02/11
L
DEC 4-2
G. Boller
Michigan Matcat Wrestling Club
2024 Grappler Elite League Finals
QUARTERS
85
02/04
W
DEC 9-3
V. Pedroza
Team NBWC
Grappler Elite League #3
Placement
85
02/04
W
F 5-0 2:04
W. Szarek
Team NBWC
Grappler Elite League #3
Semis
85
09/30
L
Replay
MD 9-1
J. Iii
Bulldog Premier WC
2023 Grappler Fall Classic
placements
80
09/30
W
Replay
DEC 4-1
C. Jacobs
Michigan West WC
2023 Grappler Fall Classic
wb c
80
09/30
L
Replay
DEC 7-0
C. Everett
Dundee Wrestling
2023 Grappler Fall Classic
quarters
80
09/30
W
Replay
DEC 9-3
A. Mccall
Unattached
2023 Grappler Fall Classic
champ round
80
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/03
L
Replay
F 2-0 0:23
B. Lefler
Darkhorse
Bootleggers Individual
1st & 3rd (16 Man)
85
06/03
W
Replay
MD 11-0
J. Reynolds
---
Bootleggers Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
85
06/03
W
Replay
DEC 6-5
A. Whitted
---
Bootleggers Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
85
03/25
W
Replay
DEC 4-2
C. Precious
Lowell WC
2023 MYWAY State Championships
Placement Matches (32 Man)
80
03/25
W
Replay
MD 14-0
J. Sipkema
Allegan Area Youth WC
2023 MYWAY State Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
80
03/25
W
Replay
DEC 4-2
R. Iii
Hudson WC
2023 MYWAY State Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
80
03/24
W
Replay
TF 15-0 3:21
L. Turner
Richmond Blue Devil Elite
2023 MYWAY State Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
80
03/24
W
Replay
F 2-0 0:28
C. Heivilin
Three Rivers Wildcats
2023 MYWAY State Championships
Round 1 (32 Man)
80
01/29
L
DEC 5-2
H. Sutfin
Ares WC
West GREIGHTS & Byron Center Novice
2nd Place Match (16 Man)
80
01/29
W
DEC 9-2
J. Schut
Ares WC
West GREIGHTS & Byron Center Novice
Placement Matches (16 Man)
80
01/29
W
F 2-0 0:55
J. Carringer
West Michigan Pursuit
West GREIGHTS & Byron Center Novice
Cons. Semis (16 Man)
80
01/29
L
MD 12-0
J. Boucher
Lakewood WC
West GREIGHTS & Byron Center Novice
Semis & 3rd WB (16 Man)
80
01/29
W
F 2-0 1:15
A. Short
Whitehall Vikings WC
West GREIGHTS & Byron Center Novice
Quarters & 1st WB (16 Man)
80
01/15
L
FOR 2-8
L. Moeggenberg
Glen Lake
Far North GREIGHTS & TC West Novice
Semis & 3rd WB (16 Man)
80
01/15
L
DEC 6-4
L. OConnors
Rocket Trained WC
Far North GREIGHTS & TC West Novice
Quarters & 1st WB (16 Man)
80
01/09
L
DEC 6-3
H. Sutfin
Ares WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
2nd Place Match (32 Man)
80
01/09
W
DEC 7-0
J. Sipkema
Allegan Area Youth WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Placement Matches (32 Man)
80
01/09
W
DEC 7-0
O. Moreland
Three Rivers Wildcats
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
6th Wrestleback (32 Man)
80
01/09
L
DEC 8-2
B. Compau
Michigan Grappler RTC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Semis & 5th WB (32 Man)
80
01/09
W
F 10-0 4:23
J. Sipkema
Allegan Area Youth WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Quarters & 3rd WB (32 Man)
80
01/09
W
F 2-0 0:46
C. VanSolkema
Vicksburg Bulldog WC
Southwest GREIGHTS & Otsego Novice
Round 2 Champ & WB (32 Man)
80
12/06
L
Replay
F 4-6 3:18
V. Pedroza
NBWC
Christmas Sparty Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
78
12/06
W
Replay
DEC 3-2
T. Block
Northern Elite Wrestling Academy
Christmas Sparty Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
78
12/06
L
Replay
F 3-0 4:27
C. Sherman
Kingsley Youth Wrestling
Christmas Sparty Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
78
12/06
W
Replay
F 7-0 1:08
C. Young
Kodiak Attack
Christmas Sparty Individual
Round 1 (16 Man)
78
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020