Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Tomorrow · 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Poseidon
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Jet Ironman
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dylan Dinslage
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Kearney
Kearney JV
Kearney JV Blue
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
F 8-0 1:39
J. Mann
Norfolk
Northwest JV Invite
round 2
150
02/05
L
F 3-8 2:34
A. Stephens
Grand Island
Northwest JV Invite
round 1
150
01/23
W
F 4-0 0:42
B. Murdoch
Northwest
Northwest @ Kearney
Round 1
150
01/19
L
Replay
F 5-0 0:41
W. Moninger
Broken Bow
Younes Hospitality Duals - High School
Round 1 (16 Team)
150
01/19
L
Replay
F 2-0 0:51
O. Kuehn
Minden
Younes Hospitality Duals - High School
Round 2 (16 Team)
150
01/19
L
Replay
F 7-0 1:59
Z. Londene
York
Younes Hospitality Duals - High School
Placement Matches (16 Team)
150
12/21
W
F 2-0 1:00
A. Stephens
Grand Island
Grand Island @ Kearney
Round 1
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
F 0-0 5:00
M. McFarland
Elkhorn Valley
Dale Bonge Invite- Boone Central
Semis
145-JV
01/29
L
F 0-0 3:37
I. Eckert
Elkhorn Valley
Dale Bonge Invite- Boone Central
Round 3
145-JV
01/28
W
FOR 0-0
D. Becker
St. Paul
Dale Bonge Invite- Boone Central
Finals
145-JV
01/28
L
F 6-1 3:20
G. Didier
St. Paul
Dale Bonge Invite- Boone Central
Round 2
145-JV
01/28
L
F 2-0 1:15
C. Beetison
Ashland Greenwood
Dale Bonge Invite- Boone Central
Round 1
145-JV
01/13
L
F 5-4 2:14
D. Handley
South Loup
SEM Invitational
Round 3
145
01/13
L
F 2-0 1:26
E. Atkins
S-E-M
SEM Invitational
round 2
145
01/13
W
F 2-2 1:47
C. Altig
North Platte JV
SEM Invitational
round 1
145
01/13
W
F 3-5 3:26
C. Cooksley
North Platte
North Platte @ Kearney
Round 1
145
12/16
L
MD 16-3
A. Markham
Broken Bow
Ravenna JV Invitational
Round 4
145A
12/16
W
F 5-2 3:03
C. Mead
Kearney
Ravenna JV Invitational
Round 2
145A
12/16
L
F 5-0 1:45
K. Satterly
Hastings HS
Ravenna JV Invitational
Round 1
145A
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023